YouTube Gaming sa zlepšuje! Nahradí čoraz menej obľúbený Twitch?

-

Novinky

Platforma YouTube Gaming ide na to

Po dlhej dobe sa platforma YouTube Gaming opäť pripomína. Tentokrát začína pritvrdzovať a vyzerá to tak, že už čoskoro nás čaká odhalenie noviniek ohľadom hernej sekcie YouTube. Bude toto definitívny koniec pre známu streamovaciu platformu Twitch? Podarí sa YouTubu konečne uspieť a zaujať viac divákov a taktiež aj streamerov?

Článok na blogu od šéfa Gaming sekcie, Ryana Wyatta, vysvetľuje, ako sa YouTube líši od ostatných platforiem vďaka tomu, že ponúka nielen možnosť live streamu, ale taktiež aj krátke či dlhé formáty videí. Zároveň YouTube ponuká veľké spektrum možností, ktorými tvorci dokážu monetizovať svoj obsah. Okrem toho pracuje taktiež na zlepšení moderácie chatu.

YouTube Gaming
Zdroj: blog.youtube

Dozvedáme sa taktiež aj o tom, ako YouTube pracuje spolu s tvorcami na nových features. Spomínajú sa možnosti ako je chat len pre predplatiteľov a klipy, ktoré prišli ako inšpirácie priamo od streamerov. Naopak vznikli aj spoločné nápady ako je špeciálne Membership Milestone chaty, Live Control Room či Super Thanks. Zatiaľ nám nie je úplne presne jasné, o čo pôjde.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Battlefield 2042 predstaví prvú nebinárnu postavu, takýto bude jej loadout

YouTube má už teraz pod sebou veľké mená

YouTube to myslí so svojou gaming sekciou naozaj vážne. Platforma čoraz viac investuje do tvorcov. Už len teraz si poistila dve veľké mená, ktoré sú Dr. Lupo a TimTheTatMan. Spomína sa dokonca aj ďalšie obrovské meno, ktoré zatiaľ nie je potvrdené, a tým je Dr. Disrespect.

YouTube Gaming TimTheTatman
Zdroj: nme.co

Platforma sa chce zároveň zameriavať na podporu krátkych videí (shorts) vďaka ich fondu Shorts Fund. YouTube plánuje naďalej podporovať e-šport, dôkazom toho je aj Minecraft Championships Pride 2021. Tento event vyzbieral viac ako 340-tisíc dolárov na charitu menom The Trevor Project.

Úspech v dohľadne, nové features a zlepšenia

V budúcnosti plánuje YouTube zapracovať na nových nástrojoch, ktoré umožnia, aby sa dali livestreamy, čo najjednoduchšie objaviť. Súčasťou plánov je aj implementácia viacerých spôsobov, ako môžu tvorcovia svoj obsah monetizovať či zlepšené možnosti v rámci chatu. Aktuálne sa pracuje na možnosti darovania predplatného či taktiež na kvázi hosťovaní iného streamu, kedy sa diváci premiestnia na iný kanál.

YouTube Gaming
Zdroj: blog.youtube

Pokiaľ platforma zavedie tieto features, tak sa ich YouTube Gaming priblíži veľmi blízko k štandardom Twitchu. K popularite samotného YouTube iste dopomôže aj súčasný stav streamovacej platformy Twitch. Na nej sa streameri bežne potýkajú s hate raidmi, kedy na ich kanál prídu masy divákov, ktorí len šíria nenávisť. Twitch zároveň zlyháva v implementácii nových features a ako sme nedávno mohli vidieť, tak jeho zabezpečenie tiež nie je celkom ideálne. Na internet sa dostal jeho celý zdrojový kód aj s výplatnými páskami streamerov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Battlefield 6 zrejme nedostane kampaň! Bude mať hra vôbec príbeh?
YouTube Gaming
Zdroj: support.discord.com

Mnohých možno nadchne aj fakt, že YouTube spolupracuje s Discordom. Zakúpením YouTube Premium by diváci mali zároveň obdržať prístup k Discord Nitro. Ide tak o veľmi lákavú ponuku. Okrem toho sa chce YouTube naozaj zamerať na podporu svojich tvorcov. V blogu sa píše, že YouTube Gaming si je plne vedomí toho, že tvorcovia obsahu budú v najbližších piatich rokoch, tým najdôležitejším pre herných vývojárov.

Osobne držím platforme YouTube Gaming palce. Bolo by fajn, keby prišiel niekto, kto konečne nahradí toxický Twitch. Ten má už väčšina divákov plné zuby, keďže funguje absolútne nespravodlivo a pri streameroch aplikuje dvojitý meter. Zatiaľ čo niektorí streameri dostávajú bany jedna radosť za úplné hlúposti, iní môžu robiť, čo len chcú. Twitch išiel svojou kvalitou značne dole, potvrdil to aj nedávny masívny leak.

Čo si myslíte o tomto celom vy? Myslíte si, že má YouTube Gaming šancu alebo podľa vás Twitch zostane stále jednotkou na trhu?

Zdroj: eurogamer.net
Zdroj titulného obrázka: pexels.com, nicepng.com (úprava redakcie)

Ďalšie novinky

Populárne