Eternals: Predstavíme vám bližšie nových hrdinov z blížiacej sa marvelovky!

-

Novinky

Eternals: Kto sú postavy vo filme?

5. novembra k nám dorazí nový tím superhrdinov z prostredia Marvelu. Eternals sa stanú už 26. filmom MCU. Očakávania sú vskutku veľké. Snímku režíruje oscarová Chloé Zhao (Nomadland). Hudbu pre film tvoril Ramin Djawadi (Game of Thrones). V neposlednom rade nás mohlo zaujať vážne nabité obsadenie hercov o ktorom si viac povieme v nižších riadkoch. Snímka by mala mať až 156 minút, čo z nej robí 2. najdlhší film v rámci MCU.

Mnoho divákov však vôbec netuší, čo môžu od tejto komiksovky očakávať a kto sú vlastne tí bájni Eternals. V tomto článku sa vám túto skupinku superhrdinov pokúsime čo najlepšie predstaviť za pomoci komiksov a už dostupných informácií, ktoré poskytli samotní tvorcovia filmu. Oboznámime vás s každým jednotlivým členom a zhrnieme si aký dopad môže mať táto snímka pre MCU do budúcna.

Komiksová história

V komiksoch sú Eternals mimozemskou rasou stvorenou na podobu človeka a vyslaná na Zem chrániť ľudstvo. Stvoriteľmi Eternals sú kozmické bytosti menom Celestials. Jedná sa o mocné postavy, ktoré v komiksoch majú podobu veľkých robotov. Eternals prvýkrát prišli na Zem pred niekoľko tisíc rokmi. Na začiatku trochu pomohli obyvateľom Zeme s ich rozvojom, ale prioritne do ľudských konfliktov mali zakázané vstupovať.

Ich hlavnou úlohou bola ochrana ľudskej rasy pred útokmi Deviants. Tých tak isto stvorili Celestials. Len na rozdiel od Eternals, sú Deviants nevydarenými pokusmi a z väčšej časti sa jedná o akýsi typ mimozemských príšer. Eternals sa prvýkrát predstavili v komiksoch v roku 1976 a vytvoril ich autor Jack Kirby.

eternals finálny trailer
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Filmová adaptácia

Po traileroch a prvotných rozhovorov tvorcov snímky už vieme, že pôvod  Eternals a ich pôsobenie na Zemi bude do značnej miery kopírovať komiksy. Podľa druhého traileru prišli na našu planétu pred 7000 rokmi za účelom ochrany ľudí pred Deviantmi. Taktiež mali zakázané sa do ľudských konfliktov akokoľvek zapájať. Po určitom čase sa tento tím superhrdinov zrejme rozdelil a začlenil sa medzi bežné obyvateľstvo. Udalosti Avengers: Infinity War a Endgame však zapríčinili, že sa Deviants vracajú na Zem. Skupinka hrdinov sa bude musieť dať behom pár dní opäť dokopy aby odrazili útok nepriateľa.

Podľa tvorcov nás film prevedie naozaj širokou históriou MCU a pozrieme sa na úplné začiatky našej civilizácie. Film by mal byť rozdelený na dve veľké časti. Prvou by mala byť doba dávnej histórie, keď Eternals prišli na Zem a držali pospolu. Mali by sme sa pozrieť do najrôznejších typov obývaných lokalít akými boli napr. Babylon či Aztécka ríša. Druhá časť by mala obsahovať súčasnosť a udalosti, ktoré prinútia Eternalov sa dať znova dohromady. Taktiež tvorcovia prezradili, že sa okrem Zeme pozrieme aj na iné planéty. Poďme si teraz predstaviť členov Eternals, ktorých uvidíme aj vo filme.

Ikaris

Jedná sa o najsilnejšieho člena Eternalov. Vo filme bude mať schopnosti podobné Supermanovi z DC. Vie lietať, má nadľudskú silu a z očí mu šľahajú laserové paprsky. Jeho životnou láskou je Sersi, ďalšia členka Eternals. Ich milostný príbeh sa taktiež rozoberie vo filme. Postavu stvárni herec Richard Madden, ktorého mnohí poznajú ako Robba Starka z Game of Thrones. Sám herec povedal, že išlo o jedno z najťažších nakrúcaní v jeho živote, kvôli veľkému počtu scén, kedy musel byť priviazaný na lanách.

Eternals Ikaris
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Sersi

V snímke pôjde o jednu z najkľúčovejších postáv. Je to práve ona, ktorá planétu Zem a ľudskú rasu miluje a chráni asi najviac. Jej schopnosťou je transmutácia objektov. Inými slovami vie v menšej miere meniť realitu a stav vecí okolo seba. Jej láskou je vyššie spomenutý Ikaris. V snímke by sa však malo vyobraziť aj narušenie tohto vzťahu najmä kvôli tretej osobe – Black Knightovi (o ktorom si povieme nižšie). Postavu Sersi stvárni britská herečka Gemma Chan. Ide o prvú osobu, ktorá si v MCU zahrá dvojrolu. Predtým hrala Minn-Ervu (Kree) v Captain Marvel (2019).

Eternals
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Ajak

Je lídrom Eternals. V komiksoch je to muž, ale tvorcovia sa pre film rozhodli zmeniť pohlavie na ženské. V snímke bude jediná z týmu, ktorá dokáže priamo telepaticky komunikovať s ich stvoriteľmi – Celestials. Má taktiež liečivé schopnosti, ktorými pomáha ďalším Eternalom po ťažkých bitkách. Postavu bude hrať skúsená mexická herečka Salma Hayek (Rodičia na ťahu, Frida).

eternals
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Thena

Pôjde o statnú a drsnú bojovníčku. Má výborné bojové schopnosti a za pomoci energie si dokáže vyčarovať najrôznejšie typy zbraní. Tejto role sa zhostila samotná Angelina Jolie (Lara Croft, Maleficient), ktorá zrejme pridá ďalšiu ikonickú ženskú postavu do svojej zbierky.

Eternals
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Kingo

Malo by ísť o najvtipnejšiu postavu z celého filmu. Aspoň podľa prvotných zahraničných reakcií. Jeho špeciálnou schopnosťou je strieľanie energetických paprskov. Tento Eternal sa po boji z Deviantmi vydal na cestu slávy a stal sa bollywoodskou hviezdou. Postavu stvárni pakistánsky herec a komik Kumail Nanjiani. Pre neho pôjde o prvý takto veľký blockbuster v kariére. Zatiaľ sme ho mohli vidieť iba v meších roličkách.

eternals
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Sprite

Aj pri tejto postave došlo k zmene pohlavia oproti komiksom. Tvorcovia opísali postavu ako „dievča čo nikdy nedospeje“. A skutočne, aj keď má Sprite niekoľko tisíc rokov na plátne uvidíme mladé dievča, ktoré je plné zábavy, sarkazmu a všetko berie na ľahkú váhu. Tejto roly sa zhostila pomerne neznáma, iba 14-ročná herečka Lia McHugh. Medzi ikonické schopnosti tejto postavy patrí vytváranie ilúzií.

Sprite
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Phastos

Jedná sa o najchytrejšieho a technicky najzdatnejšieho z Eternals. Je akým si technickým veľmajstrom a svoje technológie dokáže využívať pri boji, ale aj pre pomoc ľudstvu. Postupom času sa stiahol do úzadia a založil si rodinu. Spolu so svojím ľudským manželom sa nám ukážu ako prvý homosexuálny pár v rámci MCU. Phastosa stvárni Brian Tyree Henry, ktorý zatiaľ najviac zabodoval v seriáli Atlanta, kde hrá jednu z hlavných postáv.

eternals
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Makkari

Makkari je azda najlojálnejšou členkou zoskupenia. Jej špecifická vlastnosť je superýchlosť, vďaka ktorej precestovala každý kúsok našej planéty. Je veľmi zvedavá, avšak má oproti ostatným dosť vážný hendikep. Je hluchá a z ostatnými sa dorozumieva pomocou znakovej reči. Postavu stvárni taktiež hluchá herečka Lauren Riddlof, ktorú diváci poznajú prevažne z Walking Dead.

Eternals
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Gilgamesh

Patrí medzi najsilnejších z Eternals. Jeho veľkou výhodou je fyzická sila, vďaka ktorej sa z neho stala legenda naprieč históriou. Je taktiež veľmi láskavý a obetavý, najmä keď jeho najbližší potrebujú pomoc. Tohto hrdinu si zahrá juhokórejský herec Dong-seok Ma. Ten hral doposiaľ väčšinou v juhoázijských filmoch.

eternals
Zdroj: Marvel Studios/Disney

Druig

U tohoto člena Eternals nikdy neviete, čo máte čakať. Je zradný a často koná vo svojom vlastnom záujme. Je veľmi vypočítavý. Jeho schopnosťou je telepatia a ovládnutie mysli. Aj vo filme sa očakáva, že nebude úplne kladná postava. Hereckým predstaviteľom je Ír Barry Keoghan, ktorý sa zaskvel v Nolanovom Dunkirku.

Eternals
Zdroj: Marvel Studios/Disney
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Spider-Man 3: Tom Cruise ako Iron Man a DiCaprio ako Spider-Man?

Dane Whitman/ Black Knight

V súvislosti s týmto filmom nám ostáva predstaviť posledné dôležité meno. Je to Dane Whitman. Nejde však o člena Eternals. V komiksoch je to práve on, kto sa stane legendárnym bojovníkom s prezývkou Black Knight. Podľa trailerov to nevyzerá, žeby už v tomto filme získal schopnosti a stal sa obávaným rytierom. Bude len obyčajným človekom. Skorej sa použije jeho linka v komiksoch v podobe lásky a vzťahu s členkou Eternals – Sersi. V tejto role sa nám predstaví Kit Harrington (Game of Thrones, Pompeje).

Čo ešte vieme?

V súvislosti s filmom sa vynorili špekulácie, žeby sme sa mohli dočkať oveľa väčšej plejády nových postáv, než sme si zatiaľ uviedli. Predsa len pozrieme sa naprieč históriou do najrôznejších kútov Zeme aj galaxie. Už teraz vieme, že sa v snímke objaví aj Thanosov brat Eros, ktorého si má strihnúť Harry Styles. Špekuluje sa aj o samotnom Thanosovi v mladom veku.

V rámci prepojenia na celé MCU by mali udalosti filmu mať veľký dopad na snímku Black Panther: Wakanda Forever. Určite budú nasledovať ďalšie, ale viac toho v tejto oblasti zatiaľ nevieme. Film má 2 potitulkové scény, ktoré sú vraj veľmi podstatné. Takže z kina určite neodchádzajte. Aj keď zahraniční kritici sú po prvých projekciách rozpačití, veríme že nová marvelovka pod dohľadom oscarovej režisérky bude sláviť úspech a ponúkne kvalitný filmový zážitok.

Pôjdete do kina na Eternals? Na ktorú postavu sa najviac tešíte? Aké očakávania máte od novej marvelovky? Dajte vedieť v komentároch

Zdroj: csfd.czmarvelcinematicuniverse.fandom.com, marvel.fandom.com
Zdroj titulného obrázka: Marvel Studios/Disney

Ďalšie novinky

Populárne