Wonder Woman: Rok jedna – Lepší origin ako mal film?

-

Novinky

Wonder Woman: Rok jedna

Greg Rucka pokračuje v rozprávaní Dianinho príbehu, ktorý výborne začal v prvom diele s názvom Lži. Ale jeho forma rozprávania je veľmi netradičná, keďže až v jeho druhom diele sa rozhodol vyrozprávať origin príbeh Wonder Woman. Zmodernizoval ho, pričom stále nasledoval pôvodnú šablónu. No a výsledok? Lepší ako v samotnom filme.

V minulej recenzii som spomínal, ako je lepšie pre nových čitateľov, keď poznajú udalosti predošlej Wonder Woman série. Po tomto čísle sa však môj názor opäť trochu pozmenil. Myslím si, že je úžasné, ak Wonder Woman spoznajú noví čitatelia práve takto. Druhý volume totiž predstavuje hrdinkin origin tak dobre, že ma prinútil rozmýšľať nad tým, či náhodou aj nie je lepší ako jej pôvodný.

Pôvodný poznám z dvoch filmov. Prvý je animovaný z roku 2009 a druhý hraný z roku 2017. Zamiloval som si obe verzie, animovanú možno o niečo viac, no čo som si na oboch zamiloval, bolo to, ako tvorcovia rozumeli tejto hrdinke. Aj napriek tomu, že išli ich príbehy v iných šľapajach, srdcia filmov boli prakticky identické. No a podobný pocit som mal práve pri novom Roku jedna.

wonder woman rok jedna
Zdroj: dcuniverse.com

Zmeny

Autor tentokrát Wonder Woman predstavuje v modernej dobe a robí zmeny len v tých najlepších nápadoch. Hľadá skryté paralely, poskytuje zaujímavé zvraty a tento nám známy origin zrazu dýcha úplne novou a sviežou energiou. Najradšej by som tu všetky malé veci, ktoré spôsobili, že som si túto verziu reálne zamiloval, sem vypísal, avšak nechcem vám pokaziť toto potešenie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  WEBTOON: Shoujo webtoony, ktoré sa oplatí prečítať #1

Z novej knihy som jednoznačne nadobudol pocit, že Wonder Woman si zobral na paškál ten správny autor a som neskutočne zvedavý, kam pôjde ďalej. Nielenže je toto dobré ako ďalšia kapitola v jeho sérii, ale aj ako samostatná kniha zaradená v sekcii počiatočných príbehov. Jedinú vec, čo by som tomuto spracovaniu vytkol, bol možno záverečný zošit s príchodom veľkého záporáka, ktorý mi tu prišiel len nasilu hodený kvôli dodržaniu hlavného deja v starých origin príbehoch.

Každopádne kniha na konci obsahuje ešte jeden zošit mimo dejovej linky, ktorá sa už viaže s udalosťami z prvej knihy. Tá spája obe knihy dohromady a pripravuje nás na odhalenie záhady, na ktorú som neskutočne zvedavý. Lži a Rok jedna teda predstavujú čitateľom úplne nový svet, v ktorom Wonder Woman operuje a myslím, že ide o jeden z najsilnejších v sérii Znovuzrození hrdinů DC.

wonder woman rok jedna
Zdroj: dccomicsnews.com

Budúcnosť

Art v tejto knihe bol taktiež veľmi pekný, no nemôžem povedať, že by ma chytil ako v prvej knihe. Kresliči tu skôr chceli len precízne zaznamenať kľúčové body scén, aby boli v príbehu zrozumiteľné a jasné a aby mohli dej rýchlejšie posúvať. Každopádne, stále sa dalo nad  obrázkami pekne vynadívať.

Knihu Wonder Woman: Rok jedna teda nemôžem nič iné len odporučiť. Veľmi ma zaujíma, kam sa príbeh rozvinie a ja len veľmi dúfam, že autor nepoľaví a aj v nasledujúcom čísle vytiahne poriadnu kvalitu.

Čo hovoríte na druhú knihu zo série Znovuzrození hrdinů DC o hrdinke Wonder Woman? Máme sa na čo tešiť do budúcna?

Ďalšie novinky

Populárne