nedeľa, 29 novembra, 2020

Ostrov bábik: Najzáhadnejšie miesta na svete #2

-

Ostrov bábik

V minulom článku sme si predstavili Winchester Mystery House, ktorý s určitosťou patrí medzi najzáhadnejšie miesta na svete. V tomto článku sa budeme venovať úplne inému miestu, ktoré už na prvý pohľad pôsobí oveľa hrozivejšie. Je to miesto, ktoré už aj cez deň vyvoláva strach. Predpokladám, že nikto z nás by sa tam nechcel ocitnúť v noci a sám. Je to ozaj len pre veľkých odvážlivcov a milovníkov strachu. Dnes si spolu ukážeme strašidelný ostrov známy pod názvom Ostrov bábik (La Isla de las Muñecas).

Ostrov bábik
Zdroj: slovenskyviral.com

Nešťastná náhoda vytvorila nočnú moru

Ostrov bábik sa nachádza v Mexiku na jednom z ostrovov v oblasti Xochimilco. Pôvodne mali tieto ostrovy lákať svojou krásou a prírodou, čo aj platí až na jeden z nich. Paradoxne, ten najpopulárnejší a lákajúci ľudí z viacerých kútov sveta. Vraví sa, že na ostrove sa hrali tri malé dievčatká a jedno z nich sa nešťastne pošmyklo a spadlo do jazera. Telo našiel farmár Don Julian Santana Barrera, ktorý sa chcel na ostrove usadiť, no dievčatku už nijako nemohol pomôcť. O niekoľko dní našiel na brehu jazera bábiku a myslel si, že je mŕtveho dievčatka. Tak ju zavesil na ostrove, aby duch mŕtvej našiel pokoj.

-REKLAMA-

Bábika visiaca zo stromu
Zdroj: style.hnonline.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  New York a lockdown? Pozrite sa na mesto, ktoré si muselo pospať!

Prenasledovaný duchom

No nestalo sa. Dievčatko pokoj nenašlo a jej duch farmára prenasledoval. Na brehu jazera sa začalo objavovať viac bábik. Farmár presvedčený, že sú to duše detí, ich vešal na ostrove. A tak bábik pribúdalo. Začal ich vyhľadávať rôzne po okolí, vymieňal ich s ľuďmi za ovocie a následne ich vešal na stromy, napichoval na koly, staval im ‚svätyne‘ a podobne. Nezáležalo, či je bábika nová, stará, špinavá, chýba jej časť tela alebo má iba hlavu. Buď ich zavesil v stave, v akom boli, alebo ich všelijako pospájal dokopy. Čo vyzeralo ešte strašidelnejšie.

Tvrdil, že hlasy v hlave mu našepkávajú, aby stále dookola vešal ďalšie a ďalšie bábiky. No duch dievčatka nebol nikdy spokojný. Svojmu bratrancovi sa vraj priznal, že počuje hlasy z vody, ktoré ho lákajú k sebe. A tak sa aj stalo. Farmár im podľahol. Po 50 rokoch života na ostrove ho našli utopeného presne na tom istom mieste, kde sa utopilo aj dievčatko. Náhoda.

Ostrov bábik
Zdroj: youtube.com

Dodnes strašidelný Ostrov bábik

Dnes je toto miesto dosť navštevované turistami, ktorí tu nosia bábiky. No pohľad na ne nie je vôbec príjemný. Po rokoch si v nich našli domov mnohé malé zvieratá, sú ešte viac zničené počasím, a tak je to miesto ako stvorené na horor. Zatiaľ sa ešte asi nikto neodvážil zobrať si nejakú bábiku so sebou. Vraj keď si nejakú vezmete, bude vás prenasledovať zlá kliatba.

To, či už je história tohto ostrovu pravdivá alebo dokreslená historkami ľudí, sa už nedozvieme. Ale mnohí ľudia, ktorí popri ostrove prechádzali, vraveli, že ich bábiky lákali šepotom, žmurkali a šepotali si. Tak ten, kto má odvahu, nech vyskúša ísť na ostrov v noci a presvedčí sa, či je tento ostrov prekliaty.

Telo bábiky domovom hmyzu
Zdroj: nl.pinterest.com

Ak ste už Ostrov bábik navštívili alebo niekoho takého poznáte, napíšte mi do komentárov, či vám naskočila husia koža. 

Ak vás zaujímajú strašidelné a záhadné miesta, skúste si pozrieť aj môj predošlý článok o Winchester. 

Zdroje: invia.sk, style.hnonline.sk, najky.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Ženské hrdinky vo filmoch – Ideálna voľba na sychravú jeseň!

Počasie a filmy? Vonku prší, je chladno a zo stromov padá lístie. To znamená ideálne počasie na film! To, aký film si však pustiť, je...

Aktuálne

ANIME NOVINKY #20 – Kto je Wu Kong, čo je Promised Neverland a ďalšie!

Anime novinky #20 Ahojte, volám sa Jozef a som fest festický anime/manga maniak už skoro 25 rokov. Keďže som si stanovil za svoj životný cieľ...

Voda na Marse už miliardy rokov? Vzácny meteorit ponúka nový dôkaz!

Voda na Marse Už dlho je známe, že červená planéta zrejme vždy nebola taká ako teraz. Na základe doposiaľ nazbieraných poznatkov a taktiež dôkazov sa...
- Advertisement -