Wonder Woman: Pravda – Najepickejšia mytológia od DC?

-

Novinky

Wonder Woman: Pravda

Jedna z najzaujímavejších DC Comics sérií pokračuje a to tak dobre, že rovno na úvod prezradím, že som nový diel Wonder Woman zhltol na jeden šup. Ako ste sa už mohli dozvedieť v predošlých recenziách, prvé dve knihy novej série od Grega Rucka ma nesmierne zaujali. Síce si zvolil zaujímavú metódu publikovania (raz sledujeme prequel príbeh a raz príbeh v súčasnosti), začalo to na mňa pôsobiť veľmi priaznivo.

Tretia kniha s podtitulom Pravda priamo nadväzuje na súčasný príbeh z prvej knihy. Zároveň už však vyťahuje linky aj z prequelovej druhej knižky. Takýmto krokom sa zrazu príbeh stal o niečo hlbším a väčším. Wonder Woman: Pravda pôsobí ako obrovské finále jednej z najzaujímavejšej záhady zo sveta DC a opätovne pôsobí ako fantastická kapitola série Rebirth.

wonder woman pravda
Zdroj: thanley.wordpress.com

Majster Greg Rucka

Na rozdiel od prvých dvoch dielov, Pravda už naplno využíva svoj komiksový formát. Čitateľ musí rozumieť, že ďalej to už nepôjde jednoducho. Budú sa miešať svety, postavy a mytológie. Greg Rucka to však robí parádne. Opätovne naplno preskúmava charakter Wonder Woman a za čím stojí. Či už sa Diana rozpráva s hadom, ktorý jej vylezie z ruky, alebo si len spomína na svoje predošlé identity. Je to divné, nové, svieže a silné. Redefinuje ako jej postavu, tak jej svet a to veľmi zaujímavým spôsobom, ktorý skalných fanúšikov určite bude šokovať a nových priláka o to viac.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Wonder Woman: Rok jedna - Lepší origin ako mal film?

Nový diel Wonder Woman srší energiou a bláznivými nápadmi, ktoré mohli vyjsť len od niekoho, kto už dlhé roky miluje svet tejto postavy. No a musím povedať, že Rucka píše Wonder Woman natoľko dobre, že aj napriek mojej nevedomosti predošlých sérií ma koniec dostal dokonca aj svojimi emóciami.

wonder woman pravda
Zdroj: dccomics.com

Art od Liama Sharpa a Laury Martinovej je opäť krásny. Lepší ako v predošlom diele, pôsobí reálne a dynamicky. Najviac sa mi páčilo zachytenie výrazov v tvári Diany a ostatných postáv. Ich kresba pretavuje postavy do reálnosti a myslím si, že lepšej pochvaly hádam ani niet.

Tretí diel s názvom Pravda je teda zatiaľ najepickejší, najviac mytologicky zamotaný príbeh Wonder Woman v sérii Rebirth. Je však nepochybne aj najzaujímavejší a s najkrajšími emóciami, ktoré chytia každého milovníka príbehov s touto ikonickou hrdinkou. A verím, že tých, čo už toho majú s Wonder Woman načítaného dosť, nový diel dostane ešte o niečo viac.

Čo hovoríte na komiks Wonder Woman: Pravda? Páči sa vám, kam séria Grega Rucka smeruje?

Nakladatelství CREW - RECENZÁK

Ďalšie novinky

Populárne