Wonder Woman: Boží hlídka – Aj vedľajšie postavy vedia zaujať!

-

Novinky

Wonder Woman: Boží hlídka

Jedna z najzaujímavejších komiksových sérií ma neustále neprestáva prekvapovať. Ako som už minule písal, séria Wonder Woman od Grega Rucka je jedna z tých, na ktorú by ste si mali dať pozor. A dokazuje to už štvrtýkrát po sebe. Po minulom diele, ktorý ukončil v podstate jednu veľkú dejovú líniu, som úprimne netušil, o čo pôjde v štvrtom príbehovom celku. No a opäť som nesmierne potešený s tým, čo mi autor naservíroval.

Boží hlídka teda stále patrí k veľkému príbehu, ktorý začal v sérii Rebirth. Ide opäť o diel z minulosti a tentokrát poskytuje nesmierne množstvo informácií, ktoré veľmi ovplyvňujú predošlý diel. Ten som hodnotil ako skvelo zamotaný a obrovský. Veľakrát som sa však pristihol, že zopár vecí z toho, čo sa muselo udiať, mi ušlo. Štvrtý diel však všetko objasňuje a dokonca predošlý príbeh povyšuje.

wonder woman boží hlídka
Zdroj: thefandomentals.com

Úprimne, ak ste niekto, kto rád sleduje veci v chronologickom poradí, možno by som túto knihu čítal pred tretím dielom. Až na posledný zošit, ktorý sa už odohráva v súčasnosti, takže pozor, aby ste si to týmto prehodením nevyspoilerovali. Verím však, že týmto pádom už ďalšie knihy budú pokračovať v súčasnom príbehu, ktorý ma bude veľmi zaujímať, i keď si zase neviem predstaviť, o čom bude.

Štyri pecky zo štyroch

Boží hlídka sa teda zameriava na vznik hlavných záporákov tejto série a Diana sa v ňom zobrazuje len pomimo. Táto zmena štýlu ma neskutočne zaujala a dokonca záporáčka, ktorá ma absolútne v predošlých knihách nebavila, si ma tu vedela získať. Zachytenie Wonder Woman ako občasnej hrdinky, ktorá sa len sem-tam objaví pri plánoch záporákov, bolo úžasné. Mal som pocit, akoby som bol obyčajný človek žijúci v meste, kde je Wonder Woman a občas ju zahliadol von z okna.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Světová válka Z od Maxe Brookse! Lepší než film?

Graficky je komiks skvelý, i keď opäť preferujem kresbu v knihách zo súčasnej dejovej linky. Každopádne ruka Bilquis Evelyovej je vo svojej podstate krásna a jediný zošit, v ktorom ma nezaujala, bol štvrtý, ktorý sa zrazu prehodil do ultra tínedžerského štýlu, ktorý mi nesedel. Každopádne zatiaľ štvordielna séria Grega Rucka naďalej pokračuje vo fantastickom ultimátnom príbehu tejto ikony a pevne si stojím za tým, že by celá séria nemala chýbať na vašich poličkách.

Čo hovoríte na nový diel Wonder Woman: Boží hlídka? Tiež ste si zamilovali novú sériu?

Nakladatelství CREW - RECENZÁK

Ďalšie novinky

Populárne