pondelok, 14 júna, 2021

V zajatí démonov 3 kraľuje slovenským kinám! Nakrúcanie posvätil kňaz!

-

-REKLAMA-
rikrek.com

V zajatí démonov 3 kraľuje slovenským kinám!

Na čelo rebríčka návštevnosti slovenských kín sa vo svojom premiérovom víkende dostalo najnovšie pokračovanie obľúbenej hororovej série, tzv. “Conjuring univerza“. Snímka V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol prilákala do kín 22 383 divákov. Podobne sa jej darí aj v zahraničí – v USA sa takisto dostala na čelo rebríčka návštevnosti a stala sa tak príkladom filmu, aký kiná po pandémii nevyhnutne potrebujú.

V zajatí démonov 3 kraľuje slovenským kinám
Zdroj: Continental film

-REKLAMA-

Film rozpráva príbeh, ktorý viedol k unikátnemu súdnemu procesu v USA v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Prvýkrát v histórii bola posadnutosť diablom použitá ako argument obhajoby v prípade vraždy. Vyšetrovatelia paranormálnych javov, manželia Warrenovci, v príbehu pomáhajú objasniť, nakoľko sa démonické sily skutočne na zločine podieľali. Do ohrozenia sa pritom dostanú aj ich vlastné životy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  CONJURING: Zaujímavosti a fakty z hororu V zajatí démonov!

Nakrúcanie požehnal kňaz

Jedna z najúspešnejších hororových sérií súčasnosti je známa tradíciou, v ktorej nakrúcanie na začiatku požehná kňaz. Podľa tvorcov takýto akt pomáha na pľaci udržať pokojnú atmosféru, keďže výjavy, s ktorými musia pracovať, sú často naozaj hrôzostrašné. “Pomáha to posvätiť priestor, v ktorom pracujeme,” hovorí herečka Vera Farmiga a dodáva, že ju aj samotná Lorraine Warrenová, ktorú v sérii stvárňuje, vyzývala, aby vždy dávala váhu tomu dobrému, svätému a čistému, čo nás obklopuje. “Je to nevyhnutný a krásny začiatok nakrúcania,” hodnotí Farmiga.

-REKLAMA-

V zajatí démonov 3 kraľuje slovenským kinám
Zdroj: Continental film

Jej herecký kolega Ruairi O’Connor, ktorý stvárňuje mladíka posadnutého silami pekla, našiel ďalší spôsob, ako si udržať čistú myseľ počas ťaživého nakrúcania.

“Bolo dôležité sa odtrhnúť od tej démonickej posadnutosti a príšernej fyzickej záťaže, ktorou som si prechádzal – všetko to kričanie a metanie sebou samým. Začal som teda v prestávkach nakrúcania pozerať zábavné videá,” spomína so smiechom a dodáva, že Vera Farmiga aj jej filmový manžel Patrick Wilson sa s radosťou pridávali.

Aktuálnu jednotku návštevnosti si môžete v kinách pozrieť aj tento týždeň. Snímku V zajatí démonov 3: Prinútil ma k tomu diabol do nich prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Ako môžeme vidieť, V zajatí démonov 3 naozaj kraľuje slovenským kinám. Čo na to hovoríte? Videli ste už tento film? My sme si pre vás prichystali recenziu, v ktorej sme film zhodnotili.

Zdroj: TS Continental film
Zdroj titulného obrázka: Continental film

-REKLAMA-
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img