utorok, 29 septembra, 2020

Útoky z 11.9.2001 – Ako si ich pamätá preživší? Aké má pocity?

-

Ako si preživší pamätá útoky z 11.9.2001?

Útoky z 11.9.2001? 11.9.2001 je dátum, ktorý sa zapísal do histórie ako jeden z najtragickejších. Teroristický útok na Svetové obchodné centrum zanechal spúšť v podobe dvoch padnutých mrakodrapov a veľkého počtu zosnulých. Ale mnohým ľudom sa podarilo prežiť. Je síce pravda, že po prvom útoku boli pracovníci južnej veže stále v pokoji, keďže im bolo povedané, že nemajú opustiť budovu.

Ale niektorí chápali svojmu inštinktu a budovu opustili ihneď. Práve medzi takými je užívateľ sociálnej siete Reddit – wtc_survivor. Ako teda opisuje tento tragický deň človek, ktorý zažil útok a samotný pád dvojičiek z blízka?

Dvojičky
Zdroj: wallpapercave.com

Aký najhorší zážitok si z tohto dna pamätáš?

-REKLAMA-

Určite pohľad na vyskakujúcich ľudí z okien. Zopár mojich známych, ktorí sa nachádzali bližšie k budovám, dokonca počuli dopady ich tiel.

 

Myslíš si, že táto tragická udalosť zmenila občanov New Yorku?

Podľa môjho názoru áno. V roku 2003 bol v New Yorku blackout a namiesto rabovania sa ľudia spojili a pomáhali si.

 

Aké to bolo pracovať vo WTC?

Vo WTC som pracoval veľmi rád. Každú stredu hrávala živá swingová kapela vo Windows of The World (reštaurácia, ktorá sa nachádzala na samom vrchu). Počas obedov sme si chodievali sadnúť ku fontáne, ktorá stále medzi oboma budovami, kde sme tiež vždy stretli niekoho hrať na nejaký hudobný nástroj.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Explózia v Bejrúte: Prežije krajina túto ekonomickú pohromu?

Prežili všetci tvoji kolegovia? Koľko trvalo tvojej firme, kým ťa znovu informovala o tvojej práci?

Našťastie áno. Pracovali sme totižto na dosť nízkom poschodí a to 51. Všetci sme mali možnosť odísť z budovy.

 

Zmenila ti táto tragédia tvoj pohľad na vieru?

Absolútne nie, myslím si skôr, že som mal veľké šťastie.

 

Kedy si zistil, že dvojičky boli napadnuté práve lietadlami?

Keď som šiel domov. Samozrejme, veľa ľudí na uliciach rozprávalo, že videlo lietadlá, ale veľmi som to nevnímal. Túto informáciu som sa dozvedel až z rádia. Ale z počiatku som si myslel, že vybuchla vo vežiach bomba, keďže sa tak stalo už v roku 1993.

útoky z 11.9.2001
Zdroj: www.cntraveller.in

Útoky z 11.9.2001 zanechali v mnohých ľuďoch bolesť. Práve preto tento deň venujeme na našom portáli pamiatku obetiam, ktoré zahynuli v týchto útokoch.

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Twitch: Dosud největší český donate? Agraelus dostal sto tisíc korun!

Kdo je Agraelus? Agraelus je český streamer a Let's Player, který se zaměřuje na herní a zábavný obsah pro širokou paletu obecenstva. Jedná se o...

Aktuálne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 22

KAPITOLA XXII Ráno sa nekonalo žiadne romantické prebudenie v Aaronovom objatí. A malo to jeden jediný dôvod. Druhá strana postele bola prázdna. Aaron tu nebol....
- Advertisement -