Veľkolepý návrat Ronalda na Old Trafford! Pri debute skóroval dvakrát!

-

Veľkolepý návrat Ronalda

Po dlhých 12 rokoch sa Cristiano Ronaldo vrátil späť do Manchestru United. Po pôsobení v Reale Madrid a Juventuse Turín, zamieril portugalský útočník počas letného prestupového obdobia späť k „Červeným diablom“. Reprezentačnú prestávku okorenil rodák z Madeiry rekordom v celkovom počte reprezentačných gólov. So 111 gólmi predbehol Ali Daeiho z Iránu a po zápase s Írskom si zabezpečil nedostihnuteľné prvenstvo. Veľkolepý návrat Ronalda podčiarkovalo zaplnené hľadisko v „Divadle snov“.

Pevné miesto v základe

Pri svojom návrate do Manchestru dostal Ronaldo príležitosť v základnej zostave. Zápas proti Newcastlu United bol počas niekoľkých minút vypredaný, čomu nasvedčovala aj atmosféra na Old Trafford. Prvý dotyk s loptou sprevádzali ovácie publika a najmä v úvodných minútach dal o sebe Ronaldo niekoľkokrát vedieť nevydarenými strelami. Na gól nemusel čakať príliš dlho. V nadstavenom čase prvého polčasu sa dostal k lopte po strele Greenwooda a rozvlnil sieť bezmocného Woodmana.

Cristiano Ronaldo
Zdroj: indianexpress.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Prelomový moment slovenského futbalu: Vo Fortuna lige využili VAR!

Newcastlu sa podarilo po zmene strán vyrovnať, no v 62. minúte udrel Ronaldo druhýkrát. Na 3:1 zvýšil jeho reprezentačný kolega Bruno Fernandes. Konečnú podobu výsledku na 4:1 upravil v nadstavenom čase Lingard. Pri svojej premiére tak Ronaldo zaznamenal dva presné zásahy a so skvelým prehľadom ukázal, prečo je jedným z najlepších hráčov sveta.

Po výhre 4:1 si Manchester udržal vedúcu pozíciu v Premier League s 10 bodmi. Najbližšie čakajú „Červených diablov“ „Kladivári“ z West Hamu už budúci týždeň v nedeľu. Tí v tejto sezóne ešte neprehrali a na svojom konte majú dve výhry a dve remízy.

Presadí sa v Lige majstrov?

Ešte pred ligovým zápasom s West Hamom si zverenci trénera Solskjaera zmerajú sily v Lige majstrov s Young Boys Bern. Horúca pôda premožiteľa Slovana Bratislava v predkolách najprestížnejšej európskej klubovej súťaže nebude pre Ronalda a spol prechádzkou ružovou záhradou, ale v zápase so švajčiarskym majstrom sú jasným favoritom. Okrem Young Boys Bern sú v skupinovej fáze v spoločnosti Villarrealu a Atalanty Bergamo.

Sledovali ste návrat Cristiana Ronalda na Old Trafford? Ak sa vám článok páčil nezabudnite si prečítať súhrn posledného zápasu našej futbalovej reprezentácie

Zdroj: premierleague.com
Zdroj/foto: marca.com