utorok, 30 novembra, 2021

Charitatívny beh Wings for Life: Zabehaj si a podpor dobrú vec!

-

-REKLAMA-

Wings for Life

Počul si už o charitatívnom behu Wings for life? Nie? Chyba! Ale spoločne ju môžeme napraviť. Je to beh, ktorý sa organizuje už od roku 2014, teda rok 2021 prináša už 8. ročník. Je veľmi špecifický a to v tom, že všetci účastníci po celom svete začínajú beh v rovnaký čas a celý výťažok z registrácie poputuje na dobrú vec – výskum liečby poranenia miechy. Zaujalo ťa to? Poď sa s nami dozvedieť viac!

Bež pre dobrú vec

-REKLAMA-

Charitatívny beh Wings for Life funguje už 8 rokov v 195 krajinách, zúčastnilo sa ho viac ako 740 000 bežcov a vyzbieralo sa takmer 30 miliónov eur. Môžeš behať v organizovanej skupine v slovenských mestách, ktoré sa do tohto behu zapojili (Bratislava, Senica, Trnava, Piešťany, Žilina, Nitra, Vysoké Tatry a Košice) alebo si môžeš zabehnúť sám a zvoliť si akúkoľvek trasu chceš. Zaplatíš registračný poplatok vo výške 15 €, dostaneš tričko a môžeš behať! 100 % z registrácie ide na výskum liečby poranenie miechy. Aby nabudúce mohli behať aj tí, ktorí teraz nemôžu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Youtuberi proti koronavírusu - nový trend #HopeFromHome

Ako to teda vlastne funguje? Do mobilu si nainštaluješ aplikáciu Wings for Life, kde si vyberieš či chceš behať skupinovo alebo ako jednotlivec. Zaplatíš registračný poplatok, vyberieš si veľkosť trička a môžeš trénovať. Behá sa 9. mája o 13:00. Všetci registrovaní účastníci vyštartujú spolu v rovnaký čas (či je tma, svetlo, zima, teplo) a po 30 minútach vyštartuje virtuálne auto Catcher Car a začne ťa naháňať. Teda vlastne neexistuje žiadna cieľová čiara a končíš vtedy, keď ťa auto dobehne (to ťa stopuje na základe nainštalovanej aplikácie a GPS). Ten, ktorého dobehne ako posledného, sa stáva svetovým šampiónom.

Poranenie miechy

Ako som spomínala celý výťažok putuje na liečbu poranenia miechy. Bohužiaľ, momentálne na ňu neexistuje žiaden liek, iba konzervatívna liečba. Pacienti tak trpia nehybnosťou končatín či celého tela, častokrát sú však tieto zranenia až život ohrozujúce. I práve preto tento beh reprezentuje nádej pre pacientov, ktorí dlhodobo trávia čas na lôžku alebo invalidnom vozíku. Behu sa tak môžeš zúčastniť aj ty (nezáleží na veku), ale zároveň sa ho môže zúčastniť i človek postihnutý poranením miechy na invalidnom vozíku.

wings for life
Zdroj: redbull.com

Neváhaj a prihlás sa

-REKLAMA-

Wings for Life tak môže byť konečne tvojou motiváciou pre beh a zdravý životný štýl. Môžeš si tu zapisovať svoj progres a postupne trénovať na toto jedinečné podujatie. A kto vie, možno o pár rokov budeš i ty celosvetovým šampiónom a ešte aj podporíš dobrú vec!

Tak čo? Ideš do toho? 

Zdroj: redbull.com
Zdroj titulného obrázku: wingsforlifeworldrun.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img