Tip na zdravé raňajky: Pripravte si ovocné smoothie bowls!

-

Novinky

Zdravý a chutný recept na smoothie bowls

Smoothie bowls sú v posledných mesiacoch veľkým trendom, najmä na sociálnych sieťach. Viacerí foodblogeri pridávajú na svoje profily ľúbivé farebné fotografie famóznych a zdravých raňajok. Misku plnú zdravia si môžete pripraviť asi na milión spôsobov podľa vašej nálady a chuti. S príchodom jari a leta si naše telo prirodzene pýta viac čerstvého ovocia a zeleniny a určite spravíte správny krok, keď si namiesto rannej praženičky či párku pripravíte práve smoothie bowl. Nielen, že vás príjemne osvieži, ale aj dostatočne zasýti a dodá potrebnú energiu pre štart do nového dňa. Preto vám prinášam môj recept na túto pochúťku. Samozrejme, pokiaľ niektoré suroviny nemáte doma alebo si tam chcete pridať niečo naviac, pokojne tak urobte. Fantázii sa medze nekladú!

Na jednu misku budeme potrebovať

Väčšinu surovín mám zo stránky goodie.cz, ktorá ponúka široký výber potravín a výživových doplnkov v bio kvalite!

  • jeden väčší banán
  • mrazené alebo čerstvé lesné ovocie
  • sušený kokos
  • maca prášok
  • raw kakao
  • na dozdobenie: kokosové plátky a jahodový kešu krém
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Ajurvéda: Na akom princípe funguje a čo by si mal o nej určite vedieť?

Postup

Do mixéra hodíme jeden celý banán a podľa chuti lesné ovocie. Pokiaľ máte radi sladké, lesného ovocia pridajte menej, keďže je dosť kyslé. Dolejeme trošku vody, aby nebolo smoothie veľmi husté a pomixujeme. Potom pridáme kokos, maca prášok a raw kakao v bio kvalite a necháme ešte premiešať, aby sa poriadne spojili všetky chute. Hotové smoothie vylejeme do okrúhlej misky, ozdobíme kokosovými plátkami, poprášime kakaom a môžeme pridať jahodový kešu krém, prípadne iný orechový krém, ktorý máte doma. Tento recept slúži ako inšpirácia pre vás, takže pokojne sa držte svojich chutí. Veľmi obľúbené sú aj chia semienka, oriešky alebo sušené ovocie. Dúfam, že vám môj recept bude chutiť!

smoothie bowls
Zdroj: vlastné

Preferujete radšej zdravé a ľahšie raňajky alebo si doprajete poriadne kráľovské raňajky v podobe vajíčok, slaninky a čerstvého pečiva? Dajte nám vedieť do komentárov a nezabudnite si prečítať naše ďalšie super recepty!

Zdroj: vlastné
Zdroj titulného obrázku: vlastné

Ďalšie novinky

Populárne