štvrtok, 6 mája, 2021

Daredevil: Last Hand – Finále Millerovho omnibusu!

-

Daredevil: Last Hand

Po dvoch úvodných príbehových linkách z omnibusu Daredevil by Frank Miller & Klaus Janson sa dostávame k poslednej. Daredevil: Last Hand je finále daredevilovskej série od Millera a Jansona a skladá sa z čísel #181-#191.

Nekonečný kolotoč udalostí opäť pokračuje. Nemilosrdný zabijak Bullseye je na stope Mattovej láske Elektre. A len jeden vyjde z tohto boja živý. Punisher utiekol z väzenia a rozpútava v New Yorku vojnu proti obchodovaniu s drogou Angel Dust. Matt požiada svoju partnerku Heather Glenn o ruku a čaká ich svadba. Zločinec Turk ukradne zbroj Stilt Mana a chce sa ňou pomstiť Daredevilovi. Kingpin využíva Daredevilovu zlú životnú situáciu vo svoj prospech a Stick naverbuje Matta do vojny proti organizácii Hand!

-REKLAMA-

Daredevil: Last Hand
Zdroj: marvel.com

Zakončenie omnibusu

V posledných desiatich čísla od dvojice Frank Miller a Klaus Janson sa nám postupne uzatvárajú všetky dejové linky, ktoré Miller vo svojej sérii začal. Celá story Last Hand začína dnes už ikonickým bojom Elektry proti Bullseyeovi v čísle #181. Celé číslo prináša jeden z najlepších daredevilovských príbehov vôbec. Funguje v ňom všetko od dokonalej kresby, prepracovaného scenáru, fungovania jednotlivých postáv až po šokujúci koniec.

Okrem klasický bitiek s nepriateľmi sa Last Hand nesie (podobne ako aj predošlé dve príbehové linky) pomerne dosť v znamení postáv okolo Daredevila. Každý jeden charakter vplýva na Matta istým spôsobom, čo sa potom odzrkadľuje v jeho správaní a prístupe k životu. Matt obetúva jeho prácu a vzťah s priateľmi kvôli svojim povinnostiam ako Daredevil, čo má za následok stratu niektorých jeho blízkych.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Roots of Terror - 5 hororových poviedok so Swamp Thingom!
-REKLAMA-

Daredevil: Last Hand
Zdroj: zipcomic.com

Za veľkú, priam možno najväčšiu, zmienku však stojí číslo #191 s názvom Roulette. Daredevil prichádza navštíviť ochrnutého Bullseyea do nemocnice. Plánuje si s ním zahrať ruskú ruletu s revolverom, v ktorom je jeden náboj. Celé číslo sa točí okolo samotnej existencii Daredevila. Prečo Matt robí to, čo robí. A hlavne aký to má dopad na spoločnosť. Definitívne sa tu Miller vyhral s jedným zo scenáristicky najlepšie zvládnutých čísel, aké som kedy čítal. Čistá cesta do hľadania duše jedného marvelovského superhrdinu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 45

Daredevil: Last Hand
Zdroj: zipcomic.com

Verdikt

Samotne sa Last Hand hodnotí ťažšie, keďže je príbeh stále súčasťou toho istého omnibusu, ako aj Gang War. Všetky elementy, ktoré som toľko ospevoval v Gang War príbehovej línii, tu pokračujú. Najmä nadmerne dobrá práca s postavami a krásna old school kresba s geniálnymi farbami od Klausa Jansona. Millerova séria je na konci a mne nezostáva než povedať, že stála za to. Čas sa na nej miestami podpísal, ale príbehovo ide stále o jednu z najlepších sérií od Marvelu.

7,5/10

Čítali ste omnibus Daredevil by Frank Miller & Klaus Janson? Páčila sa vám táto séria? Pre ďalšie recenzie komiksov nezabudnite sledovať náš portál Plotpoint!

Zdroj: MARVEL
Zdroj titulného obrázku: wall.alphacoders.com

-REKLAMA-
Samuel Michalík
Samuel Michalíkhttp://plotpoint.sk
"No good deed goes unpunished"
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img