Black Panther seriál už čoskoro realitou! O čom bude a kedy ho uvidíme?

-

Novinky

Black Panther seriál čoskoro realitou!

Dnešok prináša skvelé správy pre milovníkov Marvel univerza, predovšetkým pre tých, ktorým sa páčila Wakanda. Ako už samotný názov článku napovedá, Black Panther dostane vlastný seriál! Stane sa tak tri roky po tom, čo vyšiel film Black Panther, ktorý nám po prvýkrát ukázal bližšie technologicky rozvinutú krajinu menom Wakanda. Disney nám prinesie novú spin-off show, ktorú budeme môcť vidieť na ich streamovacej platforme Disney+. Na pripravovanom seriáli sa podľa informácií podieľa aj samotný režisér filmu. Otázka zostáva, kedy ho uvidíme a o čom teda bude?

Chadwick Boseman
Zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures

V roku 2018 nám režisér Ryan Coogler priniesol spoločne s Chadwickom Bosemanom svet, na ktorý sa mnoho z nás tešilo. Film nám ukázal africkú krajinu, z ktorej pochádza výnimočný kov Vibranium, z ktorého bolo vytvorené brnenie samotného Black Panthera ako aj štít, ktorý vlastní Captain America. Ak ste boli z tohto sveta nadšení a chceli ste vidieť ešte viac, tak teraz vás neskutočne poteším. Pôvodný režisér podpísal s Disney 5-ročnú zmluvu na vytvorenie viacerých spinoff seriálov, ktoré sa pozrú bližšie na záhadnú Wakandu.

Dostaneme ich hneď viacero!

Aby sme si upresnili, o čo pôjde. Spoločnosť režiséra Ryana Cooglera podpísala zmluvu, vďaka ktorej bude môcť vytvoriť pre Disney+ viacero projektov. Prvým z nich by mala byť dráma zo sveta Kráľovstva Wakandy. Nie je nám zatiaľ úplne jasné, v akej dobe bude tento konkrétny seriál zasadený. Je viac než možné, že Coogler bude čerpať veľké množstvo z komiksov a adaptovať ich, avšak to je zatiaľ len dohad.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Pixar odhalil svoj nový film z prostredia Talianska! O čo pôjde?

Ryana Cooglera si pochvaľuje aj bývalý CEO Disney, Bob Iger. Ten sa o ňom vyjadruje najlepšie, ako to len ide. Podľa jeho slov, „vďaka jeho jedinečnému spôsobu rozprávania príbehu a jeho vízii vyčnieva z davu režisérov jeho doby.“ Pokračoval nasledovne:

„S filmom Black Panther Ryan priniesol prelomovaný príbeh a ikonické postavy do života zmysluplným a zapamätateľným spôsobom, ktorý vytvoril zlomový kultúrny moment. Sme nadšení, že môžeme posilniť náš vzťah a tešíme sa na prerozprávanie ďalších skvelých príbehov spoločne s Ryanom a jeho tímom,“ povedal Bob Iger, výkonný predseda Disney

Zo spolupráce je nadšený aj samotný režisér, ktorý tvrdí, že práca na Black Pantherovi bol ako splnený sen. Rovnako sa teší aj z toho, že ako televízny konzument bude môcť obohatiť toto médium a priniesť svoje príbehy aj na obrazovky.

Kedy a o čom?

Seriály by mali byť súčasťou MCU, čo znamená, že budú zapadať do celkového príbehu. Coogler sa ešte dodatočne vyjadril, že sa teší na spoluprácu s Kevinom Feigim a ďalšími partnermi z Marvel Studios. Poznamenal, že už teraz pracujú na viacerých projektoch a nemôže sa dočkať, keď nám o nich povie. Čo myslíte, o čom konkrétne by mohli tieto projekty byť? Z môjho pohľadu pôjde predovšetkým o prequely.

Chadwick Boseman
Zdroj: Walt Disney Studios Motion Pictures

Vieme, že budúci rok by mal Ryan Coogler priniesť v lete pokračovanie Black Panthera. Možno ste postrehli, že rolu wakandského kráľa T’Challu nikto nenahradí. Marvel sa rozhodol na počesť Chadwicka Bosemana, ktorý minulý rok zomrel, do roly nikoho nového neobsadiť. Zostáva teda záhadou, ako bude svet Wakandy ďalej vyzerať. Predpokladám, že seriály by sa mohli ukázať buď koncom roku 2022, alebo začiatkom toho ďalšieho.

Osobne sa už na tieto seriály neviem dočkať. Zdá sa, že Marvel sa naozaj začne venovať vo veľkej miere seriálovej tvorbe. Pre mňa ako seriálového nadšenca je toto ako druhé Vianoce. A nezabúdajte, Wakanda Forever!

Tešíte sa na pripravovaný Black Panther seriál? Myslíte, že Ryan Coogler prinesie zaujímavé projekty alebo sa skôr obávate?

Zdroj: comicbookmovie.com
Zdroj titulného obrázku: Walt Disney Studios Motion Pictures

Ďalšie novinky

Populárne