Dánski hádzanári obhájili titul z MS! Bronz putuje do Španielska!

-

Novinky

Dánski hádzanári obhájili titul

27. MS v hádzanej máme úspešne za sebou a po dvoch rokoch vystúpili na najvyšší stupienok hádzanári z Dánska. Rozšírený počet účastníkov priniesol aj enormné množstvo gólov (5863), čo oproti šampionátu spred dvoch rokov navýšilo celkový počet o 634. Najlepším strelcom turnaja sa stal Katarčan Frankis Marzo s 58 gólmi. Najzaujímavejším faktom na jeho gólovej produktivite je skutočnosť, že Marzo nepremenil ani jeden trestný hod. Dánski hádzanári obhájili titul a historicky sa tešia z druhého titulu.

Zápas o bronz v réžii Španielska

Zápas o tretie miesto je dôstojnou rozlúčkou s vrcholným šampionátom pre porazených semifinalistov. Španieli si miesto vo finále nevybojovali v zápase proti Dánsku a francúzski kohúti boli prikrátki na Švédov. Od začiatku zápasu si Španieli začali vytvárať dôležitý náskok a po polčase viedli 16:13. Druhé dejstvo bolo o niečo bohatšie na presné zásahy, ale Francúzom sa stav nepodarilo otočiť v ich prospech. Po záverečnom klaksóne a výsledku 35:29 si na krku z Egyptu odniesli bronzové medaile Španieli.

Hádzanári z Pyrenejského polostrova si tak polepšili oproti predminulému roku o štyri priečky. V dánskom Herningu vtedy zdolali v súboji o siedme miesto Egypt. Naopak francúzsky výber sa o jedno miesto prepadol, keďže sa im v Dánsku pred dvoma rokmi podarilo vybojovať bronz.

Škandinávske finále rozhodli nepremenené superšance

Finálový súboj ako hrom priniesol posledný zápas šampionátu medzi Dánskom a Švédskom. Ani jeden z tímov v doterajšom priebehu šampionátu neprehral, ale Švédsko si pripísalo dve remízy so Slovinskom a Bieloruskom. Úvodný polčas sa niesol v duchu horskej dráhy. Obidve mužstvá si začali postupne vytvárať niekoľkobodový náskok, ktorý im však dlhšie nevydržal. Po polčase svietilo na tabuli skóre 13:13.

Predstavenie pokračovalo po prestávke opatrnejšou hrou, čo sa podpísalo aj na počte gólov. Zlomový moment prišiel približne 12 minút do konca zápasu, kedy si Dáni vypracovali štvorgólový náskok a pri následných kontrách Švédska ich bravúrnym spôsobom podržal Landin. Zápas bol napínavý až do posledných minút, ale Dáni si náskok udržali a zvíťazili 26:24. Za MVP turnaja bol označený Mikkel Hansen, ktorý siedmimi gólmi prispel k víťazstvu aj vo finále.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Anifilm 2021 byl zahájen a první ceny jsou rozdány!

O rok na Slovensku

ME v hádzanej sa v roku 2022 budú konať aj na Slovensku. Bratislava a Košice pristúpili k organizácii vrcholného európskeho šampionátu spolu s Maďarskom. Fanúšikovia slovenskej hádzanej sa tak dočkali po 10 rokoch, kedy sa naposledy slovenskí mužskí hádzanári predstavili na ME v Srbsku. Všetci pevne veríme, že sa situácia upokojí natoľko, aby si ich mohli vychutnať aj diváci v hľadisku.

Čo hovoríte na celkový triumf Dánska na turnaji? Tešíte sa na ME v hádzanej na Slovensku? 

Zdroj: ihf.info

Ďalšie novinky

Populárne