piatok, 27 novembra, 2020

Slováci postúpili na EURO: Poznáme kompletné zloženie skupín!

-

Slováci postúpili na EURO

Európsky šampionát vo futbale sa kvôli pandémii odohrá až budúci rok. Po finále baráže sme spoznali posledných štyroch účastníkov kontinentálneho turnaja a Slovensko vďaka výhre nad Severným Írskom medzi nimi nechýba. Oslava športu v 12 krajinách Európy s kompletnou 24-člennou súpiskou bola prerozdelená do šiestich skupín po štyri tímy. Slováci postúpili na EURO a už teraz sa môžu tešiť na prominentnú spoločnosť súperov.

Skupina A – Taliansko, Turecko, Švajčiarsko, Wales

Úvodná skupina A otvorí program celého šampionátu. Jej dianie je prerozdelené do talianskeho Ríma a azerbajdžanského Baku. Taliani, ktorí pred dvoma rokmi sklamali svojich fanúšikov neúspešnou kvalifikáciou na MS vo futbale 2018, si v otváracom zápase zmerajú sily s Tureckom. O deň neskôr nastúpia na štadióne v Baku výbery Walesu a Švajčiarska. Vyrovnaná skupina môže priniesť tuhý boj o postupové miesta.

Slováci postúpili na EURO
Zdroj: edition.cnn.com

Skupina B – Rusko, Belgicko, Dánsko, Fínsko

-REKLAMA-

Najväčším favoritom skupiny B je nepochybne „čierny kôň“ posledných šampionátov Belgicko. Ich zostava vzbudzovala rešpekt už pred štyrmi rokmi vo Francúzsku, ale najväčší úspech zaznamenali „Červení Diabli“ bronzovým ťažením pred dvoma rokmi v Rusku. Práve Rusko bude belgickým súperom v ich úvodnom zápase.

Obrovským prekvapením je účasť Fínska na európskych majstrovstvách. Fíni sa dostali medzi najlepších priamo z kvalifikácie a nechali za sebou krajiny ako napríklad Grécko či Bosnu a Herzegovinu. Štvoricu skupiny B dopĺňa Dánsko. Hosťujúcimi mestami pre zápasy tejto skupiny sú Kodaň a Petrohrad.

Skupina C – Rakúsko, Holandsko, Severné Macedónsko, Ukrajina

Tretia skupina nevyzerá na prvý pohľad príliš atraktívne. Severné Macedónsko si takisto ako Fínsko vybojovalo postup prvýkrát v histórii v baráži proti Gruzínsku. Ukrajina zažila úspešnú kvalifikáciu a po tom, čo za sebou nechala Portugalsko, v skupine jednoznačne zamieša kartami.

„Holandské tulipány“ v posledných rokoch nenadväzovali na skvelé výkony z minulosti, no po generačnej obmene sa im podarilo poskladať tím schopný konkurovať najlepším. Najväčší boj o postupové druhé miesto bude prebiehať medzi Rakúskom a Ukrajinou. Celý program skupiny C sa odohrá v Amsterdame a Bukurešti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Prestupové bomby tohto leta: Kam zamierili hviezdni futbalisti?

Skupina D – Česko, Anglicko, Škótsko, Chorvátsko

V skupine D sa po škótskom úspechu nad Srbskom v baráži vytvorila dvojica britských zástupcov. Zápas Anglicka s Chorvátskom bude reprízou semifinálového súboja spred dvoch rokov na Majstrovstvách sveta v Rusku. Kvarteto tejto skupiny uzatvára Český národný tím, ktorý v kvalifikácii skončil za výberom Anglicka. Na domácej pôde však anglických „levov“ dokázal zdolať. Zápasy sa odohrajú v Londýne na posvätnom Wembley a v škótskom Glasgowe.

Český futbal
Zdroj: dnaindia.com

Skupina E – Slovensko, Španielsko, Švédsko, Poľsko

Skupina E patrí našim futbalistom. Ich súpermi v Bilbau a Dubline budú postupne 14. júna Poliaci na čele s ostrostrelcom minulej sezóny Robertom Lewandowskim, Švédi a pôsobenie v skupinovej fáze uzatvoríme luxusným zápasom proti Španielsku. Cesta do osemfinále vedie cez Poľsko a Švédsko, ale naši futbalisti už v minulosti ukázali, že zápasy so silnými súpermi im sedia.

Slováci postúpili na EURO
Zdroj: sport24.sk

Skupina F – Portugalsko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko

Maďarsko sa po postupe na EURO dostalo do skupiny smrti. Spoločnosť troch posledných víťazov vrcholných šampionátov bude pútať obrovskú spoločnosť. Nemcom sa v roku 2014 podarilo ovládnuť Majstrovstvá sveta v Brazílii. O 2 roky neskôr na Majstrovstvách Európy uspel výber Portugalska a pred dvoma rokmi to uzavreli v Rusku Francúzi. Jedinou výhodou pre Maďarsko je domáce prostredie na novopostavenom štadióne v Budapešti. Zápasy Nemcov bude hostiť Allianz Aréna v Mníchove.

Ktorá zo skupín je pre vás najatraktívnejšia? Zopakuje Slovensko postup do osemfinále spred štyroch rokov?

Zdroj: uefa.com 

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

GTA 5 Kvíz – Jak dobře znáš třetí nejprodávanější hru?

GTA 5 kvíz - Prověř si znalosti v nesmrtelné hře Série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games je tu s námi už 23 let. Za tu...

Recenze: Boss Level – Nový akční film s Melem Gibsonem!

Recenze: Boss Level V naší další filmové recenzi se koukneme na film Boss Level, nový akční film s Melem Gibsonem a Frankem Grillo v režii Joe Carnahana. Režisér...

Aktuálne

Hra Hyrule Warriors: Age of Calamity! Ako vyzerá prvý trailer?

Hra Hyrule Warriors: Ponúkne Nintendo namiesto pokračovania prequel? Jedna z najobľúbenejších herných sérií vôbec od Nintenda je príbeh o Zelde a Linkovi. A na konzole...

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

Film Togo Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú...
- Advertisement -