pondelok, 14 júna, 2021

Sigrid novinkou Mirror potvrdzuje, že si zaslúži oveľa viac našej pozornosti!

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Sigrid a jej novinka Mirror: Nórska speváčka s letnou bombou

24-ročná Sigrid Solbakk Raabe, známejšia ako Sigrid, vydala svoju novú pieseň s názvom Mirror. Tento tanečný letný song potvrdzuje, že ju už musíme začať brať vážne. Najmä v našich končinách ide o takmer neznáme meno, ktoré sa už však skloňovalo v súvislosti s našimi festivalmi. Poďme sa v skratke pozrieť na jej doterajšiu kariéru a najnovší výtvor.

sigrid mirror
Zdroj: dansendeberen.be

Sigrid a jej doterajšia kariéra

-REKLAMA-

Všetko sa začalo rozbiehať, keď mala speváčka 17 rokov a vydala debutový singel Sun, ktorý v Nórsku ihneď prerazil. Ide o akustickú skladbu, v ktorej počujeme aj vzácny zvuk banja a jej inšpirácie v podobe Adele či Joni Mitchell. Po vystupovaní na viacerých domácich festivaloch podpísala o tri roky neskôr zmluvu s jej súčasným vydavateľstvom, Island Records. Hneď prvé EP s názvom Don’t Kill My Vibe a singel s rovnakým názvom ju predstavili nadšeným poslucháčom v Austrálii či Veľkej Británii, kde je obzvlášť populárna.

V roku 2019 uzrel svetlo sveta jej prvý a zatiaľ jediný štúdiový album Sucker Punch. Do pozornosti dávam najmä single Strangers, Don’t Feel Like Crying alebo song Dynamite, ktorý celý projekt lahodne uzatvára. Ten neunikol ani populárnym chalanom z Maroon 5, ktorí ju aj s kapelou zavolali ako predskokanov na ich európsku časť svetového turné. V ten istý kalendárny rok sa jej podarilo aj vlastné turné na našom kontinente a v USA.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Program Slovákov na MS v hokeji: Kedy uvidíme našich hokejistov v akcii?

Novinka od Sigrid s názvom Mirror

Fanúšikovia tanečnej funky muziky si v tomto prípade určite prídu na svoje. Najlepšie na tom totiž je, že Sigrid nepatrí medzi tzv. one-hit wonders. Táto speváčka príde vždy s niečím veľmi príjemným a energickým. Tentokrát si na svojom najnovšom songu dala záležať takmer dva roky a určite urobila dobre. Song pripomína minuloročný hit od Duy Lipy s názvom Don’t Start Now, avšak ide len o podobný hudobný štýl a tomu sa dnes dá vyhnúť len ťažko. Vrelo odporúčam zaradiť túto lahôdku do vašich hudobných playlistov, najmä tých letných či tanečných.

Speváčka na začiatku nasledujúceho školského roka dovŕši ešte len 25 rokov a ukazuje obrovský potenciál. Rovnakú pozornosť si zaslúži aj jej kapela, ktorá ponúka skvelých hudobníkov a fantastické vokalistky. Ak som vás stále dostatočne nepresvedčil o jej kvalite, tak si je treba uvedomiť, že Švédsko a vlastne celá Škandinávia je továrňou na hudobné talenty. Stačí spomenúť mená ako Avicii, Zara Larsson, Kygo, Lukas Graham.. verte mi, toto dievča nie je len o príjemnom chrapľáku.

Pre ďalšie novinky zo sveta (nielen švédskej) hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki
Zdroj titulného obrázku: iDea HUNTR

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img