Seriálové pecky na ktoré nemožno zabudnúť: Seriál 24 Hodín

-

Novinky

Seriál 24 hodín?

Všetci milujeme kriminálne seriály. Práve tieto seriály sa stali veľkými hráčmi v televíznych počinoch, kvôli veľkým cliffhangerom a kvalite, ktoré ponúkajú. Práve na našom území bola táto kategória televíznych seriálov najviac milovaná. Televízia Joj vlastnila práva na seriály ako sú Kosti, CSI a mnoho ďalších. Kriminálneho seriálu NCIS alebo Monk sme sa zase mohli dočkať na obrazovkách televízie Markíza. K týmto seriálom sa ale nepripojil počin 24, ktorý spôsobil revolúciu v pojatí kriminálnej tématiky. Prečo bol tým pádom seriál 24 hodín revolučný a vďaka čomu bol atypickým oproti ostatným? Dokáže sa kvalitovo rovnať dneskajším počinom, alebo sa jedná už o tvorbu, ktorá nezaujme mladého diváka?

Seriál 24 hodín
Zdroj: logowiki.net

Výborný nápad

Dejová linka seriálu 24 hodín sa sústreďuje na postavu Jacka Bauera, protiteroristického agenta, ktorý v mnoho situáciách musí postupovať spôsobom, ktorý nejde v stopách legislatívy. Seriál sa stal známym, kvôli faktu, že bol daný dôraz na každú hodinu seriálu. Každá epizóda tohto počinu reprezentovala jednu hodinu, ktorá sa odohrala v seriály. Práve kvôli tomuto faktu bola dejová línia jednoducho zapamätateľná a ikonická. Ako autorovi článku mi dodnes brní v hlave veta „The Following events take place between 1 AM and 2 AM„. Práve takýto vizuálny symbolizmus dokázal z úplne typického seriálu vytvoriť niečo atypické.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Film Army of the Dead sa dočkal oficiálneho teaseru! Ako vyzerá?

Taktiež by som rád spomenul výborné herecké obsadenie seriálu, kde herec Kiefer Sunderland zvládol stvárniť postavu Jacka Bauera na jednotku. Jediné mínus celého seriálu je to, že sa ťahal príliš dlho. Seriál obsahuje 9 sérií, pričom trpela kvalita kvôli kvantite. Neskôr sme sa dočkali aj spin-offu, kde stvárnil hlavnú postavu herec Corey Hawkins. Bohužiaľ, tento počin bol priemerný a ničím zaujímavý. Jediné, čo môžeme povedať, je to, že odporúčame vám túto seriálovú pecku skúsiť, keďže sa jedná o jeden z najlepších televíznych počinov doposiaľ.

Dáte seriálu 24 hodín šancu alebo sa mu radšej vyhnete? Ak ste seriál videli, súhlasite s nami, že sa jedná o seriálovú pecku?

Ďalšie novinky

Populárne