Recenzia – Egomaniak: Párová terapeutka a rozvodový právnik?

-

Novinky

Recenzia – Egomaniak

Na Slovensku prvá vydaná kniha od autorky Vi Keelandovej je práve kniha Egomaniak. Na povrchu ničím zaujímavá kniha, ktorá však ukrýva veľký poklad v vnútri. Recenzia – Egomaniak  je tu pre vás, ak vás zaujíma viac.

vi keeland
Zdroj: booksneakpeek.com

Egomaniak

Anotácia Egomaniak Mladá psychologička Emerie sa práve udomácňuje vo svojej novoprenajatej newyorskej kancelárii, keď ju prepadne akýsi chlap. Emerie ho považuje za vlamača, no vysvitne, že tým nepozvaným hosťom je v skutočnosti ona. Nóbl kancelária patrí právnikovi Drewovi Jaggerovi a kým dovolenkoval na Havaji, jeho priestory prenajal Emerie nejaký falošný realitný agent. Na druhý deň, po výsluchu na policajnej stanici, sa Drew nad ryšavkou zľutuje a dá jej ponuku, ktorá sa v jej zlej finančnej situácii neodmieta – môže zostať v jeho kancelárii, kým si nenájde iné miesto, výmenou za pomoc pri dvíhaní telefónov.

Emerie by mala byť vďačná a držať jazyk za zubami, lenže keď počuje, aké rady rozdáva tento rozvodový právnik klientom, ide ju roztrhať. Emerie je totiž manželská poradkyňa a vzťahy napráva, nie rozvracia. Lenže Drew je nafúkaný, arogantný, samoľúby chlap, nadšený sám zo seba, a tak sa napätie medzi nimi stupňuje. Bože, keby aspoň nebol taký príťažlivý!

Autorka: Vi Keeland
Vydavateľstvo:  Ikar

egomaniak
Zdroj: martinus.sk

Názor

Pred rokom som si v kníhkupectve kúpila štyri knihy, od pre mňa neznámej autorky Vi Keelandovej. Popravde, štyri som vzala len pre dobrý pocit, aby som mala všetky, ktoré sa v tom čase ponúkali. Môj pôvodný nákup mal na zozname tri položky a kniha Egomaniak medzi nimi nebola. Neviem úplne vysvetliť, prečo ma ničím nezaujala. Celý rok bola položená na poličke, kde na ňu sadal prach, až do včerajšieho večera. Odhodlala som sa otvoriť túto knihu a dať jej šancu. Predsa len, Vi Keelandová si získala moje srdce, a tak som verila, že ani táto kniha nesklame.

Nesklamala. Priam som sa do nej zamilovala. Pokiaľ by som ráno nemusela vstávať veľmi skoro, nešla by som spať, pokým by som ju nemala prečítanú. Nepreháňam. Egomaniak bola prvá kniha od autorky, ktorá bola u nás dostupná v roku 2018. A za mňa bola asi najlepšia. Rozumiem, prečo som v ňu neverila. Anotácia sa takmer vôbec nezhoduje s tým, ako príbeh prebiehal. Opisuje Drewa ako idiota, ktorý neochotne dovolil Emerie zostať v jeho kancelárii, pričom sa za tým skrýval príbeh na 50 strán.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: Zachráňte tigra - Podarený rodinný film! Čo prináša?

Veľmi jednoduché, zaujímavé a napínavé čítanie. Príbeh z pohľadu Drewa sa mi páčil ešte viac ako ten Emeriinho, čo sa mi u autorky nikdy predtým nestalo. Jednoducho som si obľúbila obe postavy. Ku koncu vás jemné zimomriavky a nedočkavosť určite neminú, ale presne to spraví knihu ešte viac špeciálnu. Nesúďte knihu podľa obalu ako ja, rozhodne po nej siahnite!

EGOMANIAC
Zdroj: aestasbookblog.com

Hodnotenie: 10/10

Zdroj: Martinus

Ďalšie novinky

Populárne