sobota, 10 apríla, 2021

Rozhovor: Slovak Ghost Hunters – Členom môžeš byť i ty!

-

Rozhovor: Slovak Ghost Hunters trochu inak!

Najznámejší vyšetrovací tím zameraný na lov duchov hádam už ani netreba predstavovať. Ak však chcete vedieť viac o tom, ako tím vnikol a o ich najznámejších prípadoch, odporúčam môj predchádzajúci článok. V tomto článku vám ale ponúkame rozhovor zo zákulisia ich životov, v ktorom nám skupina predstavila viac zo svojich skúseností a plánov do budúcnosti. Toto je rozhovor so Slovak Ghost Hunters!

SGH
Zdroj: slovakghosthunters.sk

Na vašich sociálnych sieťach máme možnosť sa dozvedieť, ako a prečo tím vznikol. Na ponuku reagoval vyšší počet záujemcov, že ste si vhodného člena mohli vyberať? Prípadne, plánujete nábor nových členov?

-REKLAMA-

Aktuálne stále hľadáme nového člena do nášho tímu. Potrebujeme človeka, ktorý je technicky zdatný a vie, do čoho ide, čo to obnáša. Ozvali sa nám už záujemcovia, ale tzv. výberové konanie stále prebieha vzhľadom na to, že momentálne nemôžeme ísť na žiadnu akciu.

Stretávate sa s nadprirodzeným len počas svojej práce alebo máte skúsenosť s niečím podobným aj v súkromnom živote?

Všetci členovia SGH máme s tým skúsenosť aj v súkromnom živote. Nie preto, že sme si niečo priniesli domov z akcie, ale preto, že to možno inak vnímame. Veríme, že nadprirodzené bytosti sa nachádzajú všade, len nie každý človek je senzibilný a vníma to.

Pre vás zrejme najčastejšia otázka, ale z vašej praxe, aké je to najstrašidelnejšie miesto na Slovensku a prečo?

Áno, to je pravda. Najčastejšie kladená otázka. Niekedy sa ťažko odpovedá priamou odpoveďou, pretože každé miesto, na ktorom sme boli, je niečím zaujímavé a strašidelné. Ale asi by som za najstrašidelnejšie miesto dala Mariánsku čeľaď. Je to najnegatívnejšie miesto, aké sme kedy zažili. Keďže sa tam donedávna robili satanistické rituály, tak tí ľudia tam pravdepodobne vyvolali niečo zlé… Tam sme dostali najjasnejšie odpovede na naše otázky. (Stalo sa ti tu niečo zlé?- ,,smrť,, )

-REKLAMA-

V jednom rozhovore ste spomínali, že je viacero typov duchov. Vy sa vo svojej praxi stretávate, dá sa povedať s „priateľskými“ entitami, ktoré kedysi boli ľuďmi. Nemáte strach, že môžete naraziť na niečo, čo bude nad vaše sily?

Každá naša akcia je isté riziko. Nikdy nevieme, s čím, s kým sa tam stretneme. Ak by sme sa dostali do situácie, kedy to už bude extrém, osobne si myslím, že by sme to zvládli. Ale moja odpoveď bude 100%, keď to zažijeme a prežijeme.

To, čomu sa venujete, určite netreba brať na ľahkú váhu. Zvyknete mať pred návštevou inkriminovaného miesta nejaký rituál alebo predmet, ktorý by vás mal ochrániť? (modlitba, amulet, svätý predmet,…)

Nie je to jednoduchá “práca”. Najviac pri tom “trpí” psychika. Bez zaváhania musíme vždy konať s chladnou hlavou. Nemáme žiadne rituály ani predmety, ktoré by nás mali chrániť. Ako tím máme jeden druhého ako podporu. Príchod aj odchod z akcie musí byť s čistou mysľou.

Určite sa počas vašej práce neustále vzdelávate v danej problematike. Z vašich prípadov je zjavné, že zisťujete pravdivosť povier alebo domnienok. Snažíte sa nejakým spôsobom aj „očistiť“ miesto, kde straší?

Áno, stále sa niečomu učíme, stále sa dozvedáme nové fakty. Našou prácou je hlavne zistiť, či sa na danom mieste nachádza niečo nadprirodzené. Na také očisty sú iní ľudia, ktorí sa tomu venujú. My nie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rozhovor: Ramona nám prezradila, ako sa prejavuje Aspergerov syndróm!

Slovensko nie je až taká veľká krajina, tým pádom s vašou rastúcou aktivitou stále ubúdajú prípady na prešetrenie. Ako vidíte fungovanie vášho tímu, keď spomínaná situácia nastane? Plánujete v budúcnosti pôsobiť viac v zahraničí?

Joooj, by ste sa divili, koľko miest je na Slovensku, ktoré by sme chceli preskúmať. Len problém je v tom, že ťažko sa na niektoré miesta vybavuje povolenie, keďže bez neho do daného objektu nejdeme. Do Zvolena na Borovu horu sme čakali rok na povolenie. Samozrejme, boli sme vyšetrovať v CZ a tiež aj v Rakúsku. Nebránime sa zahraničiu. Ale chceme sa hlavne zamerať na slovenské miesta. Pretože ich je dosť.

Vzhľadom na aktuálnu epidemiologickú situáciu predpokladáme, že nepôsobíte tak aktívne, ako to bolo pred ňou. Pokiaľ vieme, máte vlastný merch a organizujete rôzne súťaže, medzi ktoré raz patrila adrenalínová expedícia lovu duchov s vaším tímom. Môžu sa vaši skladovatelia tešiť na niečo podobné, keď sa daná situácia zlepší?

Táto situácia s koronavírusom nám veľmi skomplikovala výjazdy. Mali sme už naplánovanú akciu na január, ale žiaľ sme ju museli zrušiť. Snažíme sa byť stále aktívni aspoň cez sociálne siete. To, že nechodíme teraz na akcie, neznamená hneďm že sme neaktívni. Stále na niečom pracujeme, vzdelávame sa, hľadáme nové miesta. Sme v kontakte s jedným známym slovenským spisovateľom, ktorý nás chce spomenúť v jeho knihe. Ale to sa už čoskoro dozviete. 🙂 Taktiež sa teraz venujeme aj vám. Odpovedáme na otázky, ktoré potom poskytnete našim fanúšikom. Takže sme stále aktívni, aj keď nie fyzicky. Raz za čas tiež dáme súťaže, aby sme potešili našich fanúšikov. Snažíme sa na každú jednu akciu zobrať so sebou fanúšika, ale žiaľ niekedy si to majitelia alebo kompetentné osoby daného miesta neprajú a my musíme ich rozhodnutie akceptovať. Ale keď s tým nemajú problém, tak ide s nami aspoň jeden, max dvaja fanúšikovia. Viackrát sa nám aj to stalo, že nás fanúšikovia čakali na mieste, kam sme išli vyšetrovať. Tak sme ich zobrali so sebou. 🙂

Niet pochýb, že vaša činnosť je naozaj fascinujúca. Máte nejaký cieľ/sen, ktorý by ste chceli v rámci svojej činnosti dosiahnuť?

Určite by sme sa chceli časom presadiť v nejakej (pokojne aj vlastnej) TV show, aby sme vedeli odprezentovať celému Slovensku, že aj slovenskí lovci duchov majú čo ukázať. Mojím cieľom je tiež napísať knihu, čoskoro začnem na tom pracovať (Baška).

Určite ste sa stretli s tým, že niekto o pravdivosti vašich záznamov pochyboval. Máte nejaký odkaz pre takúto skupinu alebo pre tých, ktorí vôbec v nadprirodzeno neveria?

Áno, stretávame sa s tým dennodenne či už na sociálnych sieťach, alebo osobne. Snažíme sa ukázať ľuďom niečo, čo sa vysvetliť na 100% nedá. Vždy budú existovať otázky, na ktoré nebudeme vedieť nájsť odpoveď. Áno, jediný odkaz: “Nezažiješ, neuveríš.” Toto platí aj pre mňa. Kým som nezažila, neverila som. (Baška)

Toto bol rozhovor so Slovak Ghost Hunters!

Zaujímajú ťa neobjasnené a nadprirodzené javy? V tom prípade nezabudni sledovať lovcov duchov na ich sociálnych sieťach: Facebook, Instagram, hlavná web stránkaYoutube kanál

Pre viac podobných článkov nezabudni zanechať komentár!

Zdroje: tím Slovak Ghost Hunters, lovkyňa duchov Baška

-REKLAMA-
Avatar
Lucia Džurnáhttp://plotpoint.sk
"Pocit šťastia je len nedostatok informácií."
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img