štvrtok, 5 augusta, 2021

Rozhovor Ivan Kubán alias Billy Hollywood! Aké novinky nám o sebe prezradil?

-

-REKLAMA-

Ivan Kubán a jeho zmena

Ak ste milovníkom slovenského rapu, tak ste ešte pred pár rokmi mohli všade počuť o mene Billy Hollywood. Billy dokázal vyprodukovať najväčšie hity, pričom bol dlhé roky súčasťou známej slovenskej formácie H16. V živote hip-hopového producenta však nastala zmena a rozhodol sa, že svoj život pojme absolútne inou formou. Ivan Kubán sa už zopár rokov venuje meditácii, pričom sa snaží ponúknuť pomoc v sfére meditácie a odbúravania stresu. Aké veci nám teda Ivan Kubán prezradil a kde všade ho môžete nájsť? Poďme sa na to pozrieť!

Ivan Kubán
Zdroj: dafson.sk

Ahoj, Ivan! Na začiatok by som ťa rád privítal a chcel by som sa opýtať, ako sa máš?

-REKLAMA-

Ahoj! Mám sa dobre, keďže som sa práve presťahoval na Liptov, čo znamená, že som v prírode, ktorú ja veľmi potrebujem. Po lockdowne mi táto zmena prostredia veľmi pomohla.

Pracoval si ako producent, pričom tvoje vedľajšie zameranie bol DJing. Môžeš nám o tom povedať viac?

Každý producent sa musí nejaký uživiť. Je to hlavne kvôli tomu, že byť producentom na Slovensku je veľmi ťažké vzhľadom na to, že väčšina vecí sa robí zadarmo. Moje producenstvo bolo postavené na tom, že som pracoval s ľuďmi, ktorí sa mi ich tvorbou páčili a nebral som za to peniaze. Z toho plynie to, že som musel nejakým štýlom zarábať a tým bol koncertný DJing a taktiež klasický.

Momentálne produkuješ ambientné, upokojujúce piesne. O čo ide?

Áno. Ide o meditačnú hudbu, pričom sa sústreďujem na frekvenčné zvuky, ktoré určitým spôsobom vplývajú na mozog a z pohľadu energie vplývajú aj na energiu. Totižto, aká je naša myseľ, tak taká bude aj naša energia.

Kedy si začal meditovať a ako vyzerala tvoja cesta doposiaľ?

-REKLAMA-

Prvýkrát som meditoval, keď som mal päť rokov. Vtedy som samozrejme ešte nevedel o tom, že ide o meditáciu, ale s prvým mojím majstrom som sa stretol v 12. rokoch. Odvtedy som meditáciu začal využívať naplno, pričom som aj pred vystúpeniami častokrát meditoval.

Svoje znalosti sa snažíš posunúť iným ľudom vo svojich kurzoch. S akými ľuďmi sa stretávaš a aké sú tvoje pocity?

Absolútne výborné. Stretávam sa s rôznymi ľuďmi, ktorí chcú riešiť osobné veci, lebo ak sa ti darí vo svojom živote a si spokojný, tak nemáš potrebu vyhľadávať riešenia. Na pobytoch, ktoré robíme, vidím ľudí, ktorí nám na kurzoch plačú alebo sa smejú. Ako ľudia totižto vieme každý inak prejavovať emócie a myslím si, že toto je najkrajšie pre mňa sledovať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Inšpiratívny rozhovor: "Mel" Kulisievičová - Čo dokáže joga na fakulte?

V živote je dôležitá rovnováha mysle. Ako dokážeš ostať pokojný aj pod náporom obrovského stresu?

Nedokážem. Ak mám chuť vybuchnúť, tak vybuchnem, ak je to dôležité v tom danom momente. Ak človek totižto potláča emócie, tak ich v sebe drží, pričom nás sínusoidy učia, že ak človek padne dole, tak sa niečo naučí a znova ide hore. Rozdiel medzi majstrom a začínajúcim človekom je ten, že u majstra má tá sínusoida rýchlejšiu frekvenciu.

Na svoj Youtube kanál si začal pridávať aj vlogy. Plánuješ pokračovať?

Keď som skončil s hudbou, tak som nemal záujem verejne vystupovať. Teraz som bol k tomu donútený, keďže som spustil projekt Srdcu milé miesto a povedal som si, že práve vlogy by boli výborné na vysvetlenie projektu a taktiež sú dostupnejšie z náučného hľadiska. Ide o výbornú pripomienku, kedy v budúcnosti budem chcieť zaspomínať na začiatok projektu.

Je projekt Srdcu milé miesto tzv. Safe Space pre ľudí?

Dá sa povedať. Ide o miesto, kde ľudia budú mať možnosť chodiť na prednášky, odísť z každodenného života a upokojiť svoju dušu. Najlepšie kultivovanie ľudskej duše je ju dostať do pohody a nie zbytočne poukazovať na správanie a nedostatky jedinca. Projekt chce taktiež pomáhať zvieratám, keďže veľkochovy v rámci plynov, ktoré idú do ovzdušia menia klímu, čo napomáha klimatickej kríze.

Kedy budú môcť zájsť ľudia na takýto pobyt?

S Vandou Gallo sme vytvorili pobyt, ktorý je v spojení Jogy a Chi Kung meditácie. Pobyt nás čaká v auguste, konkrétne od 6. až do 11. augusta. Počas šesťdňového pobytu čaká na ľudí meditácia, energetické cvičenia, prechádzky v prírode a dáva mi to veľmi veľký zmysel, keďže pobyt sa koná na Liptove, kde je krásna a čistá príroda. V auguste budete mat taktiež možnosť zažiť chôdzu po Pahrebe a počas celého pobytu je nastavená vegánska strava.

Ak máte záujem sa zúčastniť spomínaného kurzu, tak môžete tak spraviť na oficiálnej stránke projektu Pobyt v svetle

Ako sa vám páčil rozhovor s Ivanom Kubánom? Zájdete na spomínaný pobyt?

Zdroj: Autor článku
Zdroj titulného obrázku: facebook.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img