utorok, 17 mája, 2022

Nový trailer na Dunu prekonáva všetky očakávania! Toto je filmová udalosť roka!

-

-REKLAMA-

Nový Duna trailer prekonáva všetky očakávania!

Kniha, ktorá inšpirovala Star Wars, Game of Thrones a mnoho ďalších ikonických značiek sa konečne dočkala riadneho spracovania. Kniha Duna je majstrovské dielo literatúry, ktoré aj napriek tomu, že vyšlo v roku 1965, je dnes možno ešte viac relevantné. Kladie otázky o ekológii, psychologicky skúma ľudstvo a náboženstvo, a medzitým vyrozpráva jeden z najkrajších príbehov, aký som kedy čítal. Na filmovú adaptáciu to chcelo skutočného majstra a štúdio Warner Bros našlo toho pravého, pre ktorého bola Duna vysnívaným projektom. Nový film Duna prichádza v réžii majstra Denisa Villeneuva (Arrival, Blade Runner 2049) a prináša nesmierne talentované obsadenie, ktoré je priam vytrhnuté zo stránok kníh a vizuálne spracovanie, z ktorého nám budú padať sánky

Arrakis, taktiež prezývaná ako Duna, je púštna planéta, na ktorej sa objavuje najcennejšia látka vo vesmíre, korenie melange. To umožňuje ľudstvu cestovať vesmírom extrémnou rýchlosťou, predlžuje život a pomáha vidieť veci, ktoré sa ešte len stanú. Túto planétu obývajú Fremeni, ktorí sú už dlhé roky pod opresiou krutým rodom Harkonnenovcov. Tí majú na starosti ťažbu a správu korenia v mene Impéria. Znenazdajky sa však Imperátor rozhodne zveriť planétu do nových rúk a vládnuť prichádzajú ich úhlavní nepriatelia, Atreidovci. S čím však nerátali ani Harkonnenovci, ktorí sú ochotní bojovať za vládu nad Arrakisom a ani Fremeni, ktorí budú pozorne spoznávať ich nových vládcov, na planétu prichádza aj syn nového vojvodu, Paul Atreides, pre ktorého si Arrakis pripravil osud, ktorý predpovedá zmenu celého vesmíru.

-REKLAMA-

Čo čakať od filmovej adaptácie?

Ak je tu jeden film, ktorý treba tento rok vidieť v kine, je to Duna. Knižní fanúšikovia čakali vyše 50 rokov na poriadnu filmovú adaptáciu, ktorá konečne prichádza. Mimo majstrovskej réžie sa dočkáme hudobného sprievodu od Hansa Zimmera, ktorý dokonca pre film vytvoril úplne nové nástroje a bude používať výhradne ľudské hlasy, aby sa priblížil k mimozemskému pocitu. Duna je jeden z najväčších filmových projektov za posledné roky a  kvôli komplexnosti knižnej predlohy, tento film adaptuje len prvú polovicu knihy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Spider-Man: Bez domova - Jak se povedlo nejnovější dobrodružství Spider-Mana?

Film bude oslava kultovej knižnej predlohy, ktorú vám vrelo odporúčame. Čaká nás masívne obsadenie, ktoré sa skladá z hercov Timothée Chalamet, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Jason Momoa, Josh Brolin, Dave Bautista, Javier Bardem a Zendaya. V nasledujúcich týždňoch vás na našom portáli budú čakať rôzne články, ktoré vás priblížia k postavám a svetu prezentovaným v tomto filme. V slovenských kinách si tento veľkofilm budeme môcť vychutnať už 14. októbra.

-REKLAMA-

Čo hovoríte na nový Duna trailer? Súhlasíte, že ide o filmovú udalosť roka?

Zdroj: autor článku
Zdroj titulného obrázka: twitter.com

-REKLAMA-
Filip Scherhaufer
Filip Scherhauferhttps://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img