pondelok, 16 mája, 2022

Debut nového Rolls-Royce Ghost na Slovensku! Ako vyzerá?

-

-REKLAMA-

Prezentácia ukázala, že v jednoduchosti je krása!

Nový Rolls-Royce Ghost absolvoval svoju oficiálnu premiéru na Slovensku. Vôbec po prvý raz sa predstavil v Bratislave.

Karel Kadlec, obchodný riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Praha a zároveň usporiadateľ podujatia pri tejto príležitosti zdôraznil: „Slovensko je kľúčovým pilierom nášho kontinuálneho obchodného úspechu, pričom uplynulý rok iba potvrdil, ako dôležité je budovanie dlhodobých vzťahov s našimi zákazníkmi. Sme preto nesmierne poctení, že môžeme predstaviť nový Rolls-Royce Ghost v Bratislave. Už prvotná spätná väzba od našich slovenských klientov naznačuje, že prvá limuzína s pohonom všetkých kolies z dielne Rolls-Royce plne vyhovuje ich požiadavkám.“

Zdroj: BMW Group

Jednoduchosť ako filozofia Rolls-Royce Ghost

-REKLAMA-

Nový Ghost je dokonalý vo svojej jednoduchosti. Vytvorenie takto čistého sveta bolo pre značku jednou z najväčších výziev v celej jej histórii. Nový Ghost je skutočne technologicky najdokonalejším automobilom, aký kedy Rolls-Royce vyrobil. Karel Kadlec zdôraznil: „Napriek výzvam z prvej polovice roka 2021, ktoré sme zvládli dobre, sa zdá, že klienti vnímajú dobu neistoty ako ten správny čas na investovanie do niečoho, čo má trvalú hodnotu.“

Uvedenie nového modelu Ghost prináša aj úplne nové moderné ponímanie sveta luxusu,“ uviedol Frank Tiemann, riaditeľ pre korporátnu komunikáciu pre strednú a východnú Európu spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars a ďalej dodal: „V momente, ako sme odhalili nový model vozidla Ghost, okamžite sa stal vlajkovou loďou nového post-opulentného sveta luxusu.“

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Otestovali sme Hyundai Tucson N-Line, dokázal prekvapiť?

Viac nám Frank Tiemann povedal v krátkom rozhovore, kde sme sa najprv pýtali, čo všetko je nové v tejto technologicky významnej novinke:

-REKLAMA-

Absolútna tvorivá sloboda – to bola požiadavka dizajnérov, konštruktérov  a remeselníkov pre proces vzniku vozidla. Vďaka tomu mohli novému dielu vdýchnuť jedinečnú osobnosť a špecifický charakter. Dokázali tak vytvoriť autentický, superluxusný produkt. Bez akýchkoľvek obmedzení platforiem, ktoré sa bežne využívajú pri vozidlách vyrábaných vo veľkých sériách. Pre nový Ghost preto použili vlastnú patentovanú architektúru hliníkového priestorového rámu.

Zdroj: Jozef Vydra

Túto konštrukciu využíva výlučne značka Rolls-Royce. Tvorí aj základ jej vlajkovej lode – modelu Phantom. Je však aj v prelomovom SUV modeli Cullinan. Flexibilita a vynikajúce vlastnosti priestorového rámu umožnili jeho využitie tiež v novom vozidle Ghost, ktorému dodáva vynikajúce estetické a technologické rysy. Veľký vplyv má tiež na výrazné zlepšenie akustiky.

Klienti požadovali od nového modelu Rolls-Royce Ghost ešte viac. Preto sa konštruktéri Rolls-Royce zamerali na celkovú architektúru vozidla, najmä na technológiu pohonu a riadenia všetkých štyroch kolies. Podarilo sa tak vytvoriť úplne novú cieľavedomú osobnosť vozidla.

Zdroj: BMW Group

Čisté línie

Nový Ghost charakterizuje minimalizmus a čistotou. Podčiarkuje to samotnú podstatu vozidla. Odráža úplne nové ponímanie luxusu. Tento dizajnérsky smer dostal pomenovanie „post-opulentný“ („Post Opulence“) ešte pred prvotným návrhom nového modelu, už pri vzniku prvých skíc a vývojom jeho technických riešení. Jeho korene je možné postrehnúť v architektúre, móde, dizajne šperkov či lodí – reprezentuje myšlienkový a umelecký smer definovaný viac striedmosťou a autenticitou materiálov než prehnanou okázalosťou.

Minimalizmom k luxusu

Rovnako aj pri estetike interiéru sa uplatňujú rovnaké minimalistické princípy ako v exteriéri. Pre navodenie príjemného prostredia a uvoľnenej atmosféry nebolo potrebné použiť okázalé detaily, či povrchné ozdoby. To všetko umožňuje vyniknúť samotnej podstate automobilu. Zároveň umožní aj maximálnu možnú mieru personalizácie prostredníctvom Bespoke programu individuálnych úprav, ktoré sú šité na mieru požiadavkám klientov.

Boli aj takí, ktorí vyjadrili túžbu po biznis limuzíne. Takú, čo počas týždňa využijú s vodičom a na víkend sa premení na pohodlný a dynamický sedan. Za volantom ktorého sedia sami klienti. Pre nich je odpoveďou model Ghost Extended. Nesie svoju vlastnú identitu v rámci minimalistickej filozofie dizajnu. Ponúka dokonalý pôžitok zo zlepšeného priestoru na zadných sedadlách bez akýchkoľvek kompromisov v dynamike jazdy.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recept: Kváskové wafle z bezlepkových múk

Ghost Extended

Tento model je o 170 mm dlhší ako model Ghost. Poskytuje tak viac priestoru pre nohy v zadnej časti vozidla než akýkoľvek iný štvormiestny sedan s výnimkou modelu Rolls-Royce Phantom Extended. Väčšiu dĺžku vozidla dosiahli predĺžením zadných dverí a karosérie okolo zadných dverných otvorov. Umožnilo to zachovať línie vozidla.

Spoločnosť Rolls-Royce Motor Cars Prague oslavuje v roku 2021 svoje piate výročie. Od okamihu svojho otvorenia v apríli 2016 dokázali v pražskom obchodnom zastúpení značky Rolls-Royce získať šesť svetových a európskych ocenení. Svojim klientom od českého Ašu cez slovenské Vysoké Tatry až po Čiernu nad Tisou odovzdali viac ako 100 vozidiel. Pozoruhodné pritom je, že predaj medzi oboma republikami je rozdelený zhruba na polovicu – v Českej republike sa predá približne rovnaký počet automobilov Rolls-Royce ako na Slovensku.

Tu je ešte stručný prehľad najdôležitejších noviniek modelu Ghost. Podrobnosti sú k dispozícii na thenewghost.com

  • Rolls-Royce Ghost je nástupcom najúspešnejšieho modelu v 116-ročnej histórii značky
  • Odráža dizajnovú filozofiu “Post Opulent” a opúšťa povrchné vyjadrenie bohatstva
  • Je postavený na architektúre pevného hliníkového priestorového rámu Rolls-Royce
  • Má pohon a riadenie všetkých kolies pre bezprecedentnú vyváženosť a istotu
  • Po prvýkrát použitý systém odpruženia Planar významne zvyšuje agilitu a ľahkosť ovládania vozidla
  • Charakteristická pohonná jednotka V12 twin-turbo so zdvihovým objemom 6,75 litra má výkon 571k a maximálny krútiaci moment 850 Nm
  • Elektrické otváranie a zatváranie dverí uľahčuje vystupovanie aj nastupovanie do vozidla
  • Prvky interiéru sú naladené na špecifickú zvukovú frekvenciu a vytvárajú pocit pokoja
  • „Illuminated Fascia“ po prvýkrát predstavuje podsvietené označenie modelu Ghost obklopené 850 hviezdami.
Rolls-Royce Ghost 106
Zdroj: Jozef Vydra

Čo hovoríte na nový Rolls Royce? Padol vám do oka?

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img