Uvidíme niekedy režisérsky zostrih prvého Suicide Squad? Je to možné!

-

Novinky

Režisérsky zostrih Suicide Squad si fanúšikovia pýtajú už roky!

Hnutie Snyder Cut patrilo medzi najväčšie vo filmovej brandži za posledné roky. Išlo o prosbu fanúšikov u štúdia Warner Bros, aby vydalo pôvodnú verziu filmu Justice League. Film vydaný v kinách bol totiž kompletne prerobený štúdiom, aby spĺňal požiadavky superhrdinskej komédie. Po 4 rokoch sa film naozaj podarilo vybojovať a môžete si ho aj vy pozrieť pod názvom Zack Snyder’s Justice League na HBO Go. Justice League však nebol prvým filmom, do ktorého štúdio takto zasiahlo.

Podobné prerábky, pretáčky a zmeny si vytrpel aj režisér David Ayer, ktorý pre vtedajší spojený svet DC filmov pripravoval Suicide Squad. Malo ísť o temný pohľad na známych zločincov sveta DC. Warner Bros sa však po nevyrovnaných recenziách na film Batman v Superman snažilo túto temnotu z ich filmov odstrániť. Prišlo na extrémne škrtanie všetkých scén s Jokerom, ostatné scény sa narýchlo pretáčali (všímajte si účesy hercov) a atmosférická hudba kompletne zmizla. Všetok úvod postáv a tón filmu nahradili rýchle montáže do populárnych piesní s milión textami o ich vlastnostiach.

Z filmu sa stal jeden obrovský neporiadok, a bol tak aj prijatý verejnosťou. Ayer si zničil reputáciu a to zrovna po tom, ako priniesol skvelý vojnový film Fury (Železné srdce). Presne taký štýl mal totiž mať aj jeho Suicide Squad. Túto verziu filmu sme však nikdy nevideli. Warner Bros prerobilo všetko čo mohlo a to opäť pod vedením Geoffa Johnsa, ktorý bol rovnako účastný aj na prerábkach Justice League.

Uvidíme film niekedy?

Fanúšikovia sa však hneď po dozvedení pravdy opäť pustili do boja. Len pred pár dňami sa opäť spustila vlna hashtagu #ReleaseTheAyerCut na twitteri, ktorá žiada o vydanie režisérovej verzie filmu. Síce hashtag nemal tak obrovské čísla ako Snyder Cut, stále išlo o vec, ktorá trendovala po celom svete. Podobne ako pri Snyder Cute, aj tu sa opäť snaží Warner Bros útlak fanúšikov zničiť. Do sveta dali von správu, že keď sa tento Ayer Cut testoval, ľudia mali rovnaké pocity z filmu ako aj zo štúdiovej verzie.

Ayer sa však ihneď ozval a prezradil, že jeho zostrih sa nikdy nepremietal, išlo len o jeho verziu štúdiovej verzie. Všetky testovacie verzie filmu teda strihali ľuďia z marketingových spoločností, venujúcim sa strihom trailerov. Ayer musel následne promovať film, ktorý nemal s jeho rukopisom nič spoločné a tak to aj dopadlo. S novými ohlasmi môžeme stále veriť, že pravú verziu filmu uvidíme.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: Superman: Brainiac od Geoffa Johnse!

jared leto joker suicide squad
Zdroj: cinemablend.com

Nový reštart od Jamesa Gunna s názvom The Suicide Squad totiž nedosahuje také čísla zo zárobkov, aké štúdio chcelo. Názor divákov taktiež nie je najpriaznivejší. Dá sa povedať, že všetky projekty spojené so Snyderovým vesmírom majú nakoniec väčší úspech. Práve za toto obnovenie fanúšikovia neustále bojujú. Z nejakého dôvodu to však štúdio stále nechce pochopiť a snaží sa vymazať všetko, čo Snyder pôvodne zamýšľal (počkajte si na film The Flash).

HBO Max to stále môže zmeniť

HBO Max však stále nemá také silné čísla a takéto vydanie by im nepochybne pomohlo. Ayer Cut navyše nepotrebuje žiadne dotáčky ako Snyder Cut. V podstate je film hotový a treba ho len vydať. Naozaj nerozumiem, ako môže štúdio opäť sedieť na vlastnom neúspechu. Sme teda zvedaví, ako sa situácia nakoniec vyvinie. Už len Jared Leto by bol spokojný, ktorý chcel ešte v roku 2016 štúdio žalovať za to, že ho z filmu takmer kompletne vystrihlo. Natočeného materiálu mal vraj toľko, že z toho mohol byť samostatný film.

Chceli by ste vidieť pôvonú verziu tohto filmu? Ako hodnotíte nový film The Suicide Squad od Jamesa Gunna?

Zdroj: collider.com
Zdroj titulného obrázka: fortressofsoltitude.co.za; ercantastorie.com

Ďalšie novinky

Populárne