utorok, 30 novembra, 2021

Recenzia: Venom: Let There Be Carnage – Stálo to čakanie za to?

-

-REKLAMA-

Recenzia: Venom: Let There Be Carnage

Po veľkom počte presunov dátumu premiéry je čakanie u konca. Druhý Venom s podtitulom Let There Be Carnage dorazil do kín po troch rokoch od prvej časti. Prvý diel nebol nijak oslnivý, ale vďaka Tomovi Hardymu a faktu, že Venom patrí medzi najobľúbenejších antihrdinov sa jednotke podarilo zarobiť krásnych 850 miliónov dolárov. Pokračovanie bolo teda samozrejmosťou. Bohužiaľ ani nový režisér – Andy Serkis nepozdvihol kvalitu, ktorá bola nastolená v jednotke a aj pokračovanie spadne medzi priemerné až podpriemerné komiksové snímky. Toto je naša recenzia na film Venom: Let There Be Carnage.

Kde nastala chyba?

Prvé čo divákovi udrie do očí je dĺžka samotného filmu. Čas 97 minút nie je zrovna obvyklý na takto očakávaný blockbuster. Očakával som, že nebudú mať dostatok času na prekreslenie všetkých nových charakterov a tak sa aj stalo. Chudák Woody Harrelson hrajúci Cletusa Kasadyho sa moc snažil aby vykreslil narušeného sériového vraha, z ktorého by mal ísť strach. Cez malý priestor a scenár to však celé pôsobí ako Joker v Suicide Squad z roku 2016.

-REKLAMA-

Prednesie pár hĺbavých viet o živote, ukáže nám výstredné a excentrické správanie a máme tu šablónovitého psychopata, ktorému v minulosti všetci ubližovali. To isté sa deje aj pri postave Shriek (Naomie Harris). Vieme o nej iba to, že je  tiež vyšinutý človek a Cletusova láska z detského domova. Slúži iba ako jeho motivácia a partner v páchaní zločinu. Taká marvelovská Harley Quinn.

Venom 2
Zdroj: sonypictures.com

Tom Hardy a Michelle Williams

Presuňme sa k nášmu hlavnému protagonistovi. Tom Hardy je nepochybne skvelý herec. No v tejto roli ho strašne brzdí scenár. Už v prvom filme mi nesadol tón snímky. Podľa mňa spraviť z Venoma komediálnu postavičku, ktorá by najradšej každému zožrala hlavu a bojuje s Eddiem Brockom o kontrolu nad telom nebol najlepší nápad ale budiž. Musím priznať, že som si nakoniec mierne zvykol a práve v dvojke sú interakcie Venoma a Eddieho tým najlepším na celej snímke.

No to je tak všetko. Párkrát sa zasmejem, ale keď si spomeniem na komiksový pôvod tak je veľká škoda akým smerom sa aj naďalej u Sony uberajú. Je nepochybne ľahšie všetko stavať na humore a akčných sekvenciách, než na dobre vystavanom príbehu s postavami, ktoré budú dostatočne prepracované. Peniaze sa však prisypú a môže sa ísť smelo ďalej. Tom Hardy teda neukáže viac zo svojho hereckého umenia.

Venom 2
Zdroj: screenrant.com
-REKLAMA-

Potom tu máme jeho kolegyňu Michelle Williams, ktorá hraje jeho životnú lásku Anne. Mám pocit, že túto postavu do obidvoch filmoch obsadili iba preto aby si na seba na pár chvíľ zobrala Venoma a stala sa tak She-Venom. Aj táto postava trpí na nedostatok priestoru a pre diváka pôsobí nezaujímavo. Na to koľko má film málo minút sa až priveľa času dáva na komediálne ťahanice Venoma s Eddiem a tak na nič iné pomaly neostáva čas.

Celý film v traileroch

Tých čo videli trailery asi sklamem tým, že videli vlastne tie najpodstatnejšie a najvtipnejšie časti filmu. Naozaj si dokážete z tých dvoch dvojminutových ukážok poskladať celý dej a prekvapí vás tam možno len tak jedna malá informácia. Ak by ste čakali, že sa viac prekreslí svet symbiontov a to odkiaľ pochádzajú, tak ste na omyle. Už v traileri je vidieť ako vznikne Carnage a jediné čo sa vo filme dozvieme je že musí zabiť Venoma, aby bol neporaziteľný.

Tí čo nečítali komiksy a chceli by v tomto prípade vedieť viac budú musieť byť odkázaní na články a videá na internete. To isté platí aj u Shriek, ktorá má nadprirodzené schopnosti, ale odkiaľ to je tiež záhadou. Vo filme chýba veľa podstatných informácií pre vysvetlenie určitých skutočností. Pre lepší zážitok preto radím ignorovať fakt, že nie vždy dostanete na všetko odpoveď.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Filmový festival Fakulty informatiky představí více než dvacet krátkometrážních studentských filmů!
Venom 2
Zdroj: sonypictures.com

Potitulková scéna

Na záver treba podotknúť že azda tým najlepším momentov z celého premietania je potitulková scéna. Dlhoročný fanúšik Marvelu si príde na svoje a internety následne nebudú hovoriť o ničom inom. Celkovo však Venom: Let There Be Carnage opakuje chyby svojho predchodcu a to všetko je doplnené o krátku dĺžku premietania.

Pár momentov vás rozosmeje, pár akčných scén je super, ale inak je tento film iba čistou továrňou na peniaze. Hlbší koncept, silnejší príbeh a rozpracovanejšie postavy tu stále môžeme hľadať márne. Opäť treba spomenúť, žeby tomuto projektu sedelo R-kové spracovanie, ale toho sa dočkáme asi len pri Deadpoolovi. Dávam 5,5/10 a to iba preto, že som veľký fanúšik Marvelu. Inak by hodnotenie išlo asi ešte nižšie.

Ako sa vám páčil film? Máte radi súčasné spracovanie Venoma? Čo hovoríte na potitulkovú scénu? Páčila sa vám naša recenzia na film Venom: Let There Be Carnage? Dajte vedieť v komentároch

Zdroj: csfd.cz
Zdroj ilustračného obrázka: ign.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img