sobota, 10 apríla, 2021

Recenzia: Origin – Pripravený vypáliť svet do základov, len aby ju zachránil!

-

Recenzia: Origin

Štvrtý diel pokračovania známej série Lux od Jennifer L. Armentroutovej. Ak ste zvedaví, čo vám kniha prinesie, táto recenzia: Origin vám to zhrnie.

„Rafinované, erotické, podmanivé! S nadšením sa pripájam k zástupu Daemonových fanúšikov!“
– Nancy Holderová

recenzia: origin
Zdroj: zelenykocur.sk

Origin

-REKLAMA-

Anotácia Origin: Katy je preč a Daemon urobí čokoľvek, aby ju našiel. Po vpáde na Mount Weather ho čaká nesmierne ťažká úloha. Katy je obklopená nepriateľmi a on chystá plán, ako ju získať späť. Odstaví každého, kto sa mu postaví do cesty a vypáli hoci aj celý svet, len aby ju zachránil… Dokonca je ochotný odhaliť svetu svojich mimozemských druhov. Lenže všetko bude zrejme ešte desivejšie, ako si Katy myslela. Na scéne sa zjaví niekto, kto poriadne zamieša karty… Naozaj Daemona a Katy nič nerozdelí?

Autorka: Jennifer L. Armentrout
Vydavateľstvo: Zelený kocúr

origin recenzia
Zdroj: martinus.sk

Názor: Recenzia – Origin

-REKLAMA-

V prvom rade by som veľmi pekne chcela poďakovať vydavateľstvu Zelený kocúr za zaslanie knižky. Poviem vám to tak, ako to naozaj bolo. Možno máte niekto rovnaké pocity ako ja pred čítaním tejto štvrtej knihy. Origin som dostala pred pár mesiacmi a nesiahla som po ňom do dnešného dňa z dvoch dôvodov. Prvý bol ten, že mi bolo jasné, že po dočítaní budem okamžite potrebovať pokračovanie – ktoré vtedy ešte nebolo. Dnes už je, a tak som sa slobodne mohla pustiť do čítania.

Tu však nastal druhý problém, ktorý možno taktiež máte. Ak ste čítali predchádzajúce tri časti, Obsidián, ÓnyxOpál, určite viete, ako skončilo tretie pokračovanie. Katy zostala uväznená medzi nepriateľmi a nikto z nás netušil, či sa odtadiaľ niekedy dostane. Nevedeli sme, či bude mať také šťastie ako Beth a Dawson. A presne preto som nemala chuť čítať – nechcela som si pokaziť dobré spomienky na celú Lux sériu.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: Midnight at the Magnolia - Dokážu byť iba kamaráti?

A prvé strany čítania boli naozaj náročné. Svojím spôsobom zaujímavo náročné. Dozvedeli sme sa veľmi veľa nových a potrebných informácií, spoznali sme nové záporné postavy a ponorili sa dovnútra Daedalusu. Nechcem vám dávať žiadne spoilery, pokiaľ chcete knihu čítať, no jednoznačne vám hovorím, choďte do toho. Na jednej strane ma veľmi mrzí, že som nezačala skôr, no na druhej strane som spravila dobre. A čerešničkou na torte je jednoznačne Daemonov pohľad! Jednoznačne sa naň oplatilo počkať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Návrh: Recenzia - Čo môže spôsobiť jedna neškodná dohoda?

Origin nám priniesol koniec, z ktorého mi behá mráz po chrbte

Aj napriek tomu bola však kniha sama o sebe naozaj úžasná. Celý dej pol napínavý a ja som hltala každý kúsok informácie, o ktorý sa s nami autorka podelila. Niektoré veci si budete vedieť spojiť aj sami a nad inými zasa budete musieť jednu stránku prečítať niekoľkokrát, aby ste sa uistili, že vidíte správne.

Celú knihu som bola rozčarovaná z toho, čo všetko bol Daemon ochotný spraviť kvôli Katy. Spravil by čokoľvek len preto, aby ju dostal von. Zatiaľ čo Katy by podstupovala celú Daedalovskú tyraniu znova a znova, len aby tým uchránila Daemona. Ak ste zvedaví na nové mimozemské tajomstvá, intrigy a prekvapenia, Origin už čaká na vás. Verím, že vám táto recenzia Origin aspoň sčasti pomohla a posunula vás bližšie k čítaniu.

origin
Zdroj: drive.google.com

Hodnotenie: 9/10

Zdroj:  Martinus

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img