piatok, 5 marca, 2021

Recenzia: Nero – Dych berúci začiatok série Made Men!

-

Recenzia Nero

Knižná séria Made Man nie je vo svete príliš populárna a veľa ľudí o nej ani nepočulo. Jedným z problémov určite bude to, že na Slovensku nie je preložená, takže ju vieme čítať len v anglickom jazyku. No pokiaľ vám angličtina nevadí a máte radi príbehy z nebezpečného prostredia, verím, že táto recenzia na prvú časť Nero vás namotivuje k jej čítaniu.

recenzia Nero
Zdroj: ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com

Nero

-REKLAMA-

Anotácia:  Nero is the king of Legacy Prep, living a life of power.
Elle is the school’s punching bag, living a life of fear.
The only good girls Nero knows jump in his bed when he tells them to.
The closest Elle has come to a bad boy like him is in the cafeteria line.
The mob boss gave him orders to find out what she knows.
Her mouth is sealed.
Autorka:   Sarah Brianne
Vydavateľstvo:  younginkpress.com

nero
Zdroj: amazon.com

Recenzia Nero – Môj názor

Neviem ani, ako inak začať ako tým, že som túto knihu zhltla jedným dychom. Sadla som si k nej so zmiešanými pocitmi. Obálka bola pútavá, no nie vždy to je kľúč k dobrej knihe. Druhá vec, ktorá ma ihneď zaujala, bol názov knihy, Nero. A do tretice sa dostáva anotácia, ktorá ma donútila siahnuť po tejto knihe.

-REKLAMA-

Prvýkrát som sa o knihe Nero alebo o celej sérii Made Man dozvedela prostredníctvom príspevku v jednej recenznej skupine. V komentároch som sa dočítala, že veľa ľudí nevie o existencii tejto knihy a to z dôvodu, že u nás na Slovensku nebola preložená. Prvé dve časti sú vraj preložené v češtine (ja osobne som ich nenašla, no dočítala som sa, že sú), no rovnako ich viete zohnať všetky v angličtine. A áno, oplatí sa vám pustiť sa do toho.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenze: UKK Válečné jizvy od Christophera Yosta a Matta Fractiona!
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Recenzia: Dokonalá ilúzia - Pravda napokon všetko zmení!

Príbeh hovorí o Elle a Nerovi. Elle zažíva na strednej škole hotové peklo. Je šikanovaná, ubíjaná a do toho všetkého ešte musí pracovať, aby vôbec do tej školy mohla chodiť. Jej život je už tak dosť nanič a fakt, že je svedkom vraždy jej k tomu nijako nepomôže.
Nero je v škole naopak populárny a jednoznačne vie, čo ho v živote čaká. Jeho budúcnosť je v jeho mafiánskej rodine. To, že Elle videla jeho rodinu zabiť niekoho, však nikomu nehrá do kariet a Nero musí zistiť, čo všetko Elle videla. Preto si musí získať jej dôveru, no nie je to také ľahké, ako si myslel. Elle má totiž oveľa viac tajomstiev, ako sa zdá.

V knihe sa vyskytujú vulgarizmy, no ja osobne si neviem predstaviť knihu z mafiánskeho prostredia bez trošky nevhodných slov.

recenzia nero
Zdroj: gcksbookreviewblog.com

Hodnotenie: 10/10

Zdroj: SarahBrianne

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -