Recenzia: Kde raky spievajú – Film, z ktorého zabudnete dýchať!

-

Novinky

Recenzia: Kde raky spievajú

Už od tohto týždňa vieme v kinách nájsť novú mysterióznu drámu, a tou je práve film Kde raky spievajú. Na plátno sa dostal vďaka veľkému úspechu svojej knižnej predlohy. Priznám sa, že knihu som zatiaľ nečítala no z prvej ruky vám viem povedať, že sa film veľmi stotožňuje s dejom knihy. Snáď sa vám táto Recenzia: Kde raky spievajú bude páčiť a zodpovie vám vaše otázky.

Dĺžka:  2 Hodiny a 5 minút 

O čom je film Kde raky spievajú?

Tajomná dráma natočená podľa celosvetovo úspešného knižného bestselleru „Kde raky spievajú“ z pera spisovateľky Delie Owens, rozpráva príbeh o mladej žene Kyi, ktorú v detstve opustila celá jej rodina a až do dospelosti vyrastala sama v nebezpečných močiaroch Severnej Karoliny. Celé roky sa šírili v pokojnom mestečku Barkley Cove strašidelné historky o „Dievčati z močiara“, ktoré izolovali Kyu od miestnej komunity. Keď sa v Kyinom živote objavia dvaja mladí muži z mesta, začne sa postupne otvárať novému, neznámemu svetu. Lenže vo chvíli, keď v mestečku dôjde k vražde jedného z nich, miestna komunita ju bezdôvodne označí za hlavnú podozrivú…

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Retro recenzia: Film Krstný Otec! Drží sa kvalita filmu po rokoch?
recenzia kde raky spievajú
Zdroj: cine-max.sk

Môj názor

Ako je už aj vyššie spomenuté film Kde raky spievajú je natočený na základe knižného námetu. Zatiaľ som nemala možnosť čítať knihu, takže som nevedela čo presne od filmu čakať. Počula som iba samú chválu, ale všetci vieme ako dopadnú filmy natočené na základe knižných predlôh. Pre vás, ktorých to zaujíma, bolo mi s nadšením zdelené, že film sa veľmi pekne držal dejovej línie knihy. Čo znamená, že ak ste boli s knihou spokojní, je takmer isté,  že by vás nemal sklamať ani film. Ja sa na to však pozerám z hľadiska človeka, ktorý si ešte len knihu chce kúpiť. A verte mi, že po zhliadnutí filmu si ju aj kúpim.

Na začiatok by som povedala niečo o hereckom obsadení, ktoré sa mi naozaj páčilo. Hlavná hrdinka Kya, ktorú stvárnila Daisy Edgar-Jones, bola pre túto rolu ako stvorená. Okrem nej si veľkú pochvalu zaslúži aj Jojo Regina, ktorá nám znázornila taktiež hlavnú postavu no ešte v jej detských rokoch. Toto dievčatko vedelo predať svoje emócie z plátna na nás divákov. Mojou obľúbenou vedľajšou postavou sa stal právnik, ktorý sa rozhodol zastupovať Kyu, aby dokázal jej nevinu.
Rovnako som bola ponorená do prostredia, v ktorom sa film odohrával. Príroda, ktorá podľa mňa predstavuje taktiež hlavnú úlohu bola nádherná. Jediná vec, ktorá mi celkom padla do očí v negatívnom slova zmysle bol šatník a upravenie hlavnej hrdinky. Kya totiž žila sama v chate pri močiari, no aj napriek tomu som mala pocit, že jej oblečenie pôsobí až príliš čisto a upravene. Je to však iba maličkosť, ktorá vám určite nepokazí zážitok z filmu.

Kde raky spievajú je film, ktorý vás udrží v napätí. Vzhľadom na to, že sa počas filmu snažíme zistiť kto je vrah, nie je to také jednoduché. Ničím si nie sme istí a podozrivý môže byť vlastne ktokoľvek. Pre citlivé povahy, určite sa dá vyroniť aj zopár sĺz. Ja sama som od toho nemala ďaleko. O zimomriavkach, ktoré sa na mňa lepili počas celého filmu sa netreba ani zmieňovať. Ak si nie ste istí a stále váhate, nemusíte. Toto nie je film, z ktorého odídete sklamaní.

kya
Zdroj: imdb

Hodnotenie: 9,5/10

Páčila sa vám naša recenzia: Kde raky spievajú? Pre viac recenzií nás nezabudnite sledovať.

Zdroj: csfd.sk

Ďalšie novinky

Populárne