Recenzia: Končí sa to nami – Ostali by ste s milovaným, ak vám ublížil?

Knižný fenomén, ktorý pohltiť nespočetne veľa milovníkov kníh. Stojí táto kniha za všetku chválu, ktorú dostala?

-

Novinky

Recenzia: Končí sa to nami

Dovolila by som si na začiatok povedať, že kniha Končí sa to nami sa stala veľkým fenoménom. Dokonca podľa môjho názoru je to práve táto kniha, ktorá autorku preslávila. Nie je to žiadna novinka na trhu a preto je táto recenzia venovaná práve ľuďom ako som bola ja. Počúvala som na ňu veľmi veľa rôznych recenzií, či už dobrých alebo zlých. Poďme sa teda spolu pozrieť na pocity, ktoré vyvolala táto kniha u mňa.

Recenzia: Končí sa to nami
Zdroj: medium.com

Končí sa to nami

Anotácia: Lily si v detstve vytrpela svoje. Po otcovej smrti opúšťa rodný Maine a usádza sa v Bostone, v meste, kde je všetko lepšie. Aspoň tak jej to kedysi tvrdil Atlas, Lilina spriaznená duša a prvá láska.
V Bostone spoznáva ambiciózneho lekára Ryla, no ten sa jej v slabej chvíli prizná, že má averziu k vzťahom, prioritou je kariéra a rodina uňho nemá miesto. Ryle však nedokáže pustiť červenovlásku z hlavy, a tak svoje zásady poruší. Lilin život sa konečne dostáva do správnych koľají, no keď si myslí, že nemôže byť šťastnejšia, pocíti tvrdý úder. Lily si v mladosti písala denník. Po rokoch sa začíta do svojich zápiskov o Atlasovi a rodinnom trápení, čím otvorí staré rany. No občas je aj bolestná spomienka dobrá, najmä ak človeku vo vhodnej chvíli pomôže správne sa rozhodnúť.
Končí sa to nami je výnimočná kniha. Autorka Colleen Hoover pri písaní siahla do vlastných bolestných spomienok a zvečnila okamihy, ktoré by najradšej zo svojho života vymazala. V prvom rade však v tomto odvážnom a hlboko osobnom románe vyrozprávala dojímavý a nezabudnuteľný príbeh lásky.

Autorka: Colleen Hoover
Vydavateľstvo: Ikar
Počet strán: 320

recenzia: končí sa to nami
Zdroj: pixypie.com

Recenzia Končí sa to nami – Môj názor

Ako ste si mohli všimnúť, pripojila som hore aj anotáciu tejto knihy. Spravila som to preto, že ja som ju prečítala teraz prvýkrát. To znamená, že keď som si knihu kúpila, netušila som o čom má byť. Skrátka som nevedela do čoho idem. Podotknem však to, že som zvyknutá čítať pekné romantické jedno-hubky na potešenie môjho dňa. Končí sa to nami som si zakúpila v angličtine, pretože sa mi to zdalo ako lepší nápad. Originál je vždy najlepší, no nie? Asi som spravila správne rozhodnutie.

Už prvé stránky vás vďaka autorkinmu písaniu usadia na mieste a nedovolia vám pustiť knihu z ruky. Čím ďalej čítate, tým ťažšie pre vás bude prestať. Obdivujem autorkine písanie a obdivovala som ho počas celých 320 strán tejto knihy. Ak sa chystáte siahnuť po tejto knihe aj vy, jednoznačne sa pripravte na zimomriavky, ktoré ovládnu vaše telo. Viete aký bol pre mňa dôvod, kvôli ktorému som nechcela čítať Končí sa to nami? Bol to TikTok, ktorý mi ukazoval veľké množstvo videií kde ľudia nad touto knihou plačú. Nechcela som teda čítať niečo depresívne a tak som nad ňou nikdy neuvažovala. Nakoniec som sa aj ja poddala a neľutujem. Nevyronila som síce ani jednu slzu, no zato vo mne zanechala veľmi zmiešané pocity. Čo by som spravila v takejto situácii ja? Neviem…

recenzia- končí sa to nami
Zdroj: society6.com
MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Opál - Recenzia tretej knihy knižnej série Lux! Zaujal nás príbeh?

Čo sa týka obsahu knihy, trošku si to zhrnieme. Na začiatku sa spoznávame s hlavnými postavami, Lily a Ryle. Stretnú sa na streche budovy, v ktorej Ryle býva a hneď medzi nimi začne prúdiť hustá chémia. Avšak po tom ako sa na streche rozdelia, nestretnú sa. Nie až do chvíle kedy ich náhoda zavedie k sebe. Môže toto byť jej osud? Pre mňa Ryle predstavoval vedľajšiu postavu. Nikdy som si ho nezamilovala. Nemala som pocit, že nám autorka dala dostatočne veľa spoločných chvíľ, aby sme sa mohli zaľúbiť spolu s Lily. (možno práve preto sa u mňa na konci nekonali žiadne slzy). Ani nechcem viac napísať, pretože úprimne, ak máte radi knihy, mali by ste si ju prečítať.

Nakoniec len poviem, nebuďte ako ja :D. Dajte jej šancu, naozaj v vás dokáže zanechať veľmi veľa pocitov a dokonca si aj užijete jej čítanie. Ja som to zvládla za jeden večer, takže pokiaľ vonku práve prší a máte voľnú chvíľu, Končí sa to nami je jednoznačne niečo čo by ste si mali prečítať.

Hodnotenie: 10/10

Páčila sa vám naša recenzia: Končí sa to nami? Zaujala vás knižka?
Ak áno, pozrite si aj ďalšie recenzie TU.

Zdroj: Martinus
Zdroj titulného obrázka: thecirclebookshop.com

Ďalšie novinky

Populárne