pondelok, 16 mája, 2022

Recenzia: Hra Rogue Heroes: Ruins of Tasos! Ako sa nám páčila?

-

-REKLAMA-

Hra Rogue Heroes?

Ak ste hrávali hry ešte na prelome 90. a 2000. rokov tak si určite pamatáte arkádové hry, ktoré mali pohľad z hora. Týmito hrami sa najviac preslávila séria Grand Theft Auto, ktorá prinášala Open World týmto štýlom vo svojich starých tituloch. V dnešnej dobe už ale o tieto hry nie je záujem, kvôli raketovému technologickému postupu, ktorý spoločnosť za posledných 20 rokov zažila. Stále sa ale nájdu ľudia, ktorý si tieto príjemné arkádovky zahrajú a vývojári zažívajú pri tvorení takýchto hier veľa radosti. Medzi takéto hry patrí taktiež hra Rogue Heroes: Ruins of Tasos. Ako sa nám hra páčila a môžeme ju odporúčať? Poďme sa na to pozrieť!

hra Rogue Heroes: Ruins of Tasos
Zdroj: Steam.com

Adventúra, ktorá vás bude baviť s kamarátmi!

To, že Rogue Heroes by sa nedalo hrať bez kamarátov zistíte ihneď pri kúpe, kedy je pri hre napísané, že by ste si ju mali užiť s kamarátmi. Je to z toho dôvodu, že dungeony v hre nie sú jednoduché a taktiež sa s kamarátmi často zasmejete na mechanikách hry. Je totižto iba na vašom štýle boju, ako prejdete dungeon. Ak pôjdete do dungeonu bezhlavo, tak je dosť veľká pravdepodobnosť, že neprežijete. Toto tvrdenie vyplýva z toho, že v hre je implementovaný knockback systém. Práve tento systém vytvára tzv. knock damage, čiže ak do vás narazí nepriateľ, ktorého k vám poslal váš kamarát, tak vám uberie veľmi veľký počet zdravia. Práve kvôli tomuto je každý dungeon veľmi zábavný.

Mechaniky hry

-REKLAMA-

Myslím si, že tento bod je najväčší zádrhel hry. V hre nie sú žiadne mechaniky, ktoré by neboli jednoduché a celý svet hry je veľmi generický. Tým pádom nemáte žiadne schopnosti, ktoré by ste mohli využívať pre váš prospech a musíte sa spoliehať na meč, luk alebo jednu primárnu schopnosť pre vašu postavu. To nevytvára žiadne zaujímavé možnosti pre hráča a hra sa tým pádom stáva čistým grindom. Ak by hra bola vydaná v roku 2002, tak by sa na tieto nedostatky nik nesťažoval, ale predsa len hra bola vydaná na začiatku tohto roku a tieto problémy by už v takýchto hrách nemali nastávať.

Ako ísť ďalej?

Tým, že je svet hry generický, tak je samozrejmosť, že máte v hre určité veci, ktoré môžete vylepšovať a podobne. Bohužiaľ, hra sa svetom nevie vyrovnať ani zo štvrtiny hre ako je Stardew Valley, ktorej vizuálny koncept je identický. Samozrejme, v hre môžete farmáriť a taktiež budovať svoje vlastné mestečko, ale predsa len, táto možnosť by mala byť v takýchto adventúrach už samozrejmosťou. Ak teda máte radi hry, pri ktorých môžete vypnúť a genericky robiť veci dookola, tak práve Rogue Heroes môže byť pre vás. Hra má veľmi príjemne skomponovanú hudbu a dokáže ľudí potešiť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Do hry Apex Legends pribudnú až 4 nové postavy! Kedy ich uvidíme?
-REKLAMA-

Verdikt: Hra Rogue Heroes: Ruins of Tasos je veľmi príjemná hra, ktorá vás zavedie do starého štýlu hier, ktoré sme milovali. Bohužiaľ, hra má taktiež viditeľné nedostatky, ktoré spočívajú vo veľmi repetetivnom hraní a taktiež generickosti sveta, ktorý sme zažili už pri XY iných hrách. Hra taktiež obsahuje bugy, ktoré vám môžu znepríjemniť hranie, ale nezažijete ich často. Práve preto si hra od nás odnáša hodnotenie 6/10.

Hodnotenie: 6/10

Tak čo? Zahráte si hru Rogue Heroes: Ruins of Tasos? 

Zdroj: Autor článku

Zdroj titulného obrázku: Nintendo.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img