piatok, 27 novembra, 2020

Recenzia: Americká princezná – Vyberie si korunu alebo lásku?

-

Recenzia – Americká princezná

Novinkou v našich kníhkupectvách je práve knižka Americká princezná od Katharine McGee. Knižka zaujme anotáciou a rovnako aj nádhernou obálkou. Ak stále váhate nad kúpou, snáď vám táto recenzia – Americká princezná pomôže s rozhodovaním.

katharine mcgee
Zdroj: katharinemcgee.com

Americká princezná

Anotácia Americká princezná: Intrigy. Škandály. Zakázané romániky. Taký je život americkej kráľovskej rodiny.

-REKLAMA-

Keď v 18. storočí Američania získali nezávislosť, nezvolili si Georgea Washingtona za prvého amerického prezidenta, ale vymenovali ho za amerického kráľa. Vitajte v súčasnosti. Korunná princezná Beatrice odjakživa rozumela svojej úlohe vo svete – je nástupníčkou amerického kráľovského trónu a život má naplánovaný do poslednej bodky. Vždy musí byť dokonalá, vždy usmiata, vždy vzorom Ameriky. Na rozdiel od svojich mladších súrodencov Samanthy, s ktorou sú samé problémy, a Jeffa, miláčika celej Ameriky, nemôže spraviť jediný prešľap. Zúfalo túži po ich bezstarostnosti a voľnosti. S týmto osudom by sa zmierila, keby sa šialene nezamilovala do niekoho, s kým nikdy nebude môcť byť.

Autorka: Katharine McGee
Vydavateľstvo:  CooBoo

Recenzia – Americká Princezná
Zdroj: albatrosmedia.sk

Názor: Recenzia – Americká princezná

Za začiatok by som veľmi rada poďakovala vydavateľstvu Albatros za zaslanie tejto knižky. Ako veľká fanúšička série Selekcia, ktorá taktiež vyšla v tomto vydavateľstve, som netrpezlivo čakala, čo Americká princezná prinesie. Samozrejme, okrem ohromnej obálkypútavej anotácie. Predsa len, všetky máme tajný sen o tom byť princeznami.

Táto kniha ma veľmi prekvapila. A pokiaľ vás zaujala už len anotácia, jej samotné čítanie vás bude baviť ešte viac. A tým ani nemyslím autorkin štýl písania, ale práve dejovú líniu, ktorú nám poskytla. Americká princezná nám totiž dáva štyri rôzne pohľady, a teda štyri rôzne príbehy.

Beatrice, Samantha, Nina a Daphne – všetky štyri dievčatá sú hlavnými hrdinkami a každá nám rozpráva svoj vlastný a originálny príbeh. Keď som prvýkrát videla striedanie pohľadov, bola som z toho veľmi zmätená, pretože som netušila, že táto kniha nebude len o Beatrice. Ale každý jeden z príbehov má vlastné čaro a rozhodne by ste si túto knihu mali prečítať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Farmaceutické podvody v Amerike, ktoré ničia ekonomiku a životy.

S Katharine McGee som sa pri tejto knihe stretla prvýkrát a zo začiatku som si nebola istá, či sa mi páči jej štýl písania. Keďže som zvyknutá na ja-rozprávanie v knihách, pohľad tretej osoby v tejto knihe ma zaskočil. Ale moja neistota zmizla po prvých stránkach, kedy ma kniha ihneď vtiahla do seba. Jednoznačne vám odporúčam prečítanie Americkej princeznej.

Hodnotenie: 9/10

Albatros -RECENZÁK

Zdroj: Albatros

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

GTA 5 Kvíz – Jak dobře znáš třetí nejprodávanější hru?

GTA 5 kvíz - Prověř si znalosti v nesmrtelné hře Série Grand Theft Auto od studia Rockstar Games je tu s námi už 23 let. Za tu...

Recenze: Boss Level – Nový akční film s Melem Gibsonem!

Recenze: Boss Level V naší další filmové recenzi se koukneme na film Boss Level, nový akční film s Melem Gibsonem a Frankem Grillo v režii Joe Carnahana. Režisér...

Aktuálne

Hra Hyrule Warriors: Age of Calamity! Ako vyzerá prvý trailer?

Hra Hyrule Warriors: Ponúkne Nintendo namiesto pokračovania prequel? Jedna z najobľúbenejších herných sérií vôbec od Nintenda je príbeh o Zelde a Linkovi. A na konzole...

Tip na film: Togo! Dokáže v každom rozvíriť emócie?

Film Togo Veľa ľudí miluje rozprávky, v ktorých figurujú v hlavných rolách zvieratká. Takéto rozprávky, ktoré zožali celosvetový úspech a stali sa klasikami, nás obšťastňujú...
- Advertisement -