Sexuálny styk s delfínmi a psychedeliká? Tak dopadol jeden z najdivnejších experimentov!

-

Novinky

Psychedeliká a experiment s delfínmi?

História ľudstva je plná divných experimentov. Práve kvôli nášmu chápaniu sveta museli civilizácie mnohokrát zájsť do extrémov, aby sme sa naučili nové poznatky, ktoré budujú naše chápanie javov a divov. Medzi takéto experimenty sa chcel zaradiť aj ten od amerického vedca, Dr. Johna Lillyho. Plánovaným výsledkom experimentu bolo naučiť delfínov rozprávať po anglicky, alebo pochopiť jazyk delfínov. Na pomoc si tým pádom zavolal Dr. John Lilly mladú vedkynu Margaret Howe Lowatt, ktorá sa starala o vytvorenie si vzťahu s delfínmi a učebných programov. Ale aké veľké problémy nastali, ktoré donútili vedcov ukončiť svoj výskum?

Psychedeliká
Zdroj: Metro.co.uk

Maličký bazén nestačí

Delfíny boli spočiatku učené počas normálnych pracovných hodín, ale na vytvorenie vzťahu to nestačilo. Tým, že delfíny sú silno socializujúce tvory musela vedkyňa Margaret Howe Lowatt vymyslieť kompromis. Práve kvôli tomu napustila priestory laboratoria vodou, pričom začala v ňom aj žiť. Vedkyňa sa tým pádom mohla venovať delfínom 24 hodín denne a zlepšiť ich vzájomný vzťah. Delfíny sú ale taktiež tvory, ktoré majú sexuálne potreby. Už veľakrát sa stalo, že počas potápania s delfínmi boli ľudia napadnutí. Je to kvôli tomu, že natura delfínov je nepotláčať tieto potreby, kvôli čomu sme taktiež zistili, že vo voľných vodách v skupinách znásilňujú samice.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Život a smrť: Musaši Mijamoto

Počas experimentu sa tieto potreby začali ukazovať otláčaním tela o vedkyňu, pričom ju neskôr chcel dostať až na chrbát. Tento problém musel byť vyriešený, pričom ho začali vedcovia posúvať medzi dvomi akváriami, aby mohol delfín, ktorému dali meno Peter, mať sexuálny styk so samicami. Bohužiaľ, táto voľba bola logistickou katastrofou, pričom zostávala už len jediná možnosť ako uspokojiť Petera. Vedkyňa ho musela uspokojovať rukou vždy, keď prejavoval známky sexuálnych potrieb. Počas tohto experimentu sa ale Peter začal učiť anglicky, pričom dokázal porozumieť slovám. To ale vedcom nestačilo, keďže potrebovali silný dôkaz toho, že dokážeme delfíny aj rozprávať naším jazykom. To vytvorilo potrebu im dať stimulant s ktorým by sa dokázali lepšie spojiť s ľuďmi. Tým stimulantom sa ku koncu stalo LSD.

Psychedeliká
Zdroj: Seasatrisk.com

LSD dodalo delfínom extrémne silné zážitky

Prvé využitie LSD bolo na delfínovi, ktorý nemal záujem sa socializovať s ľuďmi. Po odovzdaní prvej dávky začal pociťovať extrémne vizualizácie, čo mu dovolilo sa lepšie spriateliť s ľuďmi, pričom do konca experimentu inicioval socializáciu a hernú naturu. Delfín Peter mal podobné zážitky z dávok, ale ani stimulant nedokázal pomôcť delfínovi, aby začal rozprávať. Samozrejme, podávanie psychedelík nebolo povolené a taktiež sexuálne uspokojovanie delfína nebolo odklepnuté radou, ktorá stala za výskumom z finančného hľadiska. Po tom, ako napísal o tomto experimente článok známy erotický magazín, Hustler, bol celý experiment zastavený. Delfín Peter, ktorý si vytvoril vzťah s vedkyňou bol neskôr prenesený do laboratória, kde kvôli smútku sa ponoril na dno a utopil. Delfíny môžu totižto naturálne prestať dýchať, čo je u ľudí zase nemožné, kvôli evolučným predispozíciam.

Psychedeliká
Zdroj: Newscientist.com

Tak čo? Aký máte názor na tento experiment? Napíšte nám svoje názory do komentárov!

Zdroj: Youtube.com

Zdroj titulného obrázku: Peepsburgh.com

Ďalšie novinky

Populárne