sobota, 10 apríla, 2021

Ako vznikol Snyder Cut? Toto je smutná a šokujúca pravda o Justice League!

-

Pravda o Justice League

Predvčerom som čítal obrovský článok od portálu Vanity Fair, ktorý spravil interview s režisérom Zackom Snyderom o jeho novom HBO filme Justice League Zacka Snydera, ktorý bol donedávna známy len ako pomyseľný hashtag Snyder Cut. Ide o pôvodnú, štvorhodinovú verziu filmu Justice League, ktorá nikdy nemala spatriť svetlo sveta, keďže vedenie DC filmov sa počas tvorby projektu rozhodlo pre veselší, farebnejší a “Marveláckejší” smer pre ich filmy. Článok rozpráva o tom, čo sa s projektom udialo očami režiséra Zacka Snydera a jeho manželky Deborah a odhaľuje, prečo ide o dosť možno najlepší príbeh z prostredia moderného Hollywoodu. Toto je môj voľný prepis článku, doplnený o zopár mojich poznatkov, keďže chcem, aby sa o tomto príbehu dozvedelo čo najviac ľudí. Pravda o Justice League bola totiž práve odhalená!

-REKLAMA-

Ako už pravdepodobne viete, Justice League v kinách nebola režírovaná Zackom Snyderom aj napriek tomu, že sa jeho meno objavuje na začiatočných aj v konečných titulkoch. Režisér Zack Snyder totiž verziu uvedenú v kinách vôbec ani nevidel. Poďme teda spoločne zistiť, čo sa stalo a prečo. Odpoveď je jednoduchá. Pretože producenti filmu Christopher Nolan a Deborah Snyder (manželka Zacka Snydera) tento film videli a povedali mu, aby to nikdy v živote nezapol. Dôvod uviedla Snyderova manželka: “Pretože by mu to zlomilo srdce.”

justice league zacka snydera
Zdroj: vanityfair.com

Kto robil kinoverziu filmu?

Tá videla kinoverziu Justice League na premietaní pre investorov a producentov v roku 2017. Opísala to ako veľmi divný zážitok. “Pracujete na niečom tak dlho, potom odídete a zrazu sledujete, čo sa s projektom udialo.” Snyder spolu s manželkou na projekte naposledy pracovali začiatkom roka 2017 a s finálnym produktom mali len pramálo spoločného. Obaja totiž odišli kvôli rodinnej tragédii, o ktorej si povieme už o pár riadkov nižšie.

-REKLAMA-

Film, ktorý bol vydaný v kinách a ktorý bol v roku 2017 premietaný producentom, bol totiž “dorobený” režisérom Jossom Whedonom, ktorého štúdio Warner Bros. osobne na projekt zavolalo. Dorobený je však silné slovo. Whedonova práca na Justice League totiž pozostávala z úplne inej roboty. Whedon v skutočnosti neboj najatý, aby projekt dokončil, ale aby ho celý zmenil. Ihneď po Snyderovom odchode sa dalo štúdio do práce a Joss Whedon prepísal celý scenár k filmu, ktorý pôvodne napísal oscarový Chris Terrio (Argo, Batman v Superman). Hneď na to začali obrovské pretáčky na pľaci a prerábky v post-produkcii (vrátane úplne novej hudby od Dannyho Elfmana), ktoré výsledný produkt zmenili na nepoznanie. Z pôvodného zostrihu tak vo filme ostala len jedna štvrtina a Zackova vízia a vizuál boli preč.

Všetci herci a pracovníci dostali prísne inštrukcie, ako sa správať pri promovaní filmu, aby sa už projektu viac neuškodilo. Nič však nepomohlo, keďže Justice League bol finančný prepadák. Síce zarobil cez 600 miliónov dolárov celosvetovo, vzhľadom na obrovský rozpočet filmu, ktorý presiahol hranicu 300 miliónov a mal 150 miliónové náklady na reklamu, film nepriniesol prakticky žiaden profit. Navyše si proti sebe poštvali fanúšikov režiséra, ktorým bolo hneď jasné, že táto farebná srandička plná nútených vtipov rozhodne nie je jeho film. Vtedy začal na sociálnych sieťach trendovať #SnyderCut, s ktorým ľudia žiadali, aby štúdio vydalo pôvodnú verziu filmu. Ale poďme naspäť k Snyderovi a dôvodu, prečo z projektu odišiel.

justice league zacka snydera
Zdroj: vanityfair.com

Tragická udalosť

V marci 2017 sa zabila dcérka Zacka Snydera. Volala sa Autumn, mala 20 rokov a dlhoročne bojovala s depresiou. V tom čase sa manželia Snyderovci na natáčaní začali biť so štúdiom, ktoré začalo zasahovať do projektu a chcelo po režisérovi obrovské zmeny. Po devastujúcom oznámení o úmrtí Autumn bolo Snyderovcom jasné, že namiesto dennodenných bitiek so štúdiom budú radšej venovať ich čas deťom a rodine. Z projektu teda odstúpili. Iróniou je, že práve vďaka Autumn sa aj k projektu po rokoch opäť vrátili.

“Na konci filmu uvidíte venovanie pre Autumn,” prezradil Snyder. Bez nej by sa táto udalosť menom Snyder Cut nikdy neudiala. Autumn bola adoptovaná dcérka Snydera a jeho vtedajšej manželky Denise Weber. Adoptovali si ju, keď mala len jeden rok, a bola vtedy tretím dieťaťom v rodine. S manželkou Deborou si neskôr adoptovali ešte ďalšie dve deti. Aj preto mal možno režisér vždy blízko k príbehu Kal-Ela, ktorý sa stal Supermanom vďaka adoptívnym rodičom Jonathanovi a Marthe Kent, ktorí sa ho na Zemi ujali.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Seriál Tiger King sa dočkal novej epizody! Aké novinky sme sa dozvedeli?

Počas tohto interview s Vanity Fair vraj Snyder o Autumn stále rozprával ako v minulom čase, tak aj v prítomnom. “Autumn bola moja jediná fanúšička v rodine, ostatné deti, no…” Snyder sa len zasmial. Jeho syn Eli sa vraj zaujíma o filmárčinu, no bola to vraj práve Autumn, ktorá so svojím otcom zdieľala nadšenie pre monštrá, votrelcov, bohov a superhrdinov. “Je veľmi kreatívna. Bola spisovateľka. Chcela byť spisovateľkou.”

Snyder v práci po úmrtí dcérky Autumn
Snyder v práci pár týždňov po úmrtí dcérky Autumn | Zdroj: film.ru

Pre Autumn

Autumn chodila na mnohé terapie a mala aj predpísané lieky, no jej depresia bola veľmi silná. “Vždy sa ma pýtala, aká je jej hodnota. Či má vôbec nejakú hodnotu. Aký je jej zmysel a prečo tu vlastne je. Vždy som jej hovoril, aká je úžasná a že má pre mňa hodnotu väčšiu než celý svet. Ona len ticho súhlasila,” povedal Snyder so slzami v očiach.

Autumn vraj pomáhalo s jej vnútornou bolesťou písanie. Mala rada sci-fi. “Jej hrdinovia vždy bojovali s bytosťami z iných dimenzií, ktoré nikto iný nevidel. Bola to reálna a vážna vojna a viem, že v nej bojovala každý deň. Myslím si, že v takejto bitke sa nachádza veľké množstvo ľudí, ktorí sa na vás vždy len usmejú a prikývnu.”

Po tragickej novinke štúdio usúdilo, že Snyder nebude schopný projekt dokončiť a sám režisér priznáva, že to bolo ako blesk, ktorý ho zasiahol presne dovnútra. Každý jeho krok sa už len odvíjal od tohto momentu. Na Justice League pracovali manželia ešte dva mesiace po smrti Autumn, aby rozmýšľali nad niečím iným. Ale situácia vyústila v ich odchod a štúdio Warner Bros. vydalo oficiálne oznámenie, že Snyder odstupuje od projektu a prenecháva vedenie Jossovi Whedonovi, aby film dokončil tak, ako pôvodne plánoval. To však vôbec nebola pravda.

ben affleck batman
Zdroj: vanityfair.com

Architekt sveta DC

Aj napriek tomu, že mal Snyder na svojom konte zopár finančných prepadákov, dostal v roku 2013 šancu na adaptáciu Supermanovho príbehu vo filme Man of Steel. Síce sa film nestretol s finančným výsledkom, aký štúdio očakávalo, povolilo Snyderovi urobiť pokračovanie a to rovno s Batmanom. Ako naznačoval podtitul druhého filmu “Úsvit spravodlivosti”, malo ísť len o mostík k ďalšiemu väčšiemu filmu Justice League. Snyder sa neskôr stal architektom celého prepojeného sveta DC filmov a stál za kľúčovými obsadeniami všetkých DC hrdinov, ako napríklad pri Gal Gadot, ktorú obsadil do role Wonder Woman, alebo Jasona Momou, ktorého obsadil do role Aquamana.

Snyder v rozhovore spomínal na to, ako obsadil do role Amazonskej bojovníčky Gal Gadot. Tá vraj chcela skončiť s herectvom a venovať sa životu v Tel Aviv. Ale pri konkurze Snyder hneď vedel, že sa pozerá na jeho Wonder Woman. Dnes je to Wonder Woman pre celý svet. Obsadenie Aquamana však bolo o niečo kontroverznejšie, keďže Jason Momoa vôbec nevyzeral ako komiksový blonďatý Aquaman. Momoa prišiel na casting s cieľom získať rolu Brucea Waynea. Snyder s ním mal však iné plány a to aj napriek tomu, že mu všetci hovorili, že tento výber Jasona do roly Aquamana bol šialený.

gal gadot
Prvá fotka Gal Gadot z castingu do filmu Batman v Superman | Zdroj: vanityfair.com

Opak Marvelu

Štúdio prenechalo Snyderovi tvorcovskú slobodu a režisér takmer vždy išiel s príbehom iným smerom, než štúdio chcelo. Aj napriek tomu sa všetky ostatné DC filmy odvíjali od jeho sveta a projekty, ktoré vznikli mimo Snyderovho univerza, vraj neskôr prepojí práve pripravovaný film s Flashom. Avšak prvé znepokojenie od štúdia prišlo s recenziami na Batman vs Superman, ktoré boli prevažne negatívne. Najmä pri tom, akú chválu dostávali konkurenčné filmy od Marvelu.

Snyderovo poňatie hrdinov bolo totiž opačné než tých od Marvelu. Jeho DC filmy totiž nerozprávajú o obyčajných ľuďoch, ktorí sa učia žiť s nanovo nadobudnutými schopnosťami. Ale opačne. Jeho hrdinovia sú silné bytosti, ktoré sa učia, ako byť obyčajným človekom. Snyder to označil za náročnejší prístup ku komiksovej adaptácii a štúdio sa začínalo báť, že by sa zo schopností hrdinov stávali ich prekliatia. Bývalá prezidentka divízie DC Entertainment chválila režiséra práve za jeho dekonštrukciu toho, na čo sme u hrdinov zvyknutí. I keď si bola vedomá rizika, že sa to ľuďom, ktorí majú fixný názor na niektoré postavy, páčiť nebude.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Aktuálně: Známe název Snyder Cutu a vrací se Jared Leto jako Joker?

Chýbala zábava

V roku 2016 počas nakrúcania Justice League v Spojenom kráľovstve kolovali po internete informácie, že bol Snyder z projektu vyhodený. To nebola pravda, avšak vtedy štúdio najalo Geoffa Johnsa a Jona Berga, ktorí mali Snydera takpovediac sledovať a usmerňovať. Mali prikázané, že každý deň musí byť na natáčaní aspoň jeden z nich. Snyder si bol dobre vedomý, prečo ich štúdio najalo, no bral to s nadhľadom. “Nevadili mi tam, pretože pre mňa neboli nijako ohrozujúci. Ich nápady o tom, ako pridať do každej scény viac humoru, pre mňa neboli nijako poburujúce.”

Zopár nápadov mu však štúdio zamietlo. Snyder napríklad chcel, aby sa Batman zaľúbil do Lois Lane, vďaka ktorej by pochopil, že jediný spôsob, ako zachrániť svet, by bolo oživiť Supermana. “Takže by mal osobný konflikt, keďže Lois je samozrejme zamilovaná do Supermana. Mali sme pripravenú peknú scénu, kde by Bruce vravel Alfredovi, ako si nikdy nepredstavoval život mimo jaskyne. No že táto žena by ho dokázala presvedčiť, že ak sa mu podarí spojiť týchto bohov, mohol by prestať. Jeho práca by skončila. Samozrejme, že by mu to nevyšlo.”

Štúdio chce miliardu

Najhoršie však boli očakávania od Justice League. Jediné, čo štúdio chcelo, bol film, ktorý by zarobil miliardu. Ale hneď po premietaní prvého zostrihu malo štúdio s filmom problém. Vyžadovali, aby mal film len dve hodiny. To bol však paradox, keďže práve zostrihanie filmu na kratšiu dĺžku by znamenalo, že by film prišiel o mnohé humornejšie chvíľky ako aj o srdce celého filmu. Ako napríklad, vystrihnutie romantickej linky Barryho Allena (Flasha) s Iris West.

S touto požiadavkou však prišiel ďalší problém. “Ako mám predstaviť šesť postáv a votrelca, ktorý chce napadnúť svet za dve hodiny? Dá sa to spraviť. Očividne sa to aj spravilo (Whedonova verzia Justice League), no takú verziu som ja nevidel.” To, že by si Snyder dobrovoľne prizval Whedona na natáčanie, aby mu s filmom pomohol, boli taktiež nepravdivé informácie.

Z pomocníka režisérom

Whedona prizval na pľac Geoff Johns, ktorý s ním práve pripravoval sólovku Batgirl. Už vtedy po ňom vyžadoval, aby v Justice League prepísal niektoré scény. Ale Snyder to opäť bral pozitívne. “Povedal som si, že možno by mohol napísať zopár cool scén. Myslel som si, že by to mohla byť zábava,” povedal Snyder. Deň za dňom však dávalo štúdio Whedonovi čoraz väčšie právomoci. Whedon už na natáčaní nebol len ako poradca, ale začal niektoré scény režírovať sám. Snyder mal pritom s Whedonom len jeden rozhovor o poznámkach od štúdia. Toto všetko sa dialo už po smrti Autumn a keďže začala táto práca Zacka a Deboru viac vyčerpávať a hnevať, rozhodli sa od projektu odstúpiť.

“Vtedy sme už naozaj stratili silu bojovať za tento film. Celá rodina bola zlomená a počas tohto všetkého sme mali odpovedať na otázky, kde sme sa už len spytovali, či to vo vedení myslia úplne vážne. Úprimne si myslím, že sme spravili dobré rozhodnutie, lebo inak by sme na filme pracovali či už agresívne, alebo bez nejakého záujmu,” okomentoval situáciu Snyder. Postupne teda volal hercom, že končí s projektom. Predstaviteľ Cyborga, Ray Fisher nechcel telefonátu veriť.

Hneď na to Joss Whedon pretočil a prepísal tri štvrtiny filmu. Najhoršie na tom bolo, že Whedon film absolútne nezachránil. Jeden z producentov, ktorý chcel ostať v anonymite, sa vyjadril o tom, aké to bolo prvýkrát vidieť Whedonovu verziu. “Keď sme prvýkrát videli, čo s projektom Joss urobil, bolo to šokujúce. Tie pridané scény s bankovým lupičom na streche boli tak detinské a otrasné. Tá ruská rodina bola tak zbytočná a o ničom. Všetci sme to vedeli. Bolo to trápne, pretože nikto z nás si nechcel priznať, čo za sračku sme to práve videli.”

Kinoverzia bol vtip

Po premiére filmu sa z neho začali robiť vtipy. Najmä zo scén Henryho Cavilla (Supermana), ktorý pretáčky robil v čase, kedy nakrúcal Mission Impossible: Fallout. Herec bol zazmluvnený, aby si nemohol oholiť fúzy. Takže jeho scény v Justice League pretáčal so zelenými bodkami na fúzoch, ktoré mu potom digitálne odstránili a vyzeralo to otrasne. Mnohí členovia štábu sa vtedy od projektu radšej odklonili.

Dokonca sa začalo hovoriť o tom, ako sa Whedon správal na pľaci. Vraj svoju moc zneužíval a správal sa ku všetkým viac ako nevhodne. Dnes už je Whedon za tieto obvinenia vyhodený zo všetkých projektov, na ktorých mal ešte pracovať. Po roku od vydania filmu sa však na internete začal objavovať čoraz viac #ReleaseTheSnyderCut, ktorý si už všímal aj sám Snyder.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Duna a Wonder Woman 1984 na Vianoce? Takto sa zmenili kino premiéry!

“Celý rok, odkedy sme odstúpili, nebol dobrý. No robili sme mnoho vecí s rodinou, čo bolo veľmi dôležité. Bol to pre nás nesmierne dôležitý rok,” povedal Snyder. Po dvoch rokoch sa Snyder vrátil do práce a začal pracovať na zombie filme Army of the Dead od Netflixu. Jeden z vedúcich tohto projektu bol veľmi nadšený Zackovým prístupom a rád videl filmára, ktorý sa nevedel dočkať, že bude opäť nakrúcať. Každý, kto so Snyderom pracoval, o ňom povedal, že je to príjemný a dobrý chlap, s ktorým sa skvelo pracuje a ktorý si váži každého člena v štábe.

justice league
Zdroj: hdwallpapers.in

#ReleaseTheSnyderCut

Po tom, ako sa kampaň #ReleaseTheSnyderCut začala rozmáhať, sa Snyder nielen k tomuto hnutiu pridal, ale začal ho viesť. Keď Snyder odišiel z Warner Bros, zobral si svoj pôvodný štvorhodinový zostrih so sebou do laptopu. Táto verzia bola čiernobiela a nemala dokončené efekty ani hudbu. Túto verziu si zobral len ako memento. “Kto sa u nás zastavil, tak sme mu tú verziu ukázali. Najmä našim kamarátom.”

Za tie roky sa však z #ReleaseTheSnyderCut stala obrovská kampaň, do ktorej od fanúšikov išli nemalé peniaze. Fanúšikovia zaplatili lietadlá s banerom #ReleaseTheSnyderCut, ktoré prelietavali nad štúdiom Warner Bros. počas obedových prestávok. Stretávali sa na Comic-Cone, mali online skupiny a dokonca zaplatili aj billboardy na Times Square. Kupovali darčekové koše pre vedúcich v štúdiu a hashtag pretlačili až na displeje futbalových stretnutí.

Kampaň síce vytvorila aj zopár toxických momentov, kedy podporovatelia hnutia bezhlavo útočili na každého, kto povedal niečo proti Snyderovi. Snyder sa však vždy snažil fanúšikom radiť len v dobrom a ukazoval im, ako kričanie na niekoho nie je tá správna cesta. Toto všetko vyústilo do novembra 2019, kedy Snyder a skupiny, ktoré toto hnutie podporovali, vyzvali ľudí, aby počas celého jedného dňa písali tweety s hashtagom #ReleaseTheSnyderCut, nech ukážu štúdiu, koľko ľudí má o tento film záujem.

Snyder
Snyderove potvrdenie existencie jeho zostrihu – December 2019 | Zdroj: in.mashable.com

V ten deň hashtag trendoval po celom svete a pridali sa aj herci ako Ben Affleck a Gal Gadot. Pár dní na to zavolal Snyderovi predseda Warner Bros, Toby Emmerich a povedal mu, nech to spolu ešte raz skúsia. “Mnoho ľudí v štúdiu vrátane mňa bolo veľmi nespokojných, ako Zack nikdy nemohol dokončiť svoju víziu filmu. Ak teda bol spôsob, ako to dokončiť, čo by bol finančne a logisticky zvládnuteľný a Zack by sa chcel vrátiť, prišlo mi to ako výhra pre všetkých. Vďaka HBO Max to teda možné bolo,” povedal Emmerich.

Vydanie pôvodnej verzie

Štúdio najprv chcelo zvoliť nie zrovna náročnú taktiku. Pôvodne chcelo vydať práve ten neupravený Snyderov zostrih, ktorý mal v laptope, ale Snyder zakročil. “Povedal som, že to určite nie. Oni sa len pýtali, že prečo. Neveril som ich motivácii. Dal som im tri dôvody prečo. Prvý, že by ste sa týmto len chceli zbaviť tlaku ľudí na internete, čo je aj hlavný dôvod, prečo to už teraz zrazu chcete vydať. Druhý, odškrtli by ste si, že ste dobráci a všetko napravili len tým, že ste mi dali takéto povolenie, čo vôbec situáciu nerieši, a tretí, bola by to hrozná verzia filmu, na ktorú by ste si len mohli ukázať a povedať všetkým, že vidíte, aj tak to nebolo dobré, a že vaše rozhodnutia boli správne. Povedal som teda, že toto je bez debaty, a že ak to inak nepôjde, radšej nech Snyder Cut ostane tým veľkým povestným mýtom.”

Štúdio teda vďaka tlaku od verejnosti nemalo inú možnosť než povoliť dokončenie filmu. Celá prerábka do pôvodnej verzie stála zhruba 70 miliónov dolárov. Z filmu sa hlavne odstránil všetok materiál, natočený a napísaný Jossom Whedonom a reštauroval sa na pôvodný formát s pôvodnou farebnou paletou. Snyder si z týchto 70 miliónov pre seba neberie ani cent a túto prácu robí zadarmo. Vyžiadal si len úplnú tvorcovskú slobodu. “Nechcel som sa k ničomu upisovať a pri vyjednávaní s týmito ľuďmi mi tento krok zabezpečil obrovskú moc.”

Joker Jared Leto Zack Snyder Justice League
Zdroj: vanityfair.com

Jeden z hercov, ktorí sa neskutočne týmto novinkám potešili, bol Ray Fisher, predstaviteľ Cyborga, ktorého príbehové linky boli vo Whedonej verzii kompletne vystrihnuté. “Neuplynul deň za tieto tri roky, kedy by som nad filmom nepremýšľal. Boli noci, kedy som len sedel a spytoval sa, ako by sa veci vyvinuli, keby tento film vyšiel v kinách tak, ako mal. Pravdepodobne som sa mal na to vykašľať, no jednoducho toho bolo veľmi veľa, čo sa nikdy nedostalo von. Je to úplne odlišný film,” okomentoval situáciu Fisher.

Zachránili film, zachránili životy

Od začiatku kampane fanúšikovia prispievali na americký fond, ktorý sa snažil zabraňovať mladým ľuďom v samovraždách. Za celé roky tak na fond vyzbierali pol milióna dolárov. Deborah Snyder o fanúšikoch, ktorí tento projekt podporovali, povedala, že táto skupina ľudí práve vďaka takémuto stmeleniu pomohla zachrániť nespočetné množstvo životov. Snyder sa za celý čas už stihol skontaktovať s ľuďmi, ktorí patrili medzi najväčších prispievateľov a bude ich kreditovať ako pomocných producentov na filme. S mnohými už robil rozhovory na YouTube, taktiež úplne zadarmo. S fanúšikmi je v neustálom kontakte. Výťažok z filmu pôjde taktiež na vyššie zmienený fond.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nový Snyder Cut trailer je tu! Čo nové nám ukážka odhaľuje?

trailer na trailer justice league
Zdroj: twitter.com

Režisér má teda s filmom úplnú voľnosť. Film sa už nemusí báť o kontinuitu. Vypočujeme si pôvodnú hudbu Junkieho XL a vychutnáme si pôvodnú farebnú paletu so Zackovými vizuálmi. Supermana si napríklad užijeme v čiernom kostýme a bez digitálne odstránených fúzov. Dočkáme sa aj Jokera, ktorého scény boli nakrútené len prednedávnom, a celý film si užijeme s prístupnosťou R, teda od 15 rokov. Dokončený štvorhodinový projekt dostal nový názov: Justice League Zacka Snydera.

18. marca si teda tento film odbije premiéru po celom svete na všetkých HBO platformách. Film príde vo farebnej verzii vo formáte 1.33:1, čo je starý filmový európsky formát v tvare kocky (tak bol film pôvodne natočený). Dostaneme teda oveľa väčšiu filmovú plochu, než sme pôvodne zvyknutí (i keď sa nám bude zdať obraz menší, keďže na našich obrazovkách sa film ukáže s čiernymi pásikmi po bokoch). Neskôr by sa mal film ukázať aj v čiernobielej edícii, teda tak ako ju roky sledoval Snyder na svojom laptope.

Hallelujah

Režisér na záver ešte prezradil, že na konci filmu v titulkoch budeme počuť pieseň Hallelujah od speváčky Allison Crowe, ktorá je Zackova kamarátka a túto pieseň spievala aj na pohrebe Autumn Snyderovej. Vraj to bola Autumnina obľúbená pieseň. Dnes je to pre ňu žalospev. “Keby som bol hrnčiar, moja katarzia by bola vyrábanie krčahov z hliny. Ale som filmár, takže odo mňa dostanete tento obrovský film,” povedal Snyder. Na koniec rozhovoru pre Vanity Fair povedal, že dúfa, že sa bude ľuďom jeho film páčiť. Na otázku, čo ak sa ľudom film páčiť nebude odpovedal, že to je v poriadku. So všetkým, čo príde, je už totiž zmierený. Všetko, čo príde, bude v poriadku.

Zack si pre seba kladie už iba otázky, ktoré sa ho pýtala dcérka Autumn. Akú má hodnotu? Aký je jeho zmysel? Prečo tu vlastne je?

Zdroj: vanityfair.com

-REKLAMA-
Avatar
Filip Scherhauferhttps://plotpoint.sk
60% of the time, it works everytime...
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img