pondelok, 14 júna, 2021

Peter Sagan štartoval na Strade Bianche po 4-mesačnej prestávke! Ako dopadol?

-

-REKLAMA-
rikrek.com

Sagan štartoval na Strade Bianche

Trojnásobný slovenský športovec roka Peter Sagan včera štartoval na Strade Bianche. Išlo vôbec o prvé cyklistické podujatie po viac ako 4 mesiacoch, takže sa fanúšikovia mali na čo tešiť. Na pretekárov v nemeckom Siene čakala 184 km dlhá trať a vysoká teplota, ktorá sa zastavila až na 37 ºC. Kto sa stal víťazom a ako sa darilo Petrovi Saganovi?

Sagan štartoval na Strade Bianche
Zdroj: teraz.sk

Sagan sa rozhodol šetriť sily

-REKLAMA-

Víťazom sa stal jazdec stajne Jumbo-Visma Wout van Aert s časom 4:58:56. Pre 25-ročného Belgičana ide o vylepšenie 3. pozície z minulého, respektíve predminulého roka. Druhý došiel Talian Davide Formolo (SAE Team Emirates), ktorého nasledoval Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe).

Peter Sagan patriaci stajni Bora-Hansgrohe nakoniec preteky nedokončil kvôli veľkým teplotám. Pre rodáka zo Žiliny však tento pretek nebol úplnou prioritou.

Pretek poznačila aj kolízia

Závod, ktorý sa zvyčajne koná v marci, sa začal vo vysokom tempe. Dlho si nikto nevytvoril väčší náskok, čo platilo približne do 30. kilometra, po ktorom sa osamostatnila 6-členná skupinka. Z nej sa odtrhol Švajčiar Simon Pellaud (Androni Giacattolli-Sidermec) a svoj náskok si udržoval až do 80. kilometru, keď ho začali súperi dobiehať. V druhe tretine dĺžky trate zrýchlil Jakob Fuglsang (Astana Pro Team), ktorý svojím výpadom začal stavať finálnu skupinku do boja o víťazstvo. Pridali sa k nemu piati jazdci na čele s Van Aertom a 30 km pred koncom sa to rysovalo na poriadny boj medzi najrýchlejšou šestkou.

-REKLAMA-

Najviac síl nakoniec ostalo Van Aertovi a v poslednom úseku sa rozhodol pri stúpaní do kopca pridať a osamostatniť sa 13 km pred cieľom. To sa mu podarilo a potom si už víťazstvo nenechal ujsť. Do cieľa došiel s 30-sekundovým mankom na druhého Davideho Formola. Van Aertovi dopomohla aj väčšia kolízia v strede pretekov, po ktorej z boja o výhru vypadli aj favoriti ako Peter Sagan či Julian Alaphilippe (Deceunick – Quick Step).

Sagan štartoval na Strade Bianche
Zdroj: cyklonews.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Zaplavilo Rogers Place - Jednu z dvoch hál, kde sa dohrá sezóna NHL!

Top 10 Strade Bianche 2020

1. Wout van Aert (Jumbo-Visma) 4:58:56 h

2. Davide Formolo (SAE Team Emirates) +30 s

3. Maximilian Schachmann (Bora-Hansgrohe) +32

4. Alberto Bettiol (EF Pro Cycling) +1:31

5. Jakob Fuglsang (Astana) +2:55

6. Zdeněk Štybar (Deceuninck-Quickstep) +3:59

7. Brent Bookwalter (Mitchelton-Scott) +4:25

8. Greg van Avermaet (CCC) +4:27

9. Michael Gogl (NTT Pro Cycling) +6:47

10. Diego Rosa (Arkea-Samsic) +7:45

Zdroje: telegraph.co.uk, sport.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img