streda, 5 augusta, 2020

Bohatý športový august: Čo nás čaká v 2. polovici leta?

-

Bohatý športový august

Športový rok 2020 nám toho veľa kvôli pandémii koronavírusu nepriniesol. Situácia ohľadom športových podujatí a líg sa začala začiatkom júna zlepšovať, ale väčšina z nich bola tento rok zrušená alebo presunutá na neskorší termín. Zrak všetkých športových fanúšikov mal byť v auguste upretý na najväčší športový sviatok. Olympijské hry sa mali tento rok konať v japonskom Tokiu. Výsledky rokovaní však presunuli olympiádu na budúci rok v prípade, že sa situácia ohľadom koronavírusu ustáli. Bohatý športový august, našťastie, prinesie na televízne obrazovky dostatok nervy drásajúcich momentov.

Slovenské futbalové ligy

Sezóna 2019/2020 ligové futbalu na Slovensku skončila 11. júla. Víťazom pohára sa stal bratislavský Slovan. Dlhá odmlka medzi základnou časťou a následným bojom o titul spôsobila kratučkú pauzu medzi 2 sezónami. Nový ročník Fortuna ligy štartuje 8. augusta v nezmenenom zložení. Do boja nastúpi 12 tímov, ktoré odohrajú 22 zápasov. Po základnej časti sa tabuľka rozdelí na boj o titul a o záchranu. Prvé 3 tímy zabojujú aj o európske poháre a o 4. postupovom mieste sa rozhodne medzi 4. až 7. mužstvom, v prípade, že horšie postavené mužstvo nezíska Slovenský pohár.

Bohatý športový august
Zdroj: silviaturcer.com

-REKLAMA-

O týždeň skôr, 1. augusta odštartuje aj 2. najvyššia slovenská futbalová súťaž. V minulej sezóne mala najbližšie k postupu Dubnica, ktorá nedokázala v baráži prejsť do Fortuna ligy cez Nitru. Do boja o postup do najvyššej súťaže vstupuje 15 mužstiev. Všetky z nich majú profesionálny štatút. Nepárny počet mužstiev zapríčinil 1-kolovú pauzu pre jeden z tímov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Finále FA Cupu prinesie londýnske derby: Kto ovládne Wembley?

Slovenské kluby taktiež v auguste zabojujú o Ligu Majstrov a Európsku ligu. Žreb predkola Ligy majstrov sa uskutoční 9. augusta a 1.predkolo je na programe 18. a 19. augusta. Slovan Bratislava, ako slovenský majster, má výhodu nasadenia a jeho súperi sú zväčša slabšieho rangu.

Hokejový rozjazd v zámorí

Fanúšikovia hokeja sa atypicky v auguste môžu tešiť na nádielku množstva zápasov. Príprava pred dokončením sezóny začína už koncom júla, ale skutočný boj o titul odštartuje 1. augusta. Základná časť sa úplne nedohrala, a tak najvyšší predstavitelia zámorského hokeja rozhodli o predĺženom play-off. Z každej divízie sa do pavúkového systému prebojovalo 12 mužstiev oproti klasickým 8. Prvá várka zápasov sa bude hrať na 3 víťazné zápasy, ostatný priebeh sa odohrá zabehnutým 7. zápasovým spôsobom.

dohrať sezóna NHL
Zdroj: draftkingsnation.com

Do vyraďovacej fázy je zaradených 16 mužstiev ostatných 8 zabojuje v 2 4-členných skupinách o čo najlepšie umiestnenie v 1. kole play-off. Sezóna NHL sa dohrá v 2 kanadských mestách Toronto a Edmonton.

Záverečný turnaj Ligy majstrov

Najprestížnejšia futbalová klubová súťaž má takisto naplánovaný koniec v augustovom termíne. Okrem záverečného miniturnaja sa musia odohrať aj niektoré osemfinálové odvety. Skrátená vyraďovacia časť vyvrcholí od 12. do 23. augusta v portugalskom Lisabone.

Liga majstrov sa dohrá v Lisabone
Zdroj: reuters.com

Rovnaký osud postihol aj Európsku ligu, ktorej koniec je naplánovaný na 10. až 21. augusta v 4 nemeckých mestách. Okrem štvrťfinálovej fázy sa musia dohrať aj zápasy osemfinálové. Taktiež ako pri Lige majstrov sú na programe iba odvety.

Sagan na Tour de France

Koniec augusta prinesie potešenie aj pre milovníkov cyklistiky. Tourminátor Peter Sagan zabojuje o v poradí 8. zelený dres za bodovaciu súťaž na najstarších cyklistických pretekoch. Aktérov čaká tradične 21 etáp z toho 2 budú časového formátu. Vyvrcholenie v Paríži je naplánované na 20. septembra a v tom čase budú mať závodníci v nohách viac ako 3400 km.

Tour de France
Zdroj: cyclingnews.com

Na akú športovú udalosť sa najviac tešíte vy? Ak sa vám článok páčil, nezabudnite si pozrieť súhrn úspechov slovenských športovcov na olympijských hrách. 

Zdroj: nhl.com, cyclingnews.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Kto je najlepší medveď v zábavnom priemysle? Toto je 6 kandidátov!

Kto je tu GOAT? Najlepší medveď je najlepší medveď. Určite sa dnes nebudeme rozprávať o medveďoch tancujúcich v cirkusoch alebo medveďoch, ktorých môžete vidieť v...

Aktuálne

Hudobné novinky z domácej scény #4 Máme tu nový challenge?

Hudobné novinky z domácej scény #4 Zdravím všetkých čitateľov a vítam vás pri dnešnom článku - Hudobné novinky z domácej scény #4! Dnes si opäť...

Berserk od Kentaró Miura – Legendární manga konečne i u nás!

Berserk od Kentaró Miura - Kultovní manga v češtině! Nakladatelství Crew i přes trable s koronou a posunutí všech vydání nových komiksů dokázala přece jenom...
- Advertisement -