streda, 20 januára, 2021

Game Awards 2020: V hlavných kategóriách to bude súboj dvoch hier!

-

Budú patriť Game Awards 2020 len dvom hrám?

Každoročné Game Awards sa stávajú čoraz populárnejšie a sleduje ich nielen herný a filmový priemysel, ale aj celý svet. Toľko talentu na jednom mieste sa predsa len nestretáva denne. Game Awards 2020 len prednedávnom oznámilo všetkých nominovaných a kategórie, v ktorých sa predstaví to najlepšie za posledný rok. Poďme sa spolu pozrieť, kto má aké šance, a komu môžeme fandiť. Prípadne ak máte záujem, môžete aj samy za svojho favorita hlasovať.

The Last Of Us 2

Ako som už písal v titulku, v hlavných kategóriách sa pobijú o úspech dve hry. Prvou je kontroverzná Playstation exkluzivita The Last Of Us 2 a druhou moja srdcovka Ghost Of Tsushima. Áno, prešiel som obidve hry a o oboch môžem písať iba v superlatívoch. The Last Of Us 2 ma celý čas držala v napätí a doslova som trpel ako s hrdinami, tak aj s antihrdinami. A kto hru hral, vie, že nemôžeme nikoho z hry zaradiť iba do jednej skupiny. Tvorcovia nám hrou ukázali, aká je pomsta nekonečný cyklus vraždenia, ktorý sa nikdy nedá ukončiť.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Rust valcuje v poslednej dobe Twitch a ponúka skiny zadarmo! Prečo?

Ghost Of Tsushima

Ghost Of Tsushima je jednoznačne najlepšia hra vôbec pre japanofilov, fanúšikov samurajov či roninov a čo sa týka dizajnu krajiny, vlastností/vizuálu prírody to najkrajšie, čo som kedy v hre videl. Súboje a ich prvky síce trošku pripomínali hru Nioh, ale mali dostatočne toho svojho, aby sme mohli hru označiť za originálnu. Popravde čakal som feudálne Japonsko od hernej série Assassins Creed od Ubisoftu. Napriek tomu herné štúdio Sucker Punch prekvapilo a od prvého hrania čakám na informáciu o pokračovaní.

Dve hry, viacero kategórií

Tieto dve hry si to rozdajú v 7 kategóriách a to Hra roka, Réžia a dizajn, Príbeh, Umelecké prevedenie, Zvuk, Herecký výkon, Akčná adventura. Avšak je pravdou, že TLOU 2 má dodatočne o 3 nominácie navyše, takže celkový víťaz môže byť ktokoľvek z nich.

Game Awards však nie je iba o týchto kategóriách. Ak ste ešte nikdy tento event nesledovali, tak vás možno niektoré kategórie prekvapia. Aby som spomenul aspoň niektoré, tak to budú určite Hra s najväčším dopadom, Pravidelne rozširovaná hra, Nezávislá hrá, Mobilná hra, Podpora komunity, VR/AR hra a všetko, čo sa týka e-športov (tím, jednotlivci, tréneri, eventy…).

A to nie je všetko! Verím, že sa na tak obrovskom evente objavia aj najnovšie ukážky či gameplaye z najnovších hier a my vás o nich budeme určite informovať.

Všetky nominácie si môžete pozrieť vo videu nižšie.

A ak máte chuť dať hlas niektorej z hier alebo nominovaným, tak kliknite na stránku.

Ak sa vám páčil, tak si prečítajte aj našu recenziu na hru Vectro Blast.

Zdroj: gameawards.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

Aktuálne

- Advertisement -