pondelok, 16 mája, 2022

Recenzia: Hra Vectro Blast! Dokázala nás nová arkádova hra ohúriť?

-

-REKLAMA-

Hra Vectro Blast

Všetci sme to v posledných mesiacoch zažili. Opakujúce sa lockdowny a karanténa nás prinútili si hovieť v pohodlí domova, a práve preto sme si hľadali všetky možné riešenia, ako vydržať v tejto nezvyčajnej situácii. Pre niekoho to boli knižky, pre iných zase hry. K nám do redakcie sa dostala v poslednom týždni veľmi zaujímavá arkádová hra od českého independentného vývojárskeho štúdia – Sagittaras Games. Hra nesie názov VectroBlast, pričom sme sa pozreli na jej kvalitu a či sa osvedčili zlaté české ručičky aj na tomto arkádovom počine. Ako sa nám hra páčila?

Vectroblast
Zdroj: Sagittaras Games

Hrateľnosť

Hra Vectro Blast sa na prvé zapnutie zdá ako ohraná strieľačka, no behom pár minút sa táto arkádovka zmení na niečo lepšie. Vaším cieľom je zničiť vlny nepriateľských lodí, ktoré sa neustále zväčšujú a zosilňujú. Každý typ nepriateľskej lode má svoj vlastný bojový štýl, rýchlosť či odolnosť. Pribúdajúcimi nepriateľmi sa tieto typy, pochopiteľne, sťažujú. Vďaka systému upgradov za tokeny má hráč možnosť vylepšovať si zbrane, bonusy, boostery či obranu.

-REKLAMA-

Tokeny získava v každom kole za počet zničených nepriateľských lodí – no pozor, aj tie sa však líšia obťažnosťou a teda aj, pochopiteľne, odmenami. Zaujímavým faktom je tiež počítanie času každého kola. Hráč má tak potrebu prekonať sám seba, avšak dá sa to veľmi ľahko využiť aj na súperení s kamarátmi. Hraním postupujete po leveloch obťažnosti, čo výrazne posilňuje hráčovu potrebu zlepšovať sa. Hra sa tak stáva jednou z tých, na ktorej sa človek ľahko stane závislý, kým nie je najlepší.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Hra Days Gone príde na PC! Kedy môžeme hru očakávať?

Bannery?

Počas každého kola máte hneď pred sebou dôležité bannery – vľavo hore počet vĺn útokov, ktoré na vás už išli, multiplier a skóre. Vľavo dole vidíte počet munície všetkých troch zbraní. A vpravo hore, azda najdôležitejšie, zdravie a prípadné bonusy ako napríklad štít. Na výnimočnosti tejto hre pridáva aj fakt, že hru nezačínate s jednou, ale hneď s tromi zbraňami.

-REKLAMA-

Musíte však byť opatrní, niektoré zbrane majú obmedzenú muníciu. Potom sa môže stať, že keď vám zriedkavo vybehne elitná loď nepriateľa, tak nebudete pripravení s muníciou. Ale o tom je tá zábava, všakže. Spomínané tokeny, alebo inak žlté žetóny, zbierate po každej zničenej lodi. To znamená, že sa musíte hýbať po hracej ploche – nemôžete tak prečkať kolo v rohu, ale stále sa sústrediť na pohyb jednou rukou a strieľanie druhou. Raz za čas sa objaví aj modrý žetón, ktorý je vaším bonusom, a preto je dobré ísť si preň čo najrýchlejšie, aby nezmizol.

Čo mám potrebu vytknúť sú samotné útoky, ktoré mi prišli grafikou aj dynamikou, takpovediac nudné. V živom prostredí sa vystrelená munícia obrazovo stráca a dopad útoku je tiež na pohľad neexistujúci.

Hra Vectro Blast
Zdroj: Sagittaras Games

Hra Vectro Blast a jej Soundtrack

Soundtrack v pozadí je živý, človeka nabudí a určite o to aj tvorcom išlo, aby mal hráč potrebu zapnúť si ďalšie kolo. To sa im spojením všetkých týchto faktorov, dovolím si tvrdiť,  úspešne podarilo. Hra Vectro Blast je ideálna arkádovka na oddych – v momentálnej situácii je skvelé, keď si to človek vie zapnúť pomedzi homeoffice či školu a vypnúť tak hlavu. Nemusíte sa sústrediť na žiadny príbeh ani nič komplikované, stačí len zapnúť a užiť si hru. Človek sa pri nej môže cítiť občas aj ako malé dieťa, ktoré prvýkrát objavilo arkádovky – jej retro feeling tomu viac než dopomáha.

Hodnotenie: 7/10

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img