štvrtok, 6 mája, 2021

Nový hokejový supertalent? 15-ročný Kanaďan má neuveriteľné štatistiky!

-

Nový hokejový supertalent

V hokejovom svete nedávno spôsobil rozruch len 15-ročný mladík hrajúci jednu z kanadských juniorských líg v drese Reginy Pats. Kanaďan Connor Bedard, mnohými už označovaný za nový hokejový supertalent typu Crosby, McDavid alebo Tavares, totiž prekonal mládežnícke čísla práve tejto trojice.

nový hokejový supertalent
Zdroj: hockeysverige.se

Neuveriteľné štatistiky

-REKLAMA-

Bedardovi bol pred sezónou udelený takzvaný exceptional status – výnimka, pri ktorej sa umožní hráčovi mladšiemu ako 16 rokov nastúpiť v juniorských ligách CHL (WHL, OHL, QMJHL). Stal sa tak 8. hráčom v histórii, ktorému sa to podarilo a vôbec prvému, ktorý hrá vo WHL. Už dopredu teda bolo jasné, že v ňom asi niečo bude. Avšak jeho nástup do sezóny a výkony predčili snáď všetky očakávania.

V koronou skrátenej sezóne si v 15 zápasoch pripísal 28 bodov za 12 gólov a 16 asistencií. V bodovaní ligy skončil len za Peytonom Krebsom, ktorý ho predbehol o 2 body, no taktiež s dvom zápasmi k dobru. A to hral Bedard proti aj o 3-4 roky starším hráčom! Vyniká hlavne v korčulovaní, strele a chladnokrvným zakončením.

-REKLAMA-

Medzi 8 hráčmi, ktorým bol doteraz udelený spomínaný exceptional status, nájdeme mená ako John Tavares, Aaron Ekblad či prekvapivo, Connor McDavid. Keďže Bedard odohral len 15 zápasov, je samozrejme nemožné vedieť, aké by mal štatistiky po plnej 64-zápasovej základnej časti, ktorá by sa hrala za normálnych okolností. Ak však do úvahy zoberieme jeho momentálny pomer bodov k zápasom, tak sa mu v tom ukazovateli nikto z “listu výnimočných” ani nepríblíži. S 1,87 boda na zápas v priemere je jasne pred Tavaresom (1,18) a napríklad tretí McDavid mal v 15 rokoch v OHL 1,05 boda na stretnutie.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Raper Sheck Wes na testoch do NBA! Uspel člen skupiny Jackboys?

Dve mená a NHL draft 2023

Smerom k draftu 2023 sa pochopiteľne spomína hlavne meno Connor Bedard. Je tu však aj ďalší talent, tentokrát z Ruska. O 8 mesiacov starší Matvei Michkov sa stal rekordérom ruskej juniorskej ligy, čo sa týka hráčov pod 17 rokov. Oboch hráčov si verejnosť bude môcť najbližšie pozrieť na MS do 18 rokov začínajúcich koncom apríla. Slovenským hokejovým nadšencom sa dokonca otvorí možnosť vychutnať si ich naživo na augustovom Memoriáli Ivana Hlinku, turnaji, ktorý sa koná každý rok na Slovensku a v Česku. To za predpokladu, že sa nebude hrať pred prázdnymi tribúnami.

Nezabudnite si prečítať taktiež o našom možnom tíme na mužských MS 2021.

Zdroj: whl.ca
Zdroj titulného obrázka: tsn.ca

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img