štvrtok, 6 mája, 2021

Leave The Door Open už v predstihu kandidátom na song tohto roka?

-

Silk Sonic a ich ‘Leave The Door Open’ – Song roka 2021?

Peter Gene Hernandez a Brandon Paak Anderson. Bruno Mars a Anderson .Paak, alebo akokoľvek len chcete, vytvorili duo Silk Sonic. Ich prvý singel, Leave The Door Open, sa dostal na popredné rebríčky hitparád vo väčšine krajín sveta. Svojím famóznym debutom pripravil fanúšikov Marsa či .Paaka na ich debutový album An Evening with Silk Sonic, ktorý vyjde čoskoro. Stalo sa Leave The Door Open horúcim kandidátom na ocenenie song roka už v takomto predstihu?

Zdroj: indulgexpress.com

Začiatky sólistov skupiny Silk Sonic

-REKLAMA-

Bruno Mars patrí medzi hudobníkov a spevákov, ktorých netreba nijako podrobne predstavovať. Tento 35-ročný rodák z amerického Honolulu je držiteľom jedenástich cien Grammys a niekoľkých rekordov v počte zhliadnutí za prvých 48 hodín od vydania. Predal 130 miliónov nosičov, čo ho radí k absolútnym rekordmanom tejto kategórie. Tanečník, spevák, multiinštrumentalista a producent predstavuje hudobnú ikonu 21.storočia. Mars nadobudol meno svojho pseudonymu vďaka otcovi, ktorý ho tak pomenoval po wrestlerovi Brunovi Sammartinovi. Priezvisko mu dali ženy, ktoré o ňom hovorili, že hrá a spieva, akoby bol z Marsu.

O tejto druhej polovici tohto zoskupenia, Andersonovi .Paakovi, toho však hudobná verejnosť toľko nepočula. Od svojho úspešnejšieho kolegu je síce len o osem mesiacov mladší, no aj napriek tomu má na svojom konte už štyri ceny Grammys a rovnaký počet štúdiových albumov. Okrem jeho sólových projektov o ňom verejnosť mohla počuť aj vďaka skupine The Free Nationals, s ktorými pravidelne hráva a cestuje po turné. Zaujímavosťou je, že z rappera, bubeníka a speváka sa v roku 2011 stal bezdomovec po tom, ako bol vyhodený z farmy na marihuanu, v ktorej pracoval. Tu je videoklip k piesni Bubblin, za ktorú získal svoju prvú cenu Grammy. Song vznikol ako odpoveď na kritikov, ktorí uvádzali, že sa nezaradí medzi úspešných rapperov. Paakovou odpoveďou bolo víťazstvo v kategórii najlepší rapový výkon za rok 2018.

-REKLAMA-

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Justin Bieber sa otvoril fanúšikom: Skladba "Lonely" nesie emotívny odkaz!

Vznik Silk Sonic a song Leave The Door Open

Dvojica sa prvýkrát spojila v roku 2017, kedy Mars zavolal svojho mladšieho kolegu, aby mu robil predskokana v európskej časti turné k albumu 24K Magic. V roku 2018 sa spojili druhýkrát, aby spoločne s funky skupinou Chic a gitaristom Nilom Rodgersom spolupracovali na ich deviatom albume It’s About Time. V rovnakom roku tvorili aj niekoľko piesní z Paakovho albumu, Ventura, ktorý vyšiel o rok neskôr. K ich tretiemu spojeniu prišlo podľa všetkého minulý rok, kedy vytvorili Silk Sonic a celý debutový album, ktorý nám predstavia v blízkej budúcnosti.

Spojenie R&B a soulu v podobe skladby ‘Leave The Door Open’ očarí poslucháča na prvé počutie. Pieseň nás vracia o 50 rokov neskôr, avšak svojou produkciou posúva možno až do budúcnosti. Bežného poslucháča dostane chytľavý text doplnený o lahodné harmónie a živé bicie. Hudobníka určite zaujme neustály pohyb medzi tóninami počas celej piesne a zvyšovanie o poltón počas toho, ako song napreduje. Tento fakt z neho robí song, ktorý svojou formou a stavbou vyčnieva medzi ostatnými súčasnými hitmi. Aj napriek celkom pokročilej hudobnej teórii použitej v tejto novinke je viditeľné, že si poslucháč vie song zapamätať po pár počutiach. Videoklip sa odohráva v štúdiu, kde kapela spoločne s Marsom a .Paakom predstavuje pieseň príťažlivému publiku. Priestory štúdia na pohľad pripomínajú atmosféru minulého storočia a skvelá nálada a vizáž hudobníkov zanecháva skvelý dojem. Všetky spomenuté faktory z neho robia hit a kandidáta na song roku 2021.

Aký je tvoj názor na novinku Leave The Door Open? Tešíš sa na nový album Silk Sonic? Si fanúšikom Bruna Marsa alebo Andersona .Paaka? Odkedy ich sleduješ a aké sú tvoje obľúbené songy? Podeľ sa s nami o tvoj názor v komentároch!

Pre ďalšie novinky zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: Billboard, Britannica, YouTube
Zdroj titulného obrázku: conversationsabouther.net

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img