utorok, 29 septembra, 2020

Prečítajte si odkaz hráčov Tipos extraligy na navrhované opatrenia

-

Odkaz hráčov Tipos extraligy

Len nedávno naša najvyššia hokejová súťaž menila názov. To však ešte nikto netušil, že ligu rovnako ako aj šport na Slovensku pravdepodobne čakajú ťažké časy. Prečítajte si odkaz hráčov Tipos extraligy.

odkaz hráčov Tipos extraligy
Zdroj: teraz.sk

Rázne opatrenia proti vírusu

Za rozruch môže najnovší návrh Pandemickej komisie až 5-násobne znížiť maximálny povolený počet divákov na športových podujatiach. Toto opatrenie v boji proti s koronavírusom môže mať tragický dopad na športové kluby na Slovensku, keďže výťažky zo vstupného tvoria dôležitú časť ich príjmov. Od októbra má byť v interiérových podujatiach povolených maximálne 100 osôb a v exteriérových 200. To platí len pre zelené okresy. V červených a oranžových je to len 50 a 100 osôb.

-REKLAMA-

Ohlasy na situáciu na seba nenechali dlho čakať. Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) vyhlásila, že ak budú opatrenia prijaté, hokejové ligy na Slovensku ani nezačnú. To isté bude možno platiť pre futbalovú Fortuna ligu a ďalšie súťaže.

Ako prvý do boja s veľavravným odkazom zavelili hokejisti Ivan Švarný, Branislav Rapáč a Michal Sersen s podporou kapitánov a všetkých hráčov extraligových mužstiev.

odkaz hráčov Tipos extraligy
Zdroj: sport.aktuality.sk

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Dcéra filmovej hviezdy The Rock vstupuje do WWE!

Slová hráčov

„My, hokejisti Tipos extraligy, by sme chceli požiadať kompetentných ľudí, aby sa začali zaoberať situáciou, ktorá nastala dôsledkom opatrení voči pandémii koronavírusu v slovenskom športe.

Hokejové kluby sú súkromné subjekty, ktorým štát nedovoľuje od polovice marca podnikať v plnom rozsahu. Veľká časť ich príjmov pochádza zo vstupného od fanúšikov. Bez ich prítomnosti na tribúnach profesionálny hokej neprežije. Na Slovensku sa dlhodobo zanedbáva financovanie športu a jeho podpora. Aj bez týchto obmedzení bol šport v kritickom stave. Ak sa zavedú navrhované prísne podmienky do praxe, bude to preň likvidačné.

Hokej je spolu s futbalom najpopulárnejším športom na Slovensku. Na viacerých štadiónoch sú pravidelne zaplnené tribúny. Celý šport je formou relaxu pre fanúšikov, dokáže spájať a formuje aj mladých ľudí k zdravému životnému štýlu. Spojili sme sa a chceme dať najavo, že nám záleží, aby sme mohli hrať ďalej, baviť fanúšikov a vytvárať vzory pre deti.

Ligové hokejové zápasy sa nehrajú už od marca a ďalšie čakanie ohrozuje naše kariéry. Chceme pracovať a robiť to, čo vieme najlepšie. Za navrhovaných podmienok je to nemožné. Ak sa veci nezmenia, ostane nám amatérsky šport, o ktorý bude minimálny záujem.

Nechceme s nikým bojovať, ale boli by sme radi, keby s nami začali kompetentní komunikovať a začal sa dialóg, ktorý nám chýba. Nezľahčujeme situáciu okolo pandémie koronavírusu. Všetci vieme, že zdravie je prvoradé. Ak si však pochováme šport, odrazí sa to postupne na celej spoločnosti.“

Zdroj: facebook.com

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Twitch: Dosud největší český donate? Agraelus dostal sto tisíc korun!

Kdo je Agraelus? Agraelus je český streamer a Let's Player, který se zaměřuje na herní a zábavný obsah pro širokou paletu obecenstva. Jedná se o...

Aktuálne

Bude Tom Cruise nový Iron Man? Toto plánuje Marvel do budúcna!

Tom Cruise nový Iron Man? Šialenejšie novinky snáď ani nemohli prísť. Ale ešte predtým, než začnete písať negatívne komentáre, si určite prečítajte aspoň zopár týchto...

Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 22

KAPITOLA XXII Ráno sa nekonalo žiadne romantické prebudenie v Aaronovom objatí. A malo to jeden jediný dôvod. Druhá strana postele bola prázdna. Aaron tu nebol....
- Advertisement -