piatok, 23 októbra, 2020

Najvyššia slovenská hokejová liga mení názov! Vylosovaný bol aj program!

-

Slovenská hokejová liga mení názov

Nie Tipsport liga, ale po novom Tipos extraliga. Najvyššia slovenská hokejová liga od ďalšej sezóny 2020/21 mení názov a taktiež logo, ktoré sa dostane na ľadové plochy, prilby či dresy hráčov.

slovenská hokejová liga mení názov
Zdroj: sport.aktuality.sk

Zmena hlavného partnera

Vedenie ligy sa v poslednej dobe rozhodlo prejsť niekoľkými zmenami. Tou hlavnou je zmena generálneho marketingového partnera Tipsport za spoločnosť Tipos. Od tohoto ťahu si nový riadiaci orgán Asociácia profesionálnych hokejových klubov (APHK) sľubuje zvýšenie marketingovej sily klubov a taktiež celkové zvýšenie kvality súťaže. APHK podpísal so spoločnosťou Tipos trojročný kontrakt s právom na dvojročnú opciu.

,,Jedným z dôvodov vzniku novej spoločnosti bola snaha zvýšiť hodnotu klubov a marketingových práv delegovaných na túto spoločnosť. Chceme súťaž dostať na vysokú úroveň a v rámci nej sa priblížiť k vyšším európskym štandardom. Vízií a cieľov máme viacero, budeme ich prezentovať separátne,“ vyhlásila Aneta Büdi, šéfka APHK.

-REKLAMA-

Skoršou zmenou bolo odvolanie Richarda Lintnera z postu šéfa Pro-Hokeja. Riadiaci orgán nahradila už spomínaná Asociácia profesionálnych hokejových klubov na čele s Anetou Büdi. Tipos extraligu bude riadiť takzvaná Ligová rada tvorená dvomi zástupcami SĽZH a jedným predstaviteľom APHK.
Zaujímavosťou taktiež je, že súťaž bude mať po 4 sezónach v názve opäť extraliga.

Nové logo

slovenská hokejová liga mení názov
Zdroj: hokej.pravda.sk

Program 1. kola Tipos extraligy

Banská Bystrica – Nové Zámky

Michalovce – Slovan Bratislava

Poprad – Nitra

Miškovec – Trenčín

Košice – Zvolen

Detva – Liptovský Mikuláš

Včerajší los úvodneho kola nepriniesol nejaké derby hneď na začiatok. Za šláger by sa však dal považovať duel Slovana s Michalovcami, ktoré sa pred sezónou výrazne posilnili a prekvapivo môžu ašpirovať na pozíciu vo vrchných priečkach tabuľky.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Tipsport Liga bude mať menej účastníkov

Začiatok Tipos extraligy pre ročník 2020/21 je na programe 2. októbra. Súťaž bude mať 12 účastníkov, ktorých súčasťou však už nebude jeden z dvoch maďarských klubov, MAC Újbuda. Všetky tímy odohrajú v základnej časti 50 zápasov. Každý sa s každým stretne dokopy 4-krát a ostávajúcich 6 duelov odohrajú tímy s troma najbližšími klubmi vo svojom regióne.

Zdroj: hockeyslovakia.sk

-REKLAMA-
- Advertisement -

Populárne

TOP 5 – Najlepšie nové filmy podľa skutočných udalostí! Ktoré to sú?

Najlepšie nové filmy podľa skutočných udalostí Bolo celkom náročné vybrať pre vás len 5 filmov so silným príbehom, ktoré sa dajú považovať za skutočné umelecké...

Rychle a zběsile: Série skončí až 11 dílem! Bude ve vesmíru?

Série Rychle a zběsile pojede až do 11. dílu! Známe režiséra! Vrátí se Paul Walker? Bláznivá akční série, která kdysi byla o zběsilých autech, tu...

Aktuálne

Aktuálně: Známe název Snyder Cutu a vrací se Jared Leto jako Joker?

Návraty starých známých DCEU se poslední dobu opravdu činí. Kromě zajímavých novinek jako je The Flash, který slibuje cestování mezi alternativními vesmíry, se můžeme těšit i...

Recept na nakladaný hermelín: Jemne pikantný chod k pivu!

Ako si "naložiť" nakladaný hermelín? Nakladaný hermelín je taký "hospodský evergreen". Takmer v každom podniku, kde majú dobré pivo, nájdete v jedálničku túto chuťovku. A...
- Advertisement -