Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 46

-

KAPITOLA XLVI

Posledný týždeň môjho života by sa dal veľmi jednoducho opísať v pár slovách.
Slzy.
Čokoláda.
Kamaráti.
Pretvárka.


  Takto nejako to vyzeralo. Celý deň som sa usmievala a zabávala. Moji kamaráti boli skvelí, nenechali ma ani na sekundu samu. No potom prišiel ten moment, keď som sa ocitla sama doma so svojimi myšlienkami. A tie ma ubíjali. Ubíjalo ma vidieť Aarona s Allison na obede spolu. Vidieť ich na chodbe spolu. A vedieť, že sa stretávajú aj mimo školy.


  Či spolu spávajú, neviem naisto, ale môžeme hádať. Allison nemá kamarátov, s ktorými nespáva a Aaron je predsa len Aaron. Bola som smutná a sklamaná. V stredu som sa dokonca odvážila ísť za ním, spýtať sa ho, čo sa stalo. No kým som sa dostala k nemu, všetká odvaha ma opustila.


  Aj napriek tomu sme každý deň počas obeda nadviazali očný kontakt. No vždy keď som sa na neho pozrela, videla som, ako bozkáva tú blondínu. Chcel si užívať život. Na frajerku nemá čas. Rešpektovala som to, ale nechápala som. Niečo sa jednoznačne muselo stať. Nemohli sa jeho city zmeniť z hodiny na hodinu.


  Dnes je piatok a napriek všetkému, čo sa deje, sa moji rodičia rozhodli, že na víkend idú preč. Bolo mi to celkom jedno, no Allison sa hneď chopila príležitosti. Párty.


  Pozvala všetkých ľudí, ktorých pozná, k nám domov. Rande dala voľno a celé poobedie strávila prípravou na párty. Všade alkohol, poháriky a nejaké čipsy. A čo bolo najhoršie, všade, kam som išla, boli nejakí Allisonini kamaráti, ktorí sa na mňa pozerali, akoby do toho domu nepatrím. Presne tak sa človek chce vo vlastnom dome cítiť.


  A moji úžasní kamaráti sa na túto párty chystajú tiež. Vraj mi to pomôže odreagovať sa a nemyslieť na Aarona. Neviem si predstaviť, aké jednoduché bude ignorovať človeka, ktorý je v tom istom dome no za pokus nič nedám.


  Chcela som presvedčiť samu seba, že som v poriadku. Že dokážem sedieť v jednej miestnosti s Aaronom bez toho, aby som sa cítila ako troska. Pretože tak som sa posledné dni cítila.


Prví hostia prišli okolo siedmej, kedy Allison pustila aj hudbu z otcových reprákov. Ja som potichu čakala vo svojej izbe na mojich kamarátov, pri ktorých sa tu nebudem cítiť ako popoluška. Bodaj by ma niekde dole čakal aj môj princ na bielom koni a odviedol ma do svojho zámku, kde by sme žili šťastne až do smrti.


  „Doniesla som zdola fľašku vodky. Nemáš za čo,“ Tiff vošla do mojej izby a automaticky si sadla na posteľ. Počas tohto týždňa tu spolu s Cass boli viac ako moji rodičia dokopy.


  „Ja dnes nechcem piť,“ povedala som okamžite.


  „Prečo nie?“


  „Opití ľudia robia zlé rozhodnutia.“


  „Ako napríklad?“


  „Hocičo.“


  „Ako napríklad sex so svojím bývalým, ktorý ti pred týždňom zlomil srdce a teraz sedí dole na sedačke a má drink v ruke?“


  „Už je tu?“ spýtala som sa asi až príliš rýchlo.


  „Áno, už je tu. Rovnako ako ďalších milión ľudí. Fakt obrovská párty,“ poznamenala Tiff a otvorila vodku.


  „Bol sám?“ spýtala som sa potichu nakoniec.


  „Áno. Áno, bol sám,“ prikývla som. Obe sme vedeli, že sám odtiaľto neodíde. Chce sa totiž zabávať. Bez zbytočných slov som si vzala od Tiff vodku a odpila si z nej. Chutila ešte príšernejšie, ako som si pamätala.


  „Vy ste na nás ani nepočkali?“ Cass, Roy a Dylan sa zjavili vo dverách, ktoré za sebou ihneď aj zavreli. Royova ruka spočívala na Cassinom páse a obaja sa usmievali. Roy bol asi jediný, komu môj rozchod s Aaronom vyhovoval. To, že odišiel Aaron, znamenalo, že ani Brandon nebol nablízku. Občas sa na mňa súcitne usmial na chodbe alebo ma objal, keď sme sa zrazili vo dverách. To bolo všetko.


  „Mladá Whiteleeová musí začať čím skôr,“ prevrátila som očami a podala Cass fľašku.


  „Neuveríš, kto je dole,“ ozvala sa Cass, keď si poslušne odpila.


  „Kto?“


  „Pamätáš si Oscara, s ktorým ťa chcela dať Carmen dokopy? Je práve teraz u teba doma,“ rozkošný Oscar, ktorý podmienil môj prvý intímny zážitok s Aaronom.


  „Mám nápad. Skvelý nápad,“ povedala som.


  „Nie, nezostaneme zavretí v tvojej izbe. Dopijeme toto a ideme dole,“ za tieto dni som zistila, že ak si Tiffany niečo zaumieni, skrátka sa to stane. Aj keby to bolo nemožné, Tiff to zvládne. 


„To som nemyslela,” usmiala som sa.


„Och, to dopadne,” zaškeril sa Dylan.


„Mali by sme ísť dole a pozdraviť ho!”


„Aarona?” vytrieštila na mňa oči Tiff.


„Oscara, predsa.” Rozhodnutá užiť si túto párty na maximum som sa vydala k dverám.


„Dúfam, že bude dole aj niečo lepšie než vodka,” zašomrala som.


Alkoholické nápoje do výmyslu sveta. Brian, jeden štvrták, stál v našej kuchyni a pripravoval miešané drinky. Okolo neho postávalo veľa ľudí a diktovali mu čo chcú.


  „Nejaké domáce želanie?“ uškrnul sa, keď som vošla do kuchyne.


  „Prekvap ma,“ sadla som si na jednu voľnú barovú stoličku a sledovala jeho pobavený úškrn.


  „Dúfal som, že ťa tu stretnem,“ ozval sa za mnou známy chlapčenský hlas.


  „Bývam tu, šance boli dosť vysoké,“ odvetila som a otočila sa. Vyzeral presne tak, ako som si pamätala. Rozkošne.


  „Šťastie mi väčšinou nebýva naklonené,“ žiarivo sa usmial a oprel sa o pult vedľa mňa.


  „Taký je život,“ mykla som ramenami a vzala si pohár, ktorý mi Brian podával. Kývla som mu ako poďakovanie a s Oscarom v pätách som sa vybrala do obývačky za mojimi kamarátmi. Sedeli všetci pokope a na niečom sa smiali.


  „Whiteleeová! Skvelá párty,“ Brandonov hlas mi zaznel v ušiach. Stál medzi dverami s červeným pohárikom v ruke a usmieval sa od ucha k uchu. Podišiel ku nám a vtiahol ma do objatia. Definitívne bol opitý.


  „Vďaka. Naozaj som sa natrápila na jej príprave,“ povedala som ironicky. Obaja sme si sadli na gauč, Brandon sa objal s Tiff a následne aj s Cass.


  „Si tu sám?“ spýtala sa Tiff s mierne zamračeným pohľadom.


  „Neviem, či sa pýtaš na Allysu alebo Aarona,“ uškrnul sa Brandon.


  „Aj aj,“


  „Sú tu obaja,“ priznal nakoniec. Dnes to je presne týždeň odkedy som sa rozprávala s Aaronom naposledy. Týždeň, odkedy ma posledný raz pobozkal. Keby som vedela, že to je naposledy, jednoznačne by som do toho bozku dala všetko. Namiesto toho som do seba iba vyliala drink, ktorý mi pripravil Brian. S najväčšou pravdepodobnosťou tam bol iba alkohol.


  „Ako sa máš, Maddie?“ Brandon sa na mňa pozrel a čakal, čo odpoviem.


  „Excelentne. Nikdy mi nebolo lepšie,“ pokúsila som sa o úsmev. Cítila som v sebe alkohol a nebola som si istá, či to je dobre alebo zle. Pretože existovali dve možnosti, ako bude dnešok prebiehať. Buď skončím ako minulý piatok zronená v slzách, alebo sa budem zabávať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Mia Hrdlíková a Michaela Fandlová: AARON – Kapitola 32


  „Mrzí ma, čo sa vt…“


  „Nie. Nemusí. Nebudeme si kaziť večer Aaronom,“ povedala som skôr, akoby ma zaplavila vlna ľútosti voči sebe samej. Vzťahy končia, tak to skrátka býva.


  Ako na zavolanie sa vo dverách objavil Aaron s Nateom a obaja zostali prekvapene stáť, keď si všimli Brandona sediaceho medzi nami. Opäť sa nám s Aaronom stretli pohľady, no teraz to bol on, kto sa pozrel preč. Konkrétne na Oscara sediaceho vedľa mňa.


  „Chlapský kódex volá. Vidíme sa neskôr,“ povedal Brandon a pobral sa za svojimi kamarátmi.


  „Poďme sa radšej zabávať, prosím,“ povedala som a prehrabla si vlasy rukou.


  „Si už dostatočne opitá na to, aby si začala zvažovať môj plán pomsty?“ spýtala sa Tiff a automaticky mi podala jej pohár.


  „Nejdem sa s nikým vyspať, aby Aaron žiarlil. Nejdem ti prezrádzať jeho tajomstvá, aj keď ma zranil. A nejdem hovoriť týmto dievčatám, že má malého vtáka,“ Tiff prevrátila očami a odpila si namiesto mňa.


  „Dobre, môžeme ísť aspoň tancovať. Sexuálny tanec troch sexy dievčat je predsa sen každého chlapa,“ všetci prítomní chlapci prikývli a očakávali, čo spravíme. 

Išli sme sa zabávať. Bolo to niečo, čo som bola dlžná sama sebe a zároveň aj svojim kamarátom. A bolo to skvelé. Zabudla som na celého Aarona najmä vďaka tomu, že som ho celý večer nevidela. Neviem, kde bol, neviem, s kým bol, no zakázala som si o tom rozmýšľať. Sústredila som sa len na tanec, alkohol a Tiff. Pretože to dievča ma vytiahlo na stôl, vyzliekla mi tričko a tancovali sme na už tretiu pesničku.


Neskôr sa k nám pridalo aj viacero dievčat, zatiaľ čo sa Cass smiala a držala naše oblečenie. Cítila som sa voľná. A to som potrebovala. Nech ma bude zajtra hlava bolieť akokoľvek. Stojí to za to.


  „Idem cikať,“ zakričala som Tiff a opatrne zliezla zo stola dole. Dylan mi chytil ruku a pomohol mi bezpečne zliezť dole.


  „Potom sa vráť!“ zakričala za mnou Tiffany, no neodpovedala som jej. Namiesto toho som vyšla hore a stratila sa v mojej kúpeľni.


  Prekvapivo, vyzerala som príšerne. Tvár sa mi leskla, vlasy boli strapaté a bola som celkom opitá. Zasmiala som sa nad svojím odrazom a jemne si prečesala vlasy. Bolo mi jedno, ako vyzerám. Stále som to bola ja a všetci ostatní vyzerali rovnako.


  „Obsadené,“ povedala som, keď sa dvere na kúpeľni otvorili. Neskoro.
  Dovnútra vošiel Aaron skôr, ako som dopovedala obsadené.


  „Och, prepáč,“ povedal, keď si ma všimol. Ale neodišiel. Stáli sme oproti sebe, obaja ticho. Pozerali sme jeden na druhého a mala som pocit, akoby sme sa stretli po prvýkrát. Akoby medzi nami preskočila instantná iskra a nedovolila nám hýbať sa.


  Randa tvrdila, že budem vedieť, že to je prvý, keď sa prvýkrát stretneme. A toto bol ten prípad. Aaron bol ten prvý, ale ja som nebola. Nie preňho.
  Keď sa nemal k ničomu, pozbierala som zvyšok svojej sebaúcty a vybrala sa preč z kúpeľne.


  „Madison,“ zašepkal, keď som bola priamo vedľa neho. Nedokázala som ho obísť bez toho, aby sa nám dotkli ramená.


  „Verím, že sa dobre zabávaš,“ povedala som sucho, obišla ho a nechala ho stáť samého v kúpeľni. O čo mu išlo? Mala som byť jeho zábava na dnešný večer ja? Hajzel.


  Bola som naozaj nahnevaná. Priam som zúrila. Čo robil v mojej kúpeľni? V MOJEJ kúpeľni? Stál tam, akoby sa nič nestalo. Pozeral na mňa, akoby čakal, že ja spravím prvý krok. Pritom on je ten, kto sa chce zabávať. Ale rovnako ako on, zabávať sa môžem aj ja.


Dole sa situácia trošku upokojila. Cass, Roy a Dylan sedeli na gauči, Tiffany sa opierala o stolík v obývačke a Brandon sa opieral o opierku sedačky. Rozprávali sa o niečom spolu, keďže Aaron nebol na dosah. Oprava. Kráčal priamo za mnou. Nemusela som sa ani obzrieť a vedela som, že ma nasleduje. A tak som sa rozhodla spraviť niečo nemysliteľné.


  Odhodlaným krokom som sa vybrala smerom k nim a bez zbytočného rozmýšľania som zastala pred Brandonom. Chytila som mu tvár do dlaní a pobozkala ho. Naozaj som priložila moje pery na tie jeho a zavrela oči. Na udržanie rovnováhy ma prekvapený Brandon chytil za pás.


  Miestnosť okolo nás sa ponorila do ticha. Jediné, čo bolo počuť, bola hudba, no ani jeden človek nerozprával. A aj keď ten bozk trval maximálne tri sekundy, zdalo sa mi to ako večnosť. Necítila som však nič. Žiadne motýle v bruchu. Žiadne iskrenie. Nič.
  Odtiahla som sa od Brandona a sledovala jeho prekvapený pohľad. Očami skákal zo mňa na Aarona, no na perách sa mu objavil letmý úškrn.


  „Čo to, dopekla, robíš?“ Aaronov hlas sa ozval za nami. Nebola som si istá, koho z nás sa pýtal, no Brandon sa ujal slova ako prvý.


  „Ja? Asi prvýkrát som v niečom nevinne. To ona ma pobozkala,“ pobavene zdvihol ruky do obranného gesta. Nabrala som odvahu a otočila sa na Aarona. Nerozumela som, prečo sa tvári tak nahnevane. Skončili sme predsa.


  „Snáď nie si ty jediný, kto sa môže zabávať,“ povedala som odhodlane. V očiach mu preblysol hnev, čo ma potešilo o to viac. Tiffany sa zasmiala a uznanlivo prikývla. Dočkala sa pomsty. Mohla som si vybrať Oscara. Mohla som nájsť Jamesa. Mohla som si odchytiť Natea, no vedela som, že existuje len jeden človek, ktorý dostane Aarona tam, kde som chcela. Jeho najlepší kamarát.


  „Mačička vystrčila pazúriky,“ uškrnul sa Brandon, no nepomohol si.


  „To nemyslíš vážne, Brandon! Veľmi dobre vieš, čo sa st…“ zasekol sa v strede vety, keď si uvedomil, že hovorí niečo, čo nemá.


  „Vieš všetko,“ dodal nakoniec a odišiel z obývačky.


  „Idem upokojiť svojho hlúpeho kamaráta. Whiteleeová, hocikedy aj nabudúce,“ žmurkol na mňa Brandon a odišiel za Aaronom. Do miestnosti sa vrátil rozruch, no moji kamaráti zvedavo čakali na vysvetlenie.


  „Čo sa to, preboha, práve stalo?“ vyprskla Tiffany smiechom.


  „Kto si a čo si spravil s mojou kamarátkou?“ spýtala sa Cass s hrdým úsmevom.


  „Stretla som sa s Aaronom v mojej kúpeľni. Ani neviem, čo to do mňa vošlo, skrátka som bola zrazu hrozne nahnevaná a smutná. Chcela som, aby sa cítil rovnako mizerne ako ja a nenapadol mi lepší spôsob alebo teda lepší človek ako Brandon,“ priznala som.


  „Gratulujem ti. Oficiálne som na teba hrdá,“ Tiffany ma vtiahla do objatia. Práve som si uvedomila, že som spôsobila Brandonovi zbytočné problémy. Ale on vedel. Vedel, čo sa stalo a mlčal. 

AARON Kapitola 46: Prechádzajúcu kapitolu tejto publikácie nájdete na tomto linku.

Zelený kocúr banner
zelenykocur.sk – zľava 5% s kódom: PLOTPOINT
- Advertisement -spot_imgspot_img
- Advertisement -spot_imgspot_img