Nespravodlivé Grammy: Najdiskutovanejšie prípady z posledných rokov!

-

Novinky

Nespravodlivé Grammy z posledných rokov

Nespravodlivé Grammy! Korupcia v hudobnom priemysle! Neprávosť a neférovosť! Tieto vety sa spolu s mnohými ďalšími objavujú opäť aj tento rok a ľudia tak aj naďalej spochybňujú spravodlivosť týchto ocenení. Šokujúce vynechanie speváka The Weeknda, ktorý nedostal v tomto roku ani jednu nomináciu v hlavných kategóriách, pobúrilo množstvo fanúšikov. Chladných to nenechalo ani niektorých interpretov, ktorí sa na svojich sociálnych sieťach otvorene vyjadrili, že Grammy nie sú až také čestné a že sa to dalo čakať. Nestalo sa to totižto po prvýkrát. Opäť sa tak začali preberať tie najprekvapujúce výsledky z posledných rokov a presne o tých si dnes povieme. Na začiatok by som rád upozornil na to, že v tomto článku nerozoberám veci, ktoré som si vymyslel. Tieto situácie naozaj nastali a pripomínajú sa každým rokom.

Zaujímavosť: Harry Styles a jeho album „Fine Line“ v tomto roku taktiež nomináciu na Grammy neobdržal, aj napriek tomu, že patrí medzi najpredávanejšie albumy roku 2020.

Neférové Grammy: Album roka 2019

Nespravodlivé Grammy
Zdroj: xxlmag.com

Grammy s poradovým číslom 61 prebiehali vo februári 2019 a v kategórii rapový album roka priniesli šokujúci výsledok. Nominácie v tejto kategórii zastávali mená ako Mac Miller, Pusha T, Nipsey Hussle, Cardi B a Travis Scott. V tejto zostave sa najviac favorizoval autor albumu „Astroworld“, no cenu si nakoniec neodniesol. Cenu si prebrala raperka Cardi B a jej album „Invasion of Privacy“, ktorý tiež samozrejme reflektuje kus dobre odvedenej práce. Aj tak sa však o tejto udalosti hovorí ako o najväčšej krádeži, ktorá sa v rámci týchto cien udiala. Vo videu nižšie si môžete pozrieť reálnu reakciu Travisa Scotta.

Poznámka: Odporúčam vám vypočuť si oba albumy. Oba sú dosť kvalitné, no „Astroworld“ je viac. Z toho albumu sa dá doslova cítiť to, že sa jedná o niečo nové a prelomové. Nikto nerobí hudbu tak ako Travis Scott.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Druhý album dua Kristin Lash a Jakob Grey vyjde už 24. septembra!

Macklemore a jeho Grammy z roku 2013

Macklemore a jeho verný dvorný producent Ryan Lewis produkovali hit za hitom a v rokoch 2011 až 2015 jednoznačne patrili medzi najžiarivejšie mená modernej hudby. V roku 2012 duo vydalo spoločný album, ktorý nesie názov „The Heist“. Ten obsahoval dnes už legendárne skladby ako „Can’t Hold Us“ alebo „Trift Shop“ a určite bol veľmi slušným ašpirantom na zisk Grammy, ktorú napokon získal. Otázkou skôr bolo, či to bol naozaj najlepší rapový album toho roku. Táto dvojica súťažila v nabitej konkurencii interpretov ako Jay Z, Drake, Kanye West a Kendrick Lamar. Na adresu posledného spomínaného sa neskôr Macklemore vyjadril nasledovne:

„Som nesmierne poctený. Nečakal som, že si odnesiem hneď 4 ceny Grammy, no podľa môjho názoru v tej kategórii mal vyhrať on.“

Celé je to naozaj zaujímavá téma. Každým rokom sa objaví opäť niekto „znevýhodnený“, niekto vynechaný alebo niekto sabotovaný. Macklemore si svoje ceny podľa mňa zaslúžil i keď ten Kendrickov album… Je to rozhodne ťažké posúdiť. Aký je váš názor?

Čo si myslíte vy? Sú podľa vás Grammy skorumpované? Má toto ocenenie v súčasnosti ešte váhu či nejaký väčší zmysel? Dajte nám vedieť!

Zdroje: grammy.com, Wiki, Rollingstone.com

Ďalšie novinky

Populárne