piatok, 30 októbra, 2020

BLACKPINK – „The Album“ – Na albume aj Selena Gomez a Cardi B!

-

BLACKPINK – „The Album“

BLACKPINK "The Album"
Zdroj: pinterest.com

Hudobná skupina BLACKPINK vydáva svoj druhý štúdiový album, ktorý nesie názov „The Album“. Oficiálny dátum vydania tohto projektu bol stanovený na 2.10.2020, a tak už v dnešných dňoch môžeme označiť tento počin za príjemnú popovú záležitosť. Keďže sa na našom portáli táto zaujímavá skupina objavila zatiaľ len veľmi málo, tak si ich najprv spoločne v krátkosti predstavíme. Ďalšie informácie nájdete napríklad aj v tomto článku.

-REKLAMA-

Zaujímavosť: Skladba „How You Like That“ patrí medzi najpopulárnejšie skladby na platforme Tik Tok.

BLACKPINK

BLACKPINK je dievčenská hudobná skupina zložená zo štyroch mladých speváčok. Kim Ji-soo, Jennie Kim, Roseanne Park a Lalisa Manoban pochádzajú z Južnej Kórey a od svojho vzniku v roku 2016 si na svoje konto pripísali nejednu úspešnú skladbu. Okrem speváckej činnosti sa dievčatá venujú aj tancu a herectvu. Na konte majú niekoľko ocenení, ako napríklad Seoul Music Awards a MTV Video Music Awards . Za zmienku stojí aj päť rekordov v Guinnesovej knihe rekordov.

Blackpink rekordy Guinnes
Zdroj: wikipedia.org

Pred vydaním albumu sa ich dovtedy najpopulárnejší song „How You Like That“ sa v rebríčku Billboard Hot 100 umiestnila len 33. mieste. Vo svojej krajine však pravidelne dominujú miestnym rebríčkom.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Post Malone - Nový rekord v rebríčku BillboardHot100?

„The Album“

„The Album“ obsahuje síce iba 8 skladieb, no na dvoch z nich nájdeme aj hostí – Selena Gomez a Cardi B. Celý album je ladený v žánroch Pop a EDM, ktorý dopĺňajú spevy a rappové slohy interpretiek. Skladba s názvom „Ice Cream“, ktorá vznikla v spolupráci so Selenou Gomez, bola vydaná už 28. augusta a v rebríčku Billboard Hot 100 dosiahla miesto číslo 13.

Rád by som ešte spomenul skladbu s názvom „Lovestick Girls“, ktorá je v rebríčku Billboard Global 200 na mieste číslo 2. Tento rebríček je v podstate novinkou a jeho účel je zhromažďovať dáta zahrňujúce predaj a hranosť jednotlivých singlov. Hodnotí a posudzuje tak takmer všetky nové skladby z viacerých krajín a druhé miesto je rozhodne úspech.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Je Lil Baby najlepší rapper súčasnosti? Toto je jeho príbeh!

Aký je váš názor? Páčil sa vám album „The Album“ či iné skladby od skupiny BLACKPINK? Dajte nám vedieť!

Zdroj: YouTube, Wikipedia, billboard.com

-REKLAMA-
Avatar
Santiago Martins da Silvahttp://plotpoint.sk
Hudba je úžasná vec a pozadie tohto sveta je dosť fascinujúce. Ak by som neveril v to, že môžem článkami na tomto webe povedať niečo zaujímavé, tak to nerobím.
- Advertisement -

Populárne

Život a kariéra Brendana Frasera: Čím všetkým si musel prejsť?

Život a kariéra Brendana Frasera Život a kariéra Brendana Frasera bola plná vzostupov, ale aj pádov. Vysoký, atletický s  chlapčenským šarmom a bystrým komickým cítením...

365 dní pokračovanie? – Laura prežila? Boli sex scény skutočné?

365 dní pokračovanie? V posledných dňoch sa na internete strhla veľká debata ohľadom nového erotického filmu od Netflixu. Pokiaľ neviete, o čom hovorím, bežte si pozrieť...

Aktuálne

The Haunting of Bly Manor: Povedla se Netflixu nová hororová minisérie?

Jaké je The Haunting of Bly Manor? V dnešních společných rychlo názorech jsem zaměřili na minisérii The Haunting of Bly Manor. Ta nabízí spoustu vedlejších...

Druhé hracie kolo Ligy majstrov: O osude Juventusu rozhodol VAR!

Druhé hracie kolo Ligy majstrov Pri hracích kolách Ligy majstrov sme boli zvyknutí na dvojtýždňové prestávky. Kvôli neskorému začiatku sa program najprestížnejšej európskej súťaže nahustil....
- Advertisement -