utorok, 17 mája, 2022

Microsoft kupuje Activision Blizzard! Čo to pre hráčov znamená?

-

-REKLAMA-

Activision Blizzard má nového majiteľa, kupuje ho Microsoft!

Vitajte v jednom z najväčších obchodov poslednej posledných dvoch dekád. Ak ste si mysleli, že 7 miliárd bolo veľa, keď Microsoft odkúpil ZeniMax Media a s ním štúdiá ako sú Bethesda, Arcane Studios či id Software, tak teraz vám predhodíme ešte niečo veľkolepejšie. Microsoft kupuje Activision Blizzard za desaťnásobnú cenu, takmer 70 miliárd amerických dolárov! Čo to pre nás hráčov znamená? Poďme sa na to pozrieť!

Microsoft kupuje Activision Blizzard
Zdroj: news.xbox.com

Veľké problémy firmy Activision Blizzard

Spoločnosť Activision Blizzard patrí do kategórie tých najväčších mien vlastniac herné značky ako sú Call of Duty, World of Warcraft, Overwatch, Diablo či ďalšie. Napriek tomu, že ide o veľkého hráča, ani túto firmu neobišli problémy. V poslednom roku sa dostali na verejnosť citlivé informácie, ktoré hovorili o sexuálnom obťažovaní a šikane zo strany nadriadených, čo dokonca viedlo k tomu, že jedna zo zamestnankýň spáchala samovraždu na firemnej akcii.

-REKLAMA-

O Activision Blizzard sa začalo zaujímať niekoľko významných štátnych či neštátnych aktérov, ktorý žiadali vysvetlenie a vyvodenie zodpovednosti. Spoločnosť žaloval dokonca aj samotný štát California. Skrátka, aby sme to zhrnuli, tak firma ako taká začínala naberať v poslednom roku veľmi zlé meno, a to aj vďaka jej CEO, Bobbymu Kottickovi.

Microsoft kupuje Activision Blizzard
CEO Activison Blizzard, Bobby Kottick | Zdroj: yzone.sk

Prejdime však k tomu podstatnému. Microsoft kupuje Activision Blizzard za 95 dolárov za akciu, pričom celkový nákup sa vyšplhal až na úroveň 68,7 miliardy USD. Ide o takmer desaťkrát väčšiu sumu, ako zaplatili za ZeniMax Media, kedy získali ďalšie významné štúdiá. Vďaka tomuto kroku sa Microsoft stáva treťou najväčšou hernou spoločnosťou na svete, pred ním je už len japonské Sony a čínsky Tencent.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Valorant Patch 1.02: Zmenené postavy, mapy a competitive mode

Čo to znamená pre hráčov?

Nákup je to pekný, čo to však znamená pre hráčov? Microsoft vďaka tejto akvizícii otvára novú divíziu pod názvom Microsoft Gaming, ktorej šéfom sa stane Phil Spencer. Zatiaľ však budú Activision Blizzard a Microsoft Gaming pôsobiť samostatne. Pre nás dôležitý moment nastane ihneď ako sa úspešné ukončí akvizícia.

Microsoft kupuje Activision Blizzard
Zdroj: news.xbox.com

“Hráči po celom svete milujú hry Activision Blizzard a veríme, že kreatívne tímy majú tú najlepšiu prácu pred sebou. Spoločne vybudujeme budúcnosť, kde ľudia budú môcť hrať hry, ktoré chcú, prakticky kdekoľvek chcú,” uviedol CEO Microsoft Gaming, Phil Spencer

-REKLAMA-

Microsoft uviedol, že sa svojim hráčom bude snažiť dať, čo najviac hier, čo sa len bude dať do Xbox Game Passu a PC Game Passu. Znamená to teda, že už čoskoro by sme si mohli v game pass nájsť hry ako sú Diablo, Call of Duty a kto vie, možno aj samotný World of Warcraft.

Čo získal Microsoft kúpou herného giganta?

Týmto nákupom sa Microsoftu podarilo získať rôzne štúdiá a značky, patria medzi ne Activision Publishing, Blizzard Entertainment, Beenox, Demonware, Digital Legends, High Moon Studios, Infinity Ward, King, Major League Gaming, Radical Entertainment, Raven Software, Sledgehammer Games, Toys for Bob a Treyarch.

Obrovské mená ako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo, Overwatch sú teraz pod krídlami Microsoftu. K tomu sa pridali aj mobilné hry ako napr. Candycrush. Akvizíciou získal taktiež aj všetky vývojárske tímy, ktoré patria medzi svetové špičky. Viac ako 10-tisíc zamestnancov z rôznych herných sektorov.

Microsoft kupuje Activision Blizzard
Zdroj: gamesradar.com

Microsoft sa pochválil, že ich Game Pass má celkovo už vyše 25 milionóv predplatiteľov, čo je ohromné číslo. Verím, že akvizíciou giganta Activision Blizzard si Game Pass získa opäť niekoľko ďalších miliónov navyše. Už teraz ponúka fantastickú knižnicu hier, ktorá je pre hráčom veľmi výhodná.

Budúcnosť herného priemyslu

Tvrdil som to ešte pri nákupe ZeniMax Media, ale zopakujem to ešte raz. Herný priemysel sa celkovo začína transformovať na rovnakú cestu ako všetky služby a teda prechádza na subscription based model, kedy si budú hráči platiť mesačné predplatné. V zásade nás čaká pri hrách to isté ako pri filmoch a seriáloch. Microsoft Gaming sa stáva herným Netflixom.

Verím, že podobne ako ja, mnoho hráčov bude z tejto novinky nadšených. Splneným snom by bolo, ak by vďaka tejto akvizícii dostal konečne dobré smerovanie aj World of Warcraft. Predstava toho, že by bol súčasťou Game Passu je skrátka dokonalá. Kto vie, ako to však bude.

Čo hovoríte na to, že na Microsoft kupuje Activision Blizzard? Platíte si Game Pass? Zvažujete, že si ho predplatíte aj vy?

Zdroj: news.xbox.com
Zdroj titulného obrázka: news.xbox.com

-REKLAMA-
Viliam Šuška
Viliam Šuškahttps://plotpoint.sk
“Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger; anger leads to hate; hate leads to suffering.” — Yoda
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img