Prezident Blizzardu J. Allen Brack odstupuje z funkcie! Kto ho nahradí?

-

Novinky

Prezident Blizzardu J. Allen Brack odstupuje!

Tento moment očakávalo veľa ľudí. Prezident Blizzardu J. Allen Brack sa rozhodol odstúpíť zo svojej pozície lídra. Jeho odchod je dôsledkom obvinení, s ktorými aktuálne bojuje Activision-Blizzard. Herný gigant je v poslednej dobe pod útokom z každej strany, po tom, čo vyšlo najavo, že firmu vyšetruje štát Californiadruhý rok. Za všetko môže sexuálne obťažovanie a nevhodné správanie na pracovisku.

J. Allen Brack
Zdroj: polygon.com

Zmenu vedenia ohlásil samotný Blizzard na svojom blogu. Brack by mal byť dvoma novými co-lídremi, ktorými sú Jen Onealová a Mike Ybarra. Nejde o žiadnych nováčikov, Onealová v minulosti pracovala vo vedení štúdia Vicarious Visions, ktoré prinieslo úspešnú sériu hier Tony Hawk, či pracovalo na sérii Crash Bandicoot. Plno skúsenosti má aj jej kolega Ybarra. Ten dlhé roky pracoval na vedúcej pozícii v Xboxe a neskôr sa pridal do tímu v Blizzarde.

„Som presvedčený, že Jen Onealová a Mike Ybarra poskytnú v Blizzarde vodcovstvo, ktoré je potrebné na to, aby spoločnosť dosiahla svoj plný potenciál a urýchlia rýchlosť tejto zmeny. Očakávam, že budú obaja svoju prácu vykonávať s vášňou a nadšením a že sa im bude dať dôverovať v tom, že povedú spoločnosť s najvyššou úrovňou integrity a oddanosti všetkým súčastiam našej kultúry, vďaka ktorým je Blizzard taký výnimočný,“ prehlásil J. Allen Brack

Očakávaný odchod

Brackov odchod komunita celkom očakávala, keďže posledné dva týždne boli pre Activision-Blizzard naozaj ťažké. Hneď na úvod prišla žaloba, ktorá viedla k otvorenému listu vedeniu zo strany zemestnancov. Neskôr došlo k tomu, že zamestnanci prejavili svoju nedôveru a znepokojenie protestom, kedy na niekoľko hodín odmietali pracovať.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Call of Duty: Vanguard - Prvý teaser je tu! Predstavenie už vo štvrtok!

To však zďaleka nie je všetko. Krátko po tom, čo sa na verejnosť dostali informácie o žalobe a o tom, čo sa v Blizzarde deje v priebehu posledných rokov sa na internet dostali spovede desiatok bývalých zamestnancov Blizzardu. Tí prezradili viac o tom, ako ich nadriadení obťažovali, či už sexuálne alebo ich napádali s tým, že nepodávajú dostatočný výkon.

Prezident Blizzardu odstupuje
Zdroj: news.blizzard.com

Hráči toho majú dosť

Netrvalo to dlho a vyjadrila sa aj samotná komunita hráčov a taktiež tvorcov. Mnoho YouTuberov, ktorí si vybudovali svoje kariéru vyslovene na hre World of Warcraft sa rozhodlo s hrou skončiť. Ukončili svoje predplatné a povedali, že ďalej nebudú pokračovať v tvorbe obsahu o hrách od Blizzardu. Medzi nimi boli mená ako MadSeasonShow či Preach Gaming a mnoho ďalších. Výnimkou nie sú ani streameri, ktorí ťažko kritizujú Blizzard a mnoho z nich hru už výrazne dlho nestreamovalo World of Warcraft. Takto to vyzerá napríklad u Asmongolda či Nmplol a ďalších.

Situácia v Blizzarde je viac než napätá. Zamestnanci a aj hráči toho majú už dosť. Celkovému dianiu nepomohlo ani to, že jedna zo žien, ktorá pracovala pre túto spoločnosť spáchala samovraždu po tom, čo si jej kolegovia v kancelárii ukazovali fotky jej nahé fotky. Okrem toho je tu nespočetné množstvo prípadov, kedy či už kolegovia alebo priamy nadriadení sexuálne obťažovali svoje kolegyne a chovali sa nevhodným spôsobom.

Vyzerá to tak, že v prípade Blizzardu už pretiekla posledná kvapka. Hráči si už niekoľko rokov sťažujú na to, do akého štádia sa dostala ich obľúbená hra a zvrátiť sa toto vnímanie nepodarilo ani novým datadiskom. Mnohí vnímajú expanziu Shadowlands ako veľké sklamanie po toľkých očakávaniach.

Čo hovoríte na to, že prezident Blizzardu odstupuje? Mali ste J. Allena Bracka radi?

Zdroj: ign.com
Zdroj titulného obrázka: polygon.com, hernazona.aktuality.sk

Ďalšie novinky

Populárne