sobota, 10 apríla, 2021

Manga roka 2020: Čo nás zaujalo z nových máng?

-

Čo nás zaujalo z nových máng: Manga rok 2020!

Rok 2020 bol hlavne pandemický, ale to nám nezabránilo jednu vec – čítať! Takže svojím spôsobom sme každý dostali kopec času na dobehnutie milovaných máng, ale rozčítať tie nové. A tých nových bolo veru dosť, preto vám predstavím aspoň zopár, ktoré svojou originalitou, kresbou alebo dejom vynikli nad ostatnými. Čo ma zaujalo najviac za manga rok 2020?

Undead Unluck

Šialenejšiu dvojicu v mange by ste hľadali ťažko. Ona má prekliate telo, ktoré prinesie katastrofické nešťastie pre každého, kto sa jej dotkne, a to sa bude hodiť jej novému parťákovi. Ten má totiž nesmrteľné telo a každý ho chce zabiť. Tak sa táto dvojica dá na útek, kým im nedôjde, že práve ich by sa mali všetci obávať.

-REKLAMA-

Čo ma dostalo najviac okrem tejto dvojice je svet okolo nich, schopnosti jednotlivých postáv, ktoré sú veľmi špecifické, ale o to zaujímavejšie. Takže nepôjde o to, kto udrie silnejšie, ale kto bude so svojimi schopnosťami šikovnejší.

Undead Unluck
Zdroj: wiki-fandom.com

Mashle: Magic and Muscles

Hlavný hrdina Mash sa chudák narodil bez čarovných schopností do sveta, kde sú práve tieto schopnosti to najdôležitejšie. Ale má niečo, čo ostatní nemajú – svaly. Áno, svaly a z toho vychádzajú všetky humorné situácie. Mash sa totiž dostane na čarodejnícku školu.

-REKLAMA-

V mange si robí autor prdel nielen zo sveta Harryho Pottera, ale aj všetkých máng či anime sérií, v ktorých sa čaruje alebo hocus pocus-uje. Áno, kresba je veľmi ale veľmi slabá, a možno práve preto sa tak smejem najviac na tých situáciách, v ktorých sa postavy všelijako ksichtia pri Mashových svalových výhier. Sú doslova tragikomicky vtipné.

Mash
Zdroj: fanbyte.com

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Wonder Woman: Boží hlídka - Aj vedľajšie postavy vedia zaujať!

Time Paradox Ghostwriter

Tak táto manga je poriadne originálna a nádherne do detailov nakreslená. Hlavný hrdina v nej bojuje so svojou kreativitou pri tvorbe mangy. Ale z ničoho nič sa mu v mikrovlnke objaví dokonalá manga z budúcnosti a hlavný hrdina spraví čo? Presne, ako si myslíte, vydá ju ako svoju.

Lenže čo ak sa zrazu dostaví tvorca mangy z budúcnosti? Šialené, vtipné, originálne a dobre vymyslené. Len škoda, že sa zatiaľ všetko rekapituluje a nevidím žiadny veľké cieľ. Hádam časom.

Ghost Time Writer
Zdroj: fanbyte.com

Kaiju No. 8

Milujem kaiju žáner a táto manga si ma opantala ako nič. Hlavný hrdina v nej celý život túžil bojovať proti gigantickým kaiju (monštrám), avšak dotiahol to maximálne na upratovaciu čatu. Takže chodí zametať a upratovať všetko, čo po monštrách ostane po boji.

Ale jedného dňa sa tiež sa monštrom a bude sa musieť rozhodnúť, na ktoré stranu sa pridá. Či bude lovec alebo lovený. Veľmi sa mi páči, že hlavný hrdina nie je školák, ale 30-ročný chlap, čo konečne mení pohľad na shonen žáner.

Kaiju
Zdroj: fanbyte.com

Heart Gear

Už len to, že v nadpise bolo srdce, som nejako odignoroval túto mangu. A dobre som spravil, že som sa ku nej zo zvedavosti vrátil. Tvorca mangy Takaki Tsuyoshi nakreslil najkrajšie smrteľné mašiny aké som kedy v mange videl. A to nie iba hlavného hrdinu. Ale všetkých androidov. Každý jeden (zlý či dobrý) je vizuálne tak veľmi originálny a nádherný, že by si zaslúžil vlastnú sériu.

Súboje sú tým pádom skvelé, majú parádnu choreografiu a je vidieť, ako sa vie autor vyhrať aj s jednotlivými panelmi. Čo je však škoda, autor v lete ochorel a odvtedy sme nedostali žiadne informácie o jeho zdravotnom stave ani o tom, kedy dostane ďalší diel. Prajem mu (trošku sebecky) skoré uzdravenie…

Heart Gear
Zdroj: reddit.com

Hell’s Paradise: Jigokuraku

Poriadny gore (krvavosť) v mange poteší hlavne tých, ktorí holdujú drsnejším veciam. V príbehu pošlú najväčších zabijakov s ich osobnými popravcami (všetci sú odsúdení na smrť) na tajomný ostrov, z ktorého sa ešte nikto nevrátil živý.

Napriek krvavosti je manga nielen skvelo vystavaná, ale aj všetky postavy v nej majú kvalitne vykreslené svoje charakterové črty, čo ich robí živšími. A keď príde rad na smrť, tak so svojimi obľúbenými postavami trpíte až do konca. Som nesmierne zvedavý, kam sa príbeh ako aj postavy uberú.

Hells Paradise
Zdroj: youtube.com/Sufferents

Toto sú mangy, ktoré ma zaujali tento rok najviac, ale popravde je ich oveľa viac. Čítali ste niektoré z nich? Sledujete naše anime/manga news?

Zdroj: fanbyte.com

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img