štvrtok, 5 augusta, 2021

KSI a All Over The Place: Druhý projekt od boxera ponúka 14 featuringov!

-

-REKLAMA-

KSI a All Over The Place: Druhý album boxera, YouTubera a rappera

KSI predstavuje svoj druhý štúdiový projekt s názvom All Over The Place. Verejnosť ho pozná ako internetového zabávača, čo potvrdzuje aj titulná fotka tohto albumu. Rok 2018 priniesol Olajide Olatunjimu aj kľúč k ceste boxera, všetko začalo zápasom proti kolegovi Joeovi Wellerovi. Od roku 2015 sa rozhodol aj pre hudobnú kariéru, v ktorej stále pokračuje, a druhý rok po sebe prichádza s novým albumom. Kolekcia 16 piesní však nie je úplnou novinkou, štyri už boli v priebehu roka postupne vydané. Ide o piesne Patience, Don’t Play, Really Love a Holiday.

Zdroj: officialcharts.com

Prvá polovica albumu – Prvé počutie a moja recenzia

-REKLAMA-

KSI prežíva veľmi úspešné obdobie či už na hudobnej, alebo internetovej scéne sám a so skupinou svojich šiestich kamarátov známych tiež ako Sidemen. V intre The Moment dáva jasne najavo, že sa nebojí. Finančne je očividne zahojený a má viac zdravého sebavedomia ako kedykoľvek predtým. Má na to určite dôvod, sledujú a obdivujú ho milióny fanúšikov po celom svete.

Number 2 bolo snáď najväčším lákadlom po zverejnení tracklistu, Future a 21 Savage sa na spoločnej piesni objavili naposledy v roku 2016. Song má však celkom klasický trapový beat, ktorý nie je ničím extra zaujímavý, čiastočne sa mení až v časti druhého spomínaného rapera. Raper v skladbe pravdepodobne naráža na amerického YouTuber Jakea Paula, voči ktorému už dlhšiu dobu neskrýva svoju nenávisť.

Treťou skladbou je Patience, ktorá je kolaboráciou s americkým raperom Polom G a britským spevákom Yungbludom. Ide o popový beat, cez ktorý počujeme umelcov ako hovoria o svojich predošlých vzťahoch a ako ich zmenili. Song sa v marci v Británii stal veľmi počúvanou skladbou, ihneď po vydaní.

-REKLAMA-

You mala byť pôvodne štvrtým singlom, nakoniec sa však kvôli únikom útržkov z nej, raper rozhodol pre Holiday. Skladba je venovaná jeho priateľke a slúži ako poďakovanie za to, že s ním bola cez ťažké časy, ktorými si prechádzal. Song má nádych jemného R&B, čo vyznieva veľmi príjemne, najmä v refréne, v ktorom KSI spieva.

KSI a All Over The Place – Prvé počutie a moja recenzia

Nasledujú dva, už vopred vydané, single Don’t Play Really Love. Na oboch sa spolupodieľal producent a DJ Digital Farm Animals, ktorý sa preslávil svojou elektronickou prilbou v tvare prasaťa na štýl legendárnych Daft Punk. Songy sú na albume v opačnom poradí, než v akom boli reálne vydané (január 2021, resp. október 2020). Na prvom spomínanom songu spieva speváčka Anne-Marie spoločne s raperom o tom, že s citmi sa nemá zahrávať, lebo sú často veľmi krehké. Ide o akúsi prosbu o návrat strateného vzťahu a spomienky naň. V druhom z nich sa britská hviezda Craig David predstavuje v energickej a tanečnej piesni o láske a o túžbe spojiť sa s istou spriaznenou dušou.

Úprimne ma na prvé počutie mrzelo, že Gang Gang trvá len 2 minúty a 43 sekúnd. Objavil som v sebe nové tanečné pohyby, ktoré by pre dobro všetkých nemal vidieť nikto ďalší. Britskí raperi Deno JAY1 priniesli v siedmom songu albumu nádych Karibiku a song si určite zaslúži byť zaradený do tvojho playlistu na nejakú klubovú zábavu alebo oslavu pri bazéne.

23-ročnú britskú speváčku a skladateľku Grace Barker, známejšiu pod pseudonymom GRACEY, možno počuť na skladbe Rent Free. Ďalší ostrovný beat je veľmi príjemným spestrením projektu a odporúčam vám poriadne sa započúvať do slôh KSI-a, ktorý si dal na tomto songu naozaj záležať. Okrem iného v nich naráža napríklad na jazdy Uberom, beh v uliciach, počas ktorého ho stretávajú fanúšikovia, UNICEF či seriál The Big Bang Theory.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Skupina RBD: Najznámejšia tínedžerská skupina opäť spolu po 12 rokoch!

Druhá polovica albumu – Prvé počutie a moja recenzia

Prvá polovica začala v podobe The Moment veľkou dávkou sebavedomia a Madness ju na začiatku druhej prináša opäť, avšak v ešte väčšom poňatí. Pokiaľ patríš medzi fanúšikov reakčných kanálov a YouTuberov, ktorí reagujú na rapové skladby a albumy, určite si priprav pukance k reakcii na túto skladbu. Táto nahrávka bude naživo jednou z najsilnejších, najmä počas jeho februárového vystúpenia v The SSE Arena, ktorá je súčasťou veľkého Wembley komplexu. Šou sa už beznádejne vypredala.

Skladby SillyFlash It a No Time a na nich Brit Bugzy Malone a Američania Rico Love Lil Durk. Prvé dve boli pre mňa veľmi príjemným prekvapením, tretia sa mi v hlave zaradila medzi všetky podobne znejúce rapové skladby. Textovo tiež nevyčnievala a featuring nepatril k svetoborným čo sa týka flowu ani lyriky. Určite odporúčam skladby Silly a Flash It, tie si určite uložím aj ja.

Posledné štyri piesne albumu All Over The Place

Najkratšia skladba na albume No Pressure nijak neoslnila, no ani neohúrila. KSI oživil svoj nigérijský akcent, ktorý používa vo svojich zábavných videách. Počas počúvania som si predstavil rapera Burna Boya, ktorému by táto pieseň veľmi sedela. Holiday je posledným vydaným singlom pred vydaním albumu. Ide o najsilnejší pop, aký kedy vyšiel z dielne britského boxera. To však nie je negatívne tvrdenie, som veľkým fanúšikom tejto piesne, samotný song si vyslúžil aj samostatný článok.

Kamarát rapera, britský producent a spevák S-X je súčasťou songu Sleeping With The Enemy. KSI sa pozerá na svoju minulosť a hovorí o jeho skorom vzťahu s mamou, ktorá mu spočiatku neverila, avšak už sa osamostatnil. Hovorí tiež o veľkom výskyte falošných ľudí vo svojom živote, podľa vlastných slov už však väčšinu z nich stihol odstrániť. Keďže som robil recenziu na Platinum VIP Edition tohto albumu, objavili sa tu aj songy Holiday či Swerve s JAY1. Druhý spomínaný uzatvára rozšírenú edíciu, ide o klubový song, ktorý bol vonku tesne pred oficiálnym vydaním projektu.

Silné single aj celkový album, podarené kolaborácie, album Dissimulation mal však, aspoň pre mňa, zaujímavejší koniec v podobe Millions.

Hodnotenie albumu All Over The Place od KSI-a: 8/10

Top 5 songov do tvojho playlistu: Patience, You, Really Love, Gang Gang, Flash It

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Genius, Wiki
Zdroj titulného obrázku: Celebretainment

-REKLAMA-
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img