sobota, 10 apríla, 2021

Joker Jared Leto: Zack Snyder prezradil podrobnosti o scéne s Jokerom!

-

Joker – Jared Leto v Justice League

Prednedávnom sme vám ukázali prvú fotku z Justice League Zacka Snydera (2021), kde bol Joker – Jared Leto. Z nej sme mohli iba dedukovať, ako asi bude Joker u Snydera vyzerať. Dnes sme sa však konečne dočkali dvoch nových fotiek, ktoré odhaľujú definitívny nový vizuál Jokera! Ešte k tomu aj komentár samotného Zacka Snydera, ktorý sme dostali v rozhovore pre Vanity Fair. Ich článok nám taktiež poskytol veľa nových informácií.

Joker Jared Leto Justice League
Zdroj: twitter.com

Čo robí posol chaosu po tom, čo sa svet rozpadol?

-REKLAMA-

Snyder svojho Jokera v podaní Jareda Leta zasadil do post-apokalyptickej budúcnosti, ktorú sme mohli vidieť už vo filme Batman v Superman: Dawn of Justice (2016). V tejto budúcnosti Superman povstal z hrobu a stal sa generálom armád mocného vládcu planéty Apokolips – Darkseida.

Joker na prvej fotke z Justice League
Zdroj: twitter.com

Práve tu má byť Joker striehnucou šelmou pre tých, ktorí ešte prežili. Je len nočnou morou. Možno už si doprial všetko násilie, po ktorom túžil, a už sa iba nudí. Možno loví tých, ktorí sa usilujú o poriadok, kým nenájde niekoho, kto je ešte stále zraniteľný.

-REKLAMA-

Toto je Joker, ktorého stvárni Jared Leto vo vízii Zacka Snydera. Je to úplne nový prvok, ktorý nebol ani v pôvodných plánoch jeho (dnes už povestnom) Snyder Cute. Joker ako Jared Leto – Klaunský princ zločinu je Snyderovým splneným snom.

“Joker je naozaj jedinou vecou, ktorú som pridal dodatočne. Ale musím povedať, že vždy bolo mojím zámerom priviesť Jokera do tohoto sveta.” Komentuje Snyder vo svojom rozhovore pre Varity Fair.

Joker Jared Leto Zack Snyder Justice League
Zdroj: vanityfair.com

Už je to takmer 10 rokov, čo začal Zack Snyder pracovať na filmovom vesmíre DC Comic. Podľa jeho slov, už vtedy myslel na to, že v neskorších projektoch by rád priviedol Batmana a Jokera na plátno. Avšak po tom, čo odišiel po tragédii z rozpracovanej Justice League, si uvedomil, že k tomu pravdepodobne nikdy nedôjde. Takže keď dostal príležitosť od HBO Max dokončiť svoju pôvodnú víziu Justice League, požiadal o dodatočné natáčanie práve kvôli tomu, aby do svojho sveta priviedol Jokera.

Jared Leto se vrací jako Joker?
Zdroj: refresher.cz

Ked si zoberieme všetky inkarnácie Jokera naprieč všetkými médiami, tak je už zvykom, že každá verzia sa od seba líši . Každý tvorca ju pojal inak. A to sa stalo aj v prípade Zacka Snydera, ktorý si zobral Jokera z filmu Suicide Squad (2016) Davida Ayera a pretvoril si ju podľa seba.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  AKTUÁLNE: Režisérsky zostrih Justice League oficiálne potvrdený! Kedy ho uvidíme?

To, čo priviedlo vlnu kontroverzie v prípade Jokera zo Suicide Squad, boli predovšetkým tetovania (hlavne to na čele) a vykosený účes. Tieto veci Snyder odstránil a predstavil nám svoju démonickú víziu Jokera. Pôsobí ako bytosť, ktorá vyliezla z trosiek opusteného blázinca.

Joker Jared Leto Zack Snyder Justice League
Zdroj: vanityfair.com

Na fotografiách, ktoré Snyder zverejnil exkluzívne pre magazín Vanity Fair, má Leto na sebe nemocničný plášť a chirurgickú masku, ktorá je podľa režiséra pravdepodobne pozostatkom jeho úteku do post-apokalyptickej pustiny. V dalších scénach, ktoré pre Justice League Jared Leto natočil, má na sebe Joker nepriestrelnú vestu, ktorú zdobia policajné odznaky.

Snyder to komentuje: “Tých odznakov má veľa. Sú to jeho trofeje.”

Spoiler
Zdroj: awn.com

Ako som už spomínal na začiatku, Jokerove scény sa odohrávajú v post-apokalyptickej budúcnosti, ktorá je snovou víziou Brucea Waynea. Je to vízia budúcnosti, ktorá zobrazuje svet po tom, čo Justice League neuspeje a vesmírny dobyvateľ Darkseid zničí Zem. Joker je tu prezentovaný ako Duch budúcich Vianoc ako z knihy Vianočná koleda (1843) od Charlesa Dickensena.

“Na tejto scéne je super to, že Joker priamo hovorí s Batmanom o Batmanovi. Je to Joker, ktorý analyzuje podstatu Batmana, čo znamená a aj to, kým je. Je to vec, ktorú som chcel urobiť pre fanúšikov DC vesmíru, ktorú si zaslúžia. Inak by sa stalo to, že Batman ako Ben Affleck a Joker ako Jared Leto sa na plátne nikdy nestretnú. Nechcel som dopustiť, aby sa stalo, že tieto dve inkarnácie sa nikdy nestretnú.”

Zack Snyder teda potvrdzuje to, čo som spomínal v minulom článku. Že táto scéna predznamenáva to, čo sme mohli vidieť vo filme Batman v Superman.

Joker Karta Jared Leto na prvej fotke Justice League
Zdroj: Twittet.com

“Scéna vysvetľuje to, prečo si Bruce nalepil Jokerovu kartu na zbraň, ktorú ste videli v Batman v Superman.”

Snyder už na Jokera narážal v Batman v Superman, kde nám ukázal brnenie Robina, ktorého Joker zabil, na ktorom bol nasprejovaný nápis “Ha ha, Jokes on You, Batman”.

“Vždy by som chcel preskúmať Robinovu smrť,” povedal Snyder. “A ak by bol niekedy ďalší film, ktorý pravdepodobne nebude, chcel som ukázať vo flashbackoch to, ako Robin zomrel, ako ho Joker zabil a vypálil panstvo Waynovcov.” Snyder chcel ukázať “ako sa stali tým, čím sú… ako mu Joker ublížil spôsobom, akým ešte nikto iný. Okrem straty rodičov to bolo najhoršou vecou, aká sa Bruceovi stala.”

Jered Leto Joker
Zdroj: fanpop.com

Toto je vízia Zacka Snydera, ako vníma vo svojom vesmíre Jokera a Batman. Tento ich vzájomný vzťah je klúčový pre Batmanovu osobnosť. Páči sa vám, ako Snyder implementoval Jokera do svojej Justice League? Máme šťastie, že tento film uvidíme už 18. marca na HBO Go!

Zdroj: Vanity Fair

-REKLAMA-
Martin Sugar
Martin Sugarhttps://plotpoint.sk
Postoj pútnik a zvestuj Lakedaimoncom, že my tu mŕtvi ležíme, ako zákony kázali nám.
- Advertisement -spot_imgspot_img

Populárne

spot_img

Aktuálne

- Advertisement -spot_imgspot_img