Hudba v júni 2011: Ktoré songy boli na vrcholoch hitparád pred 10 rokmi?

-

Novinky

Hudba júna 2011: Kto ovládal hudobné rebríčky?

Dnes sú to Kórejci z BTS, americká hviezdička Olivia Rodrigo či Britka s koreňmi z Kosova, Dua Lipa. Predošlá dekáda, ktorá ešte nezažila silu sociálnych sietí, ponúka nesmrteľné hity, ktoré ostanú v pamäti ešte niekoľko desaťročí. Kto ovládal hudobné rebríčky a aká bola hudba v júni roku 2011?

hudba 2011
Zdroj: billboard.com

Top 10 hitov v Billboard The Hot 100 Chart: Jún 2011

10. Nicki Minaj – Super Bass

Ako hovorí samotná rodáčka z Trinidadu a Tobago, Super Bass je o chalanovi, ktorý sa vám veľmi páčiChcete sa na to vrhnúť, ale nakoniec sa rozhodnete pre takú hru, ktorá sa obom páči. Song sa stal okamžitým hitom najmä v USA a priniesol, teraz už 38-ročnej Minaj, medzinárodnú popularitu. Naposledy sme o nej počuli v minulom roku vďaka farebnej spolupráci s rapperom 6ix9ine-om na songu Trollz.

9. Jason Aldean – Dirt Road Anthem

Priznávam, že som tento song počujem prvýkrát počas toho, ako vám tento rebríček predstavujem. Rok 2011 priniesol aj veľmi ojedinelé spojenie rapu a country. Pieseň bola nominovaná aj na Grammy ocenenie pre najlepšiu country nahrávku za tento rok. Vtedy 34-ročný spevák, známy vďaka svojmu klobúku, stále tvorí a koncertuje. Za oceánom je považovaný už za legendu tohto hudobného žánru.

8.  The Black Eyed Peas – Just Can’t Get Enough

Prvá z piesní, ktoré sa aj po rokoch pravidelne objavujú v našich rádiách. Spojenie speváčky Fergie a rappera Will.I.Am-a bolo v tej dobe zárukou kvality. Toto spojenie hip-hopu a elektroniky sa objavilo aj na ich albume The Beginning. Od tej doby vydali len dva projekty, najnovším je Translation z minulého roku.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Nové zahraničné rapové albumy: Lil Uzi Vert, Future a ďalší!

Top 7 hitov v Billboard The Hot 100 Chart: Jún 2011

7. Jennifer Lopez – On The Floor ft. Pitbull

Dostávame sa k hymne všetkých kúpalísk a klubových zariadení. K piesni, na ktorej začiatku má Pitbull „nahnáno a jde srát“. Tento vtip sa spopularizoval v Česku a u nás, stačí sa len započúvať do prvotných slov Armanda Christiana Péreza. Zatiaľ, čo 51-ročná Lopez sa už plánuje venovať najmä herectvu, rapper získal spoluvlastníctvo k Trackhouse Racing Teamu, ktorý jazdí každoročne aj na Nascare.

6. Lady Gaga – The Edge Of Glory

Na šiestom mieste sa nachádza song, venovaný speváčkinmu starému otcovi. Objavil sa na jej prelomovom albume, Born This Way a Stefani Joanne Angelina Germanotta ovládala hitparády. Zaujímavosťou je, že tento album nahrávala v 10 rôznych štúdiách po celom svete. Zavítala do Nórska a The Living Room Studios, milánskeho Officine Mechaniche Studios či na legendárnu londýnsku Abbey Road. Gaga sa po hereckej role vo výbornom filme The Star Is Born plánuje naďalej angažovať v tejto oblasti.

5. Bruno Mars – The Lazy Song

Pieseň, ktorá už stihla prekročiť hranicu dvoch miliárd pozretí na službe YouTube sa stala okamžitým fenoménom. Pohodová reggae-popovka s ešte príjemnejším beatom ihneď prerazila. Úsmevná choreografia vo videu určite zlepší náladu, preto odporúčam pripomenúť si song prostredníctvom klipu. Mars je v roku 2021 späť s projektom Silk Sonic a famóznym debutom v podobe Leave The Door Open.

4. Katy Perry – E.T. ft. Kanye West

Do medailových pozícií sa nezmestila, v tej dobe absolútna kráľovná popu, Katy Perry spolu s rapperom Kanyem Westom. Pieseň už z názvu hovorí o láske k cudzincovi a celom procese spojeným s touto náklonnosťou. V tej dobe 34-ročný rapper bol na výslní, rok predtým vydal jeden z najlepších albumov tohto storočia, My Beautiful Dark Twisted Fantasy. Speváčka zažívala obrovskú slávu vďaka nestarnúcemu albumu Teenage Dream a hitom California Gurls či Firework.

Top 3 hity v Billboard The Hot 100 Chart: Hudba v júni 2011

3. LMFAO – Party Rock Anthem ft. Lauren Bennett, GoonRock

Definícia tanečnej hudby pred 10 rokmi. Krásna nostalgia pre našu generáciu, ktorá sa vtedy ešte len zoznamovala so zahraničnou hudbou. Skladba získala popularitu obrovských rozmerov a LMFAO vytvorilo nový trend. Duo sa s verejnosťou rozlúčilo v roku 2012 na neurčito.

2. Pitbull – Give Me Everything ft. Ne-Yo, Afrojack, & Nayer

Ďalšia hymna slnečných pláží a letných destinácií, dovolím si povedať, že doteraz. Na v tej dobe už fungujúcom iTunes Store si skladba získala obrovský počet fanúšikov ihneď po vydaní. Americký spevák Ne-Yo sa už hudbe toľko nevenuje, naposledy vydal skladbu v roku 2017.

1. Adele – Rolling In The Deep

V tej dobe to bol návrat o niekoľko dekád späť, avšak fantastický. Song nie je známy len vďaka skvelému vokálu od britskej, už legendárnej speváčky. Ponúka tiež nevídanú produkciu, ktorá pozostáva zo živých nástrojov a vokálov, ktoré sú takmer bez pridaných efektov. Pieseň sa objavila na albume 21 a zaradila sa medzi najúspešnejšie piesne vôbec.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: Billboard, Genius, YouTube
Zdroj titulného obrázka: Billboard

Ďalšie novinky

Populárne