Piaty deň na EURO 2020: Cristiano Ronaldo lámal rekordy!

-

Novinky

Cristiano Ronaldo lámal rekordy! Zas a znova…

Cristiano Ronaldo lámal rekordy vo včerajšom zápase skupiny F medzi Portugalskom a Maďarskom. Tento zápas odštartoval skupinu smrti, v ktorej sa nachádza Portugalsko, ktoré vyhralo EURO naposledy v roku 2016. Ďalej finalisti EURO 2016 a úradujúci majstri sveta Francúzi. A majstri sveta z roku 2014 Nemci. Skupina nabitá legendami a aj sľubnými talentmi. Ktoré dva tímy sa z nej dostanú priamo do osemfinále sa dozvieme až na konci základnej hracej časti.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Druhý deň na EURO 2020 - Christian Eriksen skolaboval počas zápasu!

Najbližšie k víťazovi skupiny má zatiaľ Portugalsko na čele s Cristianom Ronaldom. Tento futbalový fenomén včera pokoril niekoľko rekordov. Hneď prvý prekonal, keď nastúpil. Stal sa prvým futbalistom, ktorý sa zúčastnil piatich záverečných turnajov. 2004, 2008, 2012, 2016, a tohtoročný turnaj EURO 2020. Portugalsko bolo v zápase lepším tímom, no proti Maďarsku sa dlho nevedeli presadiť. Góly začali padať až na konci zápasu. V 84. minúte otvoril skóre Raphael Guerreiro. O tri minúty neskôr skóroval z penalty práve Cristiano Ronaldo a zvýšil skóre na 2:0.

Cristiano Ronaldo lámal rekordy!
Zdroj: uefa.com

Týmto gólom pridal na svoj účet ďalšie dva rekordy turnaja. Stal sa prvým hráčom, ktorý skóroval na piatich záverečných turnajoch a zároveň najlepším strelcom EURA v histórii. Prekonal tak rekord Michela Platiniho z roku 1984. Aby to nebolo málo tak v závere zápasu skóroval ďalší gól a upravil skóre na konečných 3:0 v prospech Portugalska. To teda porazilo Maďarsko a zo zápasu si odnáša všetky 3 body. Cristiano má na svojom konte už 11 turnajových gólov. Z aktívnych hráčov je najbližšie k tejto cifre Antoine Griezmann z Francúzka. Ten sa zúčastnil len jedného turnaja v roku 2016, kde strelil 6 gólov. Antoine je však dlhodobo v Ronaldovom tieni a dal by sa o tom napísať samostatný článok.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:  Štvrtý deň EURO 2020: Petrohradský betón zabezpečil Slovákom tri body!

Úradujúci majstri sveta vyhrali vďaka vlastnému gólu súpera

Zápas medzi Francúzskom a Nemeckom ukončil prvé kolo turnaja. Ak ste čakali gólovú prestrelku, tak ste museli zostať sklamaní. V zápase padol len jeden jediný regulérny gól. V 20. minúte si ho do vlastnej brány umiestnil nemecký stopér Mats Hummels. Namiesto ofenzívneho divadla sme sa dočkali len jednej strely na súperovu bránu na oboch stranách.

Majstri sveta zápas zvládli!
Zdroj: uefa.com

V 85. minúte ešte skóroval Karim Benzema, avšak gól kvôli ofsajdu neplatil. Francúzsko tak zdolalo Nemecko 1:0 a v tabuľke skupiny F mu patrí druhé miesto hneď za Portugalskom. V posledných šiestich vzájomných zápasoch Francúzska a Nemecka sa nemeckým futbalistom nepodarilo zvíťaziť ani jedenkrát.

Zdroj: uefa.com
Zdroj titulného obrázka: twitter.com/euro2020

Dnes pokračuje program EURA tromi zápasmi. Fíni vyzvú Rusov. Turci sa postavia Walesu a Taliansko si zmeria sily so Švajčiarskom! Budete sledovať niektorý zo zápasov?

Ďalšie novinky

Populárne